10 Kasım Atatürkü Anma Günü! 10 Kasım Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürkü Anma Günü 10 Kasım Atatürk Haftası, 10 Kasım ile ilgili birbirinden güzel sözler vede mesajlar siz değerli dostlarımıza.

10 Kasım Atatürkü Anma Günü! 10 Kasım Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürkü Anma Günü
10 Kasım Atatürkü Anma Günü

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938 yılında saatler 9:05 gösterirken hayata gözlerini yumdu. Türkiye cumhuriyeti’in kurucusu olan ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk anısına her yıl ulusal yas ilan edilmiştir.

Atatürk‘ü yaşatmanın vede hatırlatmanın en güzel duygusu olan 10 Kasım, birbirinden güzel sözleri ilede insanların gönüllerinde taht kurmuştur. Atatürk‘ün bir birinden güzel sözleriyle bu her yıl 10 Kasım’da anılacak. Türkiye, cumhuriyeti’in kurucusu olan, Atatürk‘ün ölüm yıl dönümünde sözlerini sizlerde paylaşarak, sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Sözleri

“Bu insanlığa denenmiş bir felsefe örneği olarak sunulabilir. Atatürk yüz yıllara sığabilecek işleri on yılda tamamladı.”

“İnsanı teslim alıcı fevkalade önderlik kuvveti vardır o, tetiktir, hazır cevaptır, dikkati çekecek kadar zekidir.”

“Yalnızca yurtta değil, dünyada da barış diyen Büyük Önder Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır”.

10 Kasım Mesajları

“Atatürk öyle bir insandır ki, hayali değildir. İstediğini bilir, bildiğini yapar, yapamayacağı bir şeyi de istemez.” -Avusturyalı Heykeltraş Krippel

“Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dâhilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir.”

“O, yüce bir dağa benzer eteğinde yaşayanlar bu yüceliği fark edemezler bu dağın azametini kavrayabilmek için, o’na çok uzaklardan bakmak gerekir. ” -Claude Farrer

“Bu vatan senin gibi bir kahramanı ebediyen bir daha görmeyecek yerinde rahat uyu…”

10 Kasım Sözleri

“Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 77. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.”

“Mustafa Kemal; bir millet, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.” -Adolf Hitler, Almanya Devlet Başkanı

“Atatürk, şahsiyet ve yeteneğin dev gibi bir simgesi idi, O, yirminci yüzyılın en görkemli olayını yaratan adamdı.” -National Tidence Gazetesi, Danimarka

10 Kasım Atatürkü Anma Günü Mustafa Kemaller ölmez, her daim yüreklerde yaşayacaktır. Liderimizi her yıl olduğu gibi tüm yıllarda saygı ile anmaya devam edeceğiz. Bu yazımızda 10 Kasım 1938 ilk cumhurbaşkanımız olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ü Ölüm yılını anma ile ilgili sözler, mesajlar ile siz değerli dostlarımıza belirttik umarım sizlerde bu mesajlardan sevdiğiniz kişilere yollar atamızı gönüllerde yaşatmaya devam edersiniz. Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında haberdar olmasını sağlarsanız seviniriz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Vize İstemeyen Ülkeler Neresi? Vizesiz Ülkeler Hangileridir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed