Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Backlink alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Backlink, nelere dikkat etmeliyiz, ne gibi inceleme yapmalıyız yazımızda. Her site sahibinin korkulu rüyası gibi görülsede backlink aslında, fazlaya kaçmadıkça zararlı değildir. Rekabet siteleri takip ederek, onlarınkinden değişik, backlinkler almanız sizin için daha yararlı vede sitenizi bir tık öne taşıyacaktır.

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Google arama motorlarında kendilerini üst sıralara taşıması için bazı webmaster site sahipleri seo çalışmaları yaparak backlink için zaman ayırmaktadır. Backlink alırken dikkat edilmesi gerekenler, konusunda nelere dikkat etmemiz gerektiğini sizlere yazımızda öneriler şeklinde sunmaya çalışacaz. Şunu söylemekte yinede yarar var arkadaşlar, fazla backlink almak, sitemize zararlıdır. Google arama motoru’un gözünde düşersiniz unutmayın.

Genellikle iyi bir seo çalışması, iyi bir site içeriğinden geçtiğini unutmayınız. Güncel içerik her zaman sizleri iyi yere getirecektir, vakit ayırıp güzel işler yapabilirsiniz. Google’de dikkat etmeniz gereken ususlar, backlink alırken fazlaya kaçmamak, kaçılırsa siteniz sıralamalardan düşer. Backlink, son yıllarda bile hala google arama motoru için önemli bir yerde, yalnız backlink almadanda, siteniz googlede yükselebilir.

Backlink alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

Her backlink paketleri, kalitelidir diye bir kavram yoktur. Dikkat ederek, incelemeden almayınız. Backlink çalışmalarınızı anlık yapmayın, haftalık, aylık, yıllık, olarak yapınız siteniz için yararlı olsun. Eğerki birden ilk sıraya çıkıpta, birden yok olmak istemiyorsanız google kurallarına uyarak çalışmalarınızı yapmanız daha mantıklıdır.

Backlinkleriniz çeşitli kaynaklardan gelsin!

Backlinkleriniz çeşitli kaynaklardan gelsin!

PDF, PPT, DOC vb. gibi dokümanlardan alınan backlinklerle sıralamaya girmeniz imkansız, çeşitli kaynaklardan gelen backlinkler sitenize yarar katacaktır. Verdiğiniz tanıtım yazısı ile bile yetersizlik elde edeceksiniz. Temelinizi sağlam atarsanız, herşeyiniz ilerleyen zamanlarda sağlam olur, onun için inşasını yaparken çeşitliliğe önem verin. Bol bol, değişik kaynakları kullanın.

Backlink’te en iyi kural doğallıktır. Doğal olmak her zaman sizin için bir üst kademe demektir. Backlink alırken dikkat edilmesi gereken en büyük etken ise doğallık olduğunu unutmayın. Aşırıya kaçmayın.

Backlink alırken büyük siteleri es geçmeyin. İllegal işlem yapmadığınız sürece, googlenin gözünde her zaman kaliteli olarak nitelendirilirsiniz.

Uzun lafın kısası;

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

1- Backlink herşey demek değildir siteniz için, google üzerinde sıralamalarda backlinksiz’de yükselmek mümkün.

2- Backlink satın aldığınız paketler bazen uzun vadeli sonuçlar vermeyebilir. Araştırarak, dikkatli vede inceleyerek düzenli şekilde almanızı tavsiye ederiz.

3- Tek yönde beslenmiş bir site verimsizleşmeye doğru ilerleyecektir. Backlink almak için çeşitli kaynakları kullanmanız faydalı olacaktır.

4- Eğerki google arama motorunda, doğallığınızı arttırmak istiyorsanız vede doğallığınızı korumaksa niyetiniz spontalığa dikkat ediniz.

5- Büyük siteleri mutlaka kullanın vede size hem trafik bakımından hemde güçlenmeniz bakımından fayda sağlayacaktır.

6- Çöp yazılara yorum değilde, güncel yazılara yorum yapmak sizin için backlink konusunda oldukça bir tık önde olduğunuzu gösterecektir. Unutmayın ki, yorumlarla backlink alırken çok dikkatli olmalısınız.

7- Dofollow backlink almaya çaba sarfetmeye dikkat etmelisiniz.

8- Rakiplerinizin sitelerini analiz ederek backlink almak sizin öne geçmenizde olanak sağlayacak noktayı yakalamış sayılırsınız.

Sizin düşünceleriniz neler; Her site sahibi backlink alabilir mi? Her site google sıralamalarında ön sıraya backlink alarak çıkabilir mi? Siz backlink alırken nelere dikkat ediyorsunuz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed