Almanya vede Almanlar Hakkında İlk kez Duyacağınız Bilgiler

Almanya vede almanlar hakkında ilk kez duyacağınız bilgiler, hakkında siz değerli dostlarımıza sunacağımız bilgiler umarım işinize yarar. Bildiğiniz üzere Almanya’ın nüfusu 83 milyon 800 bin’e yaklaştı. Vede her gün almanlar hakkında yeni yeni bilgiler öğrenmekteyiz.

Almanya vede almanlar hakkında ilk kez duyacağınız bilgiler

Almanya’a dış güçlerin çok olması nüfus artışınıda ilerletmiş bulunuyor, teknoloji gelişmeleri ilede çok bilinen almanlar, en çok araba üretiminde listede liderliği korumaktadır. Almanya, harita’da, orta avrupa’da yer almaktadır.

Almanya vede Almanlar Hakkında İlk kez Duyacağınız Bilgiler

Genellikle türkiyede almanya hakkında çok şey bilinir. Yalnız herşey bilinmez. Bilinmeyen bazı almanlar hakkındaki ilk kez duyacağınız bilgiler bizde sizler için derleyip topladık.

Duyduğunuzda çok şaşıracağınız bilgilere laflarımızı uzatmadan gelin birlikte göz atalım…

– Almanlarda cam açık hiç bir zaman durmaz, çünkü dışardan gelen hava akımının hastalık olduğunu düşünürler. Türkiyede bu şey biraz farklı, çeyran diye nitelendirdiğimiz onlarda toz, toprak, mikrop gibi şeylerin içeri girmesi olarak nitelendirilmesidir. Hasta olacaklarını düşündükleri için evde hiç bir zaman cam açmazlar.

– Öğle yemeklerini sıcak yerler. Yalnız akşam yemeklerini ise soğuk şeyler ile devam ettirirler. Biraz tuhafta olsa, aslında nedeni bilinmemektedir.

– Hapisten kaçmaya çalışan yada kaçan mahkumlar, yakalandıkları zaman kaçtıkları için ayriyetten ek ceza almıyorlar. Bunun nedeni ise insan dürtüsü olarak düşünüyorlar.

– Başkenti berlin olan almanyada yaklaşık 1700 köprü bulunmaktadır. Venedikten daha fazla’dır.

– Otobanlarda yakıtın bitmesi yasak, bittiğinde ceza kesilmektedir. Vede otobanda yürümekte yasaktır. Yürüyerek benzin yada motorin almaya gidemiyorsunuz.

– Dünyanın en uzun vede ilk restaurantıda burdadır. 1146 yılında hizmete girmiştir. Ozamandan bu yana sadece sosis pişirip, sosis satıyorlar.

– Bunu herkes bilmektedir ama biz yinede söyleyelim. Almanya dünyanın en büyük otomobil üreticisidir. Sadece 2015 yılında 6 milyon araba üretip sattılar.

– Almanlar bir sürü şeyinde mücidi.

Almanya vede almanlar hakkında ilk kez duyacağınız bilgiler

Almanlar Hakkında İlk kez Duyacağınız Bilgiler

– Almanlar, fantayı ilk kez üretti. 1940 yılında almanlar tarafından üretilmiştir. Coco-Cola o sıralar ambargo nedeni ile ülkeye satış vermiyordu firmanın alman yetkiliside coco-cola yerine fantayı üretip, piyasaya sürdü.

– Taşınabilir matkapı bile bir alman icad etti.

– Aspirinde almanyadan üretime sürülmekte.

– Yapışkanlı bantlar ile yara bandını icad eden kişi bile alman eczacıydı.

– İçten yanmalı motor, roket motor, Hesap makinesi, lcd teknolojisini bile almanlar geliştirmiştir.

– Almanya dünyanın en çok yabancı nüfusuna sahip ülkelerinden biridir.

– Ülkede çoğunluğu türkler, polonyalılar, italyanlardan oluşan milyonlarca yabancı uyruklu insanlar yaşamakta. Bunların yarısından çoğu artık oraya yerleşik alman vatandaşı olmuştur.

– Dünyanın en büyük hayvanat bahçesi ise berlinde. Ülke geleninde ise 400 fazla hayvanat bahçesi var.

– Almanya avrupanın en büyük, dünyanında dörtüncü büyük ekonomisidir.

– Ülkenin yıllık gelir yaklaşık, 4 trilyon dolar.

– Almanyada üniversite eğitimi tamamen ücretsizdir. Bu haktan almanya dışından gelen öğrencilerde yararlanabilmektedir.

Almanlar Hakkında Duyabileceğiniz İlginç Bilgiler

– Almanya kültür sanat aktivetileri yönülden, diğer ülkelerden daha önde. Ülkede 6200 müze, 830 tiyatro, 130 profesyonel orkestra, 8800 kütüphane bulunmaktadır.

– Dünyanın en çok kitap yayınlanan vede okunan yeride almanyadır. Her yıl 94 bin yeni kitap basılmaktadır. Dünyanın ilk dergiside almanyada çıkarıldı. İlk matbaa’da almanyada kurulmuştur.

– Almanlar, almanyanın en çon bira tüketen ikinci milletidir.

Almanya vede almanlar hakkında ilk kez duyacağınız bilgiler yazımısında burada bitiriyoruz, umarım sonuna kadar okuyup azda olsa almanlar hakkında birşeyleri öğrenmişinizdir. Eğerki yazımızı yararlı olduğunu düşünüyorsanız bize paylaşarak destek verebilirsiniz. Soru vede şikayetleriniz için lütfen yorum bölümünden bize yazınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed