Anonim Şirket Ne Kadara Kurulur?

Anonim Şirket Ne Kadara Kurulur? Anonim Şirket Maliyeti Ne Kadar? Anonim şirket kurulum maliyeti ile ilgili merak ettiğiniz, tüm her şey yazımızda.

Anonim Şirket Ne Kadara Kurulur? Anonim Şirket Maliyeti Ne Kadar?

Anonim Şirket Ne Kadara Kurulur
Sayfa İçeriği: Anonim Şirket Ne Kadara Kurulur

Anonim şirketlerin kurulum süreçlerinde karşılaşılan tüm giderler, yeni düzenlemeler ile eskiye göre bir miktar düşürülmüştür. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için anonim şirket maliyeti ne kadar? ve anonim şirket kurulum maliyeti ile ilgili soruların cevaplarını bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Anonim şirket ne kadara kurulur?

Anonim şirket olarak faaliyete geçecek kişiler, öncelik ile şirketin kuruluş vede muhasebe süreçleri kapsamlı olduğundan doğru vede kaliteli hizmet alabilecek doğru adresleri belirlemelidir. Şirket kurulduktan sonra da, şirket devam ettiği sürece muhasebe vede danışmanlık hizmetlerine gereksinim olacağı için, tecrübeli ekip işlerinizin sağlıklı ve düzenli olmasını sağlayacaktır. Karşılaşılabilecek mali riskler karşısında da, işinizi daha iyi koruyacaktır. Anonim şirket açmak isteyen kişiler için, kuruluş süreçlerin de karşılaşılan giderler ile ilgili, bazı noter giderleri, vergi dairesi giderleri, rekabet kurumu giderleri, ticaret odası tescil vede ilan giderleri, yasal defterlerin tasdik giderleri, anonim şirket kuruluş hizmet ücreti gibi giderleri örnek olarak sizler için hazırladık. Tüm bu giderler işinizin büyüklüğü, ortak sayısı, sektörü, personel çalıştırılması, yazar kasa kullanımı gibi kriterlere göre bir miktar değişiklik göstere bilmektedir. Yazımızın devamına giderek anonim şirket kurulum maliyeti ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Anonim Şirketi Maliyeti Ne Kadar?

Anonim Şirket Kurulum Maliyeti

Yeni kurulacak anonim şirketi için;

Kurucu şirket ortaklığı: 5 Kişi
Şirket müdürü: 1 Kişi
Şirketin sermayesi: 50.000 TL , minimum sermaye.
İş yeri kira tutarı: 1.800 TL, brüt tutar.
Şirketin sektörü: Otomotiv Sanayi Ticaret
Noter masrafları : 380 TL. Müdürün imza sirküleri: 200 TL, Muhasebeci vekaleti: 180 TL.
Vergi dairesi masrafları: 50 TL. İş yeri kira damga vergisi: 50 TL.
Kuruluşu hizmet ücreti: 1.100.00 TL.
Ticaret odası masrafları: 1.500.00 TL, Sicil kayıt, yasal defterlerin tasdiki, rekabet kurumu harcı, faaliyet belgesi 1.500.00 TL.

Toplam Anonim Şirket Kuruluş Maliyeti: 3.030.00 TL

Bankadan bloke ettirdiğiniz sermaye tutarı giderlere yazılmamıştır. 50.000 TL’nin %25’i yani 12.500 TL, tescilden sonra çekilebilir. Fazladan her bir müdür için ise, ortalama 215 TL gider eklenmeli. Yabancıların şirket kuruluş işlemlerin de, kuruluş hizmet ücreti 2.300 TL’dir. Şirketin faaliyet de bulunacağı sektörlerin sayısına göre, ana sözleşme kelime sayısına paralel olarak maliyet bir miktar yükselebilir. Şirketin faaliyeti toptan olduğundan, yazar kasa maliyet de gösterilmemiştir. Eğer yazar kasa bulunacak ise ortalama 1.500 TL eklenmelidir.

Anonim Şirket Ne Kadara Kurulur, anonim şirketi kurmak isteyenlerin, merak ettiği anonim şirketi kurulum maliyeti ile ilgili tüm her şeye yazımızın içeriğinden ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Eğer ki sizin de anonim şirket ne kadara kurulur, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Anonim şirket ne kadara kurulur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da anonim şirket kurulum maliyeti yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed