Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Çok Şey Var

Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Çok Şey Var Yaşamak Mı?, Bazen insan bir çok şeyi yaşarken öğrenmektedir. Öğrendiğim bir çok şey var hayattan.

Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Çok Şey Var Yaşamak Mı?

Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Çok Şey Var
Sayfa İçeriği: Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Çok Şey Var, Yaşamak Mı Sözleri, Sevmek Mi, Huzur Mu, Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Hakkında, Yaşadıklarımdan Sözleri, Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Anlamlı Yazılar, Yaşadıklarımdan Yazıları

İnsanlar neden yaşamayı, eziyet gibi sanarlar bilmiyorum ama yaşandın mı hayatı eziyetsiz, huzurlu, mutlu şekilde. İnsan, heran görmelidir uzakta ki dolunayı, gökyüzündeki gökkuşağını. Öğrenmelidir yaşadıklarından bir çok şey. Kimi, yalnızlığı, kimi kalabalığı. Oysa herkes birbirine sadık olmalı, saygılı olmalı, yarını kucaklamalı insan. Kuşların cıvıltısı, ötüşü huzur vermeli pazar sabahı, gün doğuşunda. Tüm kavgalardan uzak, tutuna bilmektir hayat.

Ölümü hatırlamalı insan, gidenleri aklına getirmeli vede gelen kişilerin, gidenleri aratacağını anımsamalı. Hayatın içinde, iyiside var, kötüsüde. Fedakarlığı vede merhameti yokluk içinde anlar insan, Vazgeçmemeli hayallerinden, kurduğu düşlerden yaşamalı herşeyin güzel olacağını düşünerek. Ağlamak mesele değil, önemli olan ağlarken gülmesini bilmektir.

YAŞAMAK MI? SEVMEK MI? HUZUR MU?

Sevmek gibi, yaşamak ta önemli huzur içinde. Beraber yaşlanacağı hayat arkadaşını seçmeli insan. Gideni değil, ömür boyu yanında kalacak her zorluğunda yanında olacak kişi bulmalı. Vefasızlardan uzak durmayı bilmeli insan, sahtekarlara yol verip, yeni ufka yelken açmalı bazen insan. Uzak diyarlarda yeni arkadaşlıklar kurarak, yeni mutluluklar biriktirmeli. Sevgiye börünmeli, bölünmeli aile oluşturmalı. Alıştıklarını gözden geçirmeli, sevdalara diz çökmelidir. Gidenlerin arkasından bakmak yerine, gelenlere hoş geldin demelidir insan.

Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Çok Şey Var, Suskunum bugünlerde, içim dışım yazmak olmuş yaşadıklarımdan öğrendiğim bir çok şeyi. Anlattıklarım, hayattan kesitler, dünyadan belirtiler. İnsan mutlu yalamak ister, huzurlu gün sürmek ister. Sende benimsemelisin, yarını kendine. Gelecekler ile gülmelisin asıl ağlatan mutluluk olsun ki yeryüzündeki herşeye sevgi ile bakasın. Acının rengini tatmalısın, geceler seni dinlendirmeli vede acıya alışmasını bilmelisin. Yağmuru, izle sessiz su damlacıklarının huzurunu işle yüreğine dirençli ol, çicek gibi aç hayata kötülüklerden uzakta, iyiliklere koş. Seni anlamayanlardan, kaç kurtul kendine yeni çizgiler çiz vede o çizgiler doğrultusunda yaşamasını öğren. Bugününde yanında olmayan insan, yarınında yanında olmasına izin verme.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yükseklik Korkusu Nasıl Geçer

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed