Hayatmıdır Dertden Derde Salan Yoksa

Hayatmıdır Dertden Derde Salan Yoksa, insanlarmıdır insanı derde boğan yaşamın içinde tuhaf giden, üzüntülere boğan yaşamayı.

Hayatmıdır Dertden Derde Salan Yoksa

Hayatmıdır Dertden Derde Salan Yoksa
Hayatmıdır Dertden Derde Salan Yoksa

Yaşamaktan her insan sıkılır birgün, kimisi dert içinde kalmış üzüntülerden, kimisi içide içine kapıtılmış olan üzüntülerden. Hep düşünce biriktirmiştir insan yaşadığı hayat boyunca, kimi zaman dışa vurmuş, kimi zaman ise içinde büyüttüğü.

Hayat ne tuhaf değil mi? Hep düşünürüz, acaba hayat mı bizi yoruyor yoksa biz mi bu hayat içinde yoruluyoruz… Aslında hayat içinde olan varlıklar, daha çok etkiliyor insanın en derin yaralarını, anlamayıp, dinlemeden vurdum duymaz yüzler yüzünden insanların hayatları zindana dönüyor.

Hayatın İçinden Sözler
Hayatın İçinden Sözler

Herkes hata yapabilir hayatta sonuçta hata yapmamış olsak nerden bilebilecez ki doğruları. Nasıl öğrenebilecez ki, ozaman hatanın, hata olduğunu. ‘Hatasız kul olmaz’ diye bir söz var dillerden düşmeyen aslında çok doğru bir söz.

Bazen dinlemek lazım, insanları. Dinlemeden yargılayıp, atmak yada laf söylemek oysa ki nekadar kolaydır. Ama o insanı anlamak bazen nasıl bir hayat yaşadığını görmeye – görüp onu anlamaya özen göstermektir. Herkes yaşıyor evet ama bide onu siz insanın içini anlayarak anlasanız. Görünüşte her insanın yüzüne baktığınızda yaşıyorlar bir rol icabı, nerden bileceksiniz ki içini konuşmadan, dinlemeden bir çayın, bir kahvenin dostlarla birlikte içilmesi dertlerine ortak olmak gibidir geçen zaman.

Hayat Yaşamaya Değer
Hayat Yaşamaya Değer

Hata, yaptı diye bir insan bir kerede silinmez. Dilin kemiği yoktur, ama her kelimede dilden dökülür. Onun için dinlemek lazım, anlamadan yargılamak bizleri stress, üzüntü, hatta kırgınlığa bile götürebilecek yarınlar bıraktırır, kırıltılarla birlikte.

Hayatın İçinden Anlamlı Sözler

Yıkıcı olmaktansa, yapıcı olmak en güzelidir. Bazen yıkılacağınıda bilsen dimdik ayakta, hiç yılmadan gülümsemenin tadı ile kalabilmektir mutluluk. Yeter ki yarının getireceği umutları sabırla beklemek. Sabretmek, sımsıkı sarılmak umutlarınıza, hayal kurmakda güzeldir. Her hayal birgün gerçek olur. Olmuyorsa, o hayal size doğru birşey değildir. Emin olun, hayat yaşadıkça güzel.

Dertden Derde
Dertden Derde

Siz kendinizi ödüllendirin, kafanıza birşey takmayın. Herşeyi oluruna bırakın, olan olur stress, üzüntü yapmaya gerek yok. Kendinizi bitirmek yerine, kendinize yeni başlangıçlar yaratın. Hayal kurmak, Umut etmek para ile alınan birşey değil özgürlüğünüze müdahale edenlerden uzakta sakin huzurlu hayatlara sarılın ki, gülüşleriniz yüzünüzden eksik olmasın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Karnınızın Sağ vede Sol Tarafındaki Sancılar ve Ağrıların Nedenleri?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed