Akik Taşının Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Akik Taşının Sağlığa Faydaları Nelerdir? Akik Taşının Özellikleri Nelerdir? Akik taşı nedir? Hakkında merak ettiğiniz, sorulara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Akik Taşının Sağlığa Faydaları Nelerdir? Akik Taşının Özellikleri Nelerdir?

Akik Taşının Sağlığa Faydaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Akik Taşının Sağlığa Faydaları Nelerdir

Günümüz de yaygın olarak kullanılan akik taşı ile ilgili bir çok merak edilen soruları yazımız da mercek altına aldık. Akik taşının doğa da bir çok rengi bulunmaktadır. Sağlığa ise bir çok faydası bulunmaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için akik taşının sağlığa faydaları ve akik taşının özellikleri hakkında bilmeniz gerekenleri düzenledik. Peki akik taşının sağlığa faydaları nelerdir?

Akik taşının en yaygın renkleri; beyaz, kırmızı, mavi, kahverengi ve tonları, siyah, yeşil, turuncu, sarı vede gridir. Bu renklerin çokluğu ile zevk açısından vede faydaları bakımından da büyük ilgi görmektedir. Bu taşın faydalarından yararlana bilmek için ister bilezik, kolye vede yüzük gibi aksesuar olarak, ister doğal taş olarak evin odaların da tercih edebilirsiniz. Akik taşı, hem fiziksel, hem de ruhsal olarak fayda sağlamakta ve yüzük olarak parmağa takmanın sıkıntıyı giderdiği hadisi şerif ile belirtilmiştir. Siz de yazımızın devamına giderek akik taşının özellikleri ile ilgili bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Akik Taşı Nedir?

Akik Taşının Özellikleri

Bilim insanları tarafından hem ruhsal, hem de fiziksel açıdan vücuda bir çok faydalı olduğu belirtilmiştir. Yurt dışın da çok ilgi gören akik taşları, ülkemizde de son yıllar da büyük ilgi görmeye başladı. Canlılık veren vede tembelliği giderek bu taş, nazardan vede kem gözlerden korunmak için de tercih edilmektedir. Nazardan korunmak için, üzerinde akik taşından yapılmış bir aksesuar taşımak, çok bilinen vede uygulanan yöntemlerdendir. Nazardan aksesuar çatladığı, kişiye nazar değmediği de bilinmekte.

Akik Taşının Sağlığı Faydaları

Cilt hastalıklarını iyileştirmeye destek verir,
Akik taşı görme gücünü artırır,
Kan dolaşımını hızlandırır,
Kan damarlarını güçlendirir,
Tansiyon rahatsızlıklarını tedavi ettiği belirtilmiştir,
Sindirim sistemini hızlandırır,
Lenf dolaşım sistemini düzenler,
Vücuda canlılık ve tazelik verir,
Metabolizmanın daha verimli çalışmasını sağlamaktadır,
Yaşlı vede uyku problemi yaşayan kişilere destek verir,
Cinselliği arttırır. Bu durum erkekler üzerinde daha etkilidir,
Böbrek hastalığını iyileştirmeye destek verir,
Cilt hastalıklarını geçirme konusun da büyük ilgi görmekte,
Vücutta ki negatif enerjiyi bırakır, yerine pozitif enerji ile doldurur,
Mide rahatsızlıkların da reflü, hazımsızlık problemlerin de akik taşı, karın boşluğuna koyarak tedavi ettiği belirtilmektedir.

Akik taşının bazı psikolojik faydaları da bulunmaktadır. Bunların bazıları; Kem göz vede nazara karşı koruduğuna inanılır. Asosyal, insan içine çıkmaya çekinen kişilere cesaret vermekte. Böylelikle çevresinde ki insanlara uyum sağlamasına destek verir. Evdeki negatif enerjiyi dağıtmak için, ev aksesuarı olarak tercih etmek ev vede içinde yaşayanlar için faydalı yöntemdir. Konuşma güçlüğü yaşayan kişiler de olumlu etkiler göstermektedir. Akik taşı korkularına karşı mücadele eden bireyler de cesareti arttırmaktadır. Çocukların üzerin de akik taşı bulundurmak, çocukları olumsuz düşüncelerden uzaklaştırır.

Bu taş negatif enerjiyi çektiği için, hayata daha olumlu bakmanızı sağlar vede mutluluk vermektedir. İş insanları akik taşını genel de yüzün olarak yanların da taşır ve büyük toplantılar da heyecanını azaltmak için tercih eder. En büyük özelliklerinden biri de özgüveni arttırmasıdır. Takı aksesuarı olarak kişinin üzerin de taşıdığı gibi cebinde de taşıyabilir. Cepte taşıyarak da akik taşının faydalarından yararlana bilirsiniz. Gelişme çağında ki çocukların kemik gelişimin de vede diş sağlığı için önemli rol oynamaktadır.

Akik Taşının Gerçeği Nasıl Belli Olur?

Kendini ruhsal olarak kötü hissettiğiniz, dönemler de vede sıkıntılı günler de negatif enerjiyi alarak, yerine olumlu düşünceler bırakmaktadır. Bu taş vücuda temas edecek şekil de, örneğin takı aksesuarı olarak tercih etmek, vücuda sıcaklık verir. Bu sıcaklık vücutta ki ağrıların dinmesine vede rahatlamasına yardımcı olur. Kolye olarak tercih edilen akik taşı, boğazın çakra denilen bölgesine değmesi çok faydalıdır. Boğaz hastalıklarına da şifa olmaktadır. Lohusalıkta annenin rahatlamasına, bebeğin gelişmesini olumlu yönde etkilemektedir.

Akik taşının piyasa da bir çok sahtesi bulunmaktadır. Akik taşı seçerken içi vede dışı aynı renkte olmalıdır. Yalnız sahte akik taşlarının içi vede dışı aynı renk olması ile anlaşılabilir. Bu taşın küçük bir yerini çakmak ile yakarak, içinde ki renk ile aynı olup olmadığına bakabilirsiniz. Eğer sahte ise boyası akacaktır. Orjinal ise hiç bir değişim olmayacaktır. Alırken dikkat etmeniz gereken de, akik taşı merkezinden başlayarak, dışarı doğru halkaları büyümektedir. Biraz bu taşı inceleyerek doğru kanıya varabilirsiniz. Ama sahte olup olmadığını içi vede dışı aynı renk olmadığın da anlayabilirsiniz. Orjinal akik taşlarının içi ve dışı aynı renktir.

Akik Taşının Sağlığa Faydaları Nelerdir, akik taşlarını temizlemek için, akan musluk suyunun altın da yaklaşık olarak bir saat kadar bekletin. Suyun arındırıcı özelliği ile akik taşı temizlenecektir. Bir saat kadar suyun altında bekletilen akik taşını, havlu ile kurulayın. Bir başka temizleme yöntemi de güneş ışığıdır. Akik taşını tam güneş altın da olacak şekilde bir yere bırakın. Güneş altın da 1 saat kadar bekletin. Güneş ışınları sayesin de akik taşı, enerjisini yenileyecektir. Eğer ki sizin de akik taşının sağlığa faydaları nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Akik taşının sağlığa faydaları nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da akik taşının sağlığa faydaları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Plevral Efüzyon Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed