Karnınızın Sağ vede Sol Tarafındaki Sancılar ve Ağrıların Nedenleri?

Karnınızın Sağ vede Sol Tarafındaki Sancılar ve Ağrıların Nedenleri Bir çok hastanın şikayeti olan karın sağ – sol bölge ağrılarının nedenlerini sizler için belirttik.

Karnınızın Sağ vede Sol Tarafındaki Sancılar ve Ağrıların Nedenleri?

Karnınızın Sağ vede Sol Tarafındaki Sancılar ve Ağrıların Nedenleri
Karnınızın Sağ vede Sol Tarafındaki Sancılar ve Ağrıların Nedenleri

Bazı rahatsızlıklar bu bölgede sizin için ağrı teşkil etmektedir. Mesela, safra kesesi, apandisit bölgeler, karaciğer gibi oluşabilecek ağrılar karnınızın belli bölgelerinde kendini göstermektedir. Bu gibi durumlarda hemen uzman hekime danışmanızda yarar vardır. Ağrılarınız uzun süre devam ediyor vede rahatsız edici ağrılar ise vakit kaybetmemenizi öneriyoruz. Eğerki yukardada saydığımız organlarda ağrılar var vede karın bölgesinde kendini hissettiriyorsa hemen doktora danışmanız gerekebilir.

Her ağrının hastalık belirtisi olması tabikide değildir. Bazen mide veyahut bağırsaktaki gazında midede önemli ağrılara gözlemlediği görünmüştür. Gaz sancısınında olduğunu, düşünebilir kendinizi iyi hissetmeniz için ise ‘SODA’ içmeniz iyi olacaktır. Yinede ağrılarınız geçmiyorsa fazla zaman kaybetmeden hekime gözükmeniz gerekmektedir.

Karnınızın Sağ vede Sol Tarafındaki Ağrıların Nedenleri?

Karın Ağrılarının Nedenleri
Karın Ağrılarının Nedenleri

Karnın Sağ Tarafındaki Ağrıların Sebepleri:

– Karaciğer hastalıkları
– Apandisit hastalıkları
– Safra kesesi hastalkları

Karnın Sol Tarafındaki Ağrıların Sebepleri:

– Sol tarafta ki ağrılar genellikle, mide vede bağırsak kaynaklı olmakla birlikte iyi bir muayene sonrası doğru tehşiş konulması söz konusudur.

Karın Ağrıları Neden Olur?

Karın Ağrılarının Sebepleri Nelerdir
Karın Ağrılarının Sebepleri Nelerdir

Safra Kesesi İltihaplanması Sebepleri?

Safra kesesi iltihaplanması, taşın bulunması gibi bir çok ağrı sebepleri karın bölgesinde şiddetlidir. Safra kesesi ağrıları genellikle karında başlayarak, sırta doğru gidebilmektedir. Ağrılar sırt bölgesindede hissedilebilir. Safra kesesi ağrısında mide bulantısı oluşmasına bir iltihaplanmaya işaret edebilir. Hazım güçlükleri sonuçu ağrılara eşlik ederek çoğalmaktadır.

Apandisit Ağrısı Sebepleri?

Apandisit karın bölgesinin sağ tarafında özelliklede çok şiddetli ağrılara sebebiyet vermektedir. Apandisit ağrısı beraberinde mide bulantısınıda göstermektedir. En önemli karın ağrısının sebeplerinden bir tanesi apandisit ağrısıdır.

Bilmeniz gereken en önemli nokta ise, karın ağrılarınızda ağrı kesicilere yönelmemeniz vede tehşişin konulmasının zamanında yapılması sizin açınızdan daha önemlidir.

Böbreklerde oluşan taş vede kumun dökülmeside, karında çok şiddetli ağrılara sebep olmaktadır. Karındaki ağrı ile belin arkasındaki ağrıda idrara çıkarken zorlanmalar görünmektedir. Bu gibi durumda hemen idrar yollarınızda bir sıkıntı yada hastalık teşkil ettiğini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

İdrar yollarındaki iltihaplanmayı anlamanız için, idrarınızı yaptıktan sonra yanma hissi olmasıdır. Bu sebeple ise, idrar yollarınızın iltihaplanmış olmasını unutmayınız.

Karnınızın sol bölgesinde belli ağrılar görülebilir bu tür ağrılar genellikle; ülser, gastrit, mide gazları gibi hastalıklardandır. Bağırsaklarda oluşan gazlarda karın ağrısının önemli nedenleri arasında yer almaktadır.

Karın Sancıları Nasıl Geçer
Karın Sancıları Nasıl Geçer

Bayanlarda oluşan karın ağrıları, genellikle regl döneminde şiddetli olarak gözlemlenmektedir. Regl dönemindeki bayanların karınlarındaki ağrılar genellikle adet dönemlerinde şiddetli seyretmektedir.

Karnınızın Sağ vede Sol Tarafındaki Sancılar ve Ağrıların Nedenleri bir çok sebepten dolayı olabileceğinden, doğru tespit konula bilmesi için neden kaynaklandığını mutlaka doktora başvurarak öğrenmeniz gerekmektedir. Doktorun koyduğu teşhişi daha sonra siz değerli dostlarımız aksatmadan uygulayarak tedavinize devam etmeniz son derece sağlığınız açısından önemlidir. Sağlıklı günler dileriz.

Siz değerli dostlarımız için, karın ağrılarının sebeplerini, karın ağrıları neden olur gibi sorular hakkında bilgiler verdik eğerki size birazda olsa faydalı olabildiysek sizde arkadaşlarınızın bu bilgiler hakkında öğrenmeleri açısından yazımızı paylaşırsanız seviniriz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Beni Hatırla Gittiğin Yabanellerde Sevgisiz Paramparça Bensiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed