E Okul Veli Bilgilendirme Girişi Nasıl Yapılır?

E Okul Veli Bilgilendirme Girişi Nasıl Yapılır? VBS Not Öğrenme, Yıl sonuna yaklaşan öğrencilerin 2017/2018 eğitim öğretim yılı devam etmekte.

E Okul Veli Bilgilendirme Girişi Nasıl Yapılır? VBS Not Öğrenme

E Okul Veli Bilgilendirme Girişi
Sayfa İçeriği: E Okul Veli Bilgilendirme Girişi Nasıl Yapılır, VBS Not Öğrenme, E-Okul Sisteminde Hangi Bilgilere Ulaşılır, E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, E Okul Karne Notları 2018, E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2018, E Okul Öğrenci Giriş Sayfası, E Okul Vbs, E Okul Öğrenci Girişi, E Okul Görenci Notları Öğrenme

Yıl sonuna yaklaşan öğrencilerin 2017/2018 eğitim öğretim yılı devam etmekte. Öğretim yılının devam etmesi ile birlikte öğrencilerde yoğum çalışmalarla sınavlara hazırlanmaktadır. Sayfamızda e-okul ile ilgili bir çok bilgiye ulaşabilir, vede güncel sınav, devamsızlık, not bilgilerini sorgulayabilirsiniz. e-okul sistemine giriş yapan öğrenciler ikinci dönem için sınavların yada gerekli bilgilerin öğrenilmesi için sorgulamala başladı. e-Okul sistemi, milli eğitim bakanlığı’nın hizmeti doğrultusunda velilerin vede öğrencilerin yararlanabildiği, not bilgilerine vede güncel sınav bilgilerine erişmelerine olanak sağlayan sistemdir. Bir çok velinin bu sisteme nasıl giriş yapılacağını bilmemeleri vede merak etmeleri doğrultusunda araştırmalar yapıyor. Yazımızın devamına giderek e-Okul sistemine nasıl giriş yapılır? hakkında merak ettiklerinizi detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

e-Okul sistemi geçen senenin başlarında yenilenerek öğrencilerin vede velilerin düzenli bilgi alabileceği platform haline getirilmiştir. Hem velilerin, hemde öğrencilerin yararlanabileceği kolay işlem yapabilecekleri doğrultuda düzenlenmiştir. Eğitim alanında kolaylık sağlayan e-Okul sistemi öğrenciler hakkında bir çok bilgileri barındırmaktadır. Öğrencilerin, sistem üzerinden öğretmen vede yöneticiler sistem bilgilerine T.C. kimlik numarası vede okul numaraları ile birlikte kolaylıkla erişim yapabilmektedirler.

Peki e-Okul vbs girişi nasıl yapılır yada en kolay şekilde e-Okul sistemine nasıl giriş yapabilirim sorularına açıklık getirmek gerekirse. Öncelikle giriş yapmak için resmi site olarak ‘e-okul.meb.gov.tr‘ adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Girmiş olduğunuz adresin ardından, çıkan ekrana sizden istenilen bilgileri doğru şekilde girmeniz gerekmekte. Girmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda eğerki hatasız girilmişse bilgileriniz sistemin sizi ikinci bölüme yönlendirmesini bekleyeceksiniz. İkinci bölüme yönlendiren sistemde ise, öğrencinin kimlik numarası vede eğitim bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il vede bulunduğu sınıf gibi. En son aşama ise öğrencinin fotoğrafını doğru şekilde seçtiğinizde sistem kullanıma açılmaktadır.

Eğerki eksiksiz olarak istenilen bilgileri resmi site üzerinden girmişseniz, sistem hatasız şekilde kullanıma açılmakta vede öğrencinin tüm not bilgileri, sınav tarihleri vede devamsızlık bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sistem üzerinden, öğrenci hakkında yazılı ortalamaları, okuduğu kitaplar vede bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLA

E-OKUL SİSTEMİNDE HANGİ BİLGİLERE ULAŞILIR?

E-okul sisteminde bir çok bilgilere ulaşılabilmektedir. Örnek; öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav tarihleri, sınav bilgileri, belge işlemleri (Takdir, Teşekkür, vb), merkezi olarak yapılan sınavların (TEOG,DPY-B vb), başvuru ve tercih işlemleri, haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları gibi en son olarakta yapılan duyurulara ulaşılabilmektedir.

E Okul Veli Bilgilendirme Girişi sayfamızda hazırladığımız e okul veli bilgilendirme girişi hakkında merak edilenleri bulabilir, kafanıza takılan soruları bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. E Okul Veli Bilgilendirme Girişi sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Deizm İnancı Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed