Beyaz Eşyalarda Ömür Uzatan Bilgiler

Beyaz Eşyalarda Ömür Uzatan Bilgiler Beyaz Eşyada Ömür Uzatan Öneriler, her insan beyaz eşyada hata yapabilmektedir beyaz eşya önerileri derledik sizin için

Beyaz Eşyalarda Ömür Uzatan Bilgiler Beyaz Eşyada Ömür Uzatan Öneriler

Beyaz Eşyalarda Ömür Uzatan Bilgiler
Sayfa İçeriği: Beyaz Eşyalarda Ömür Uzatan Bilgiler,Beyaz Eşyaların Ömrünü Uzatmak,Beyaz Eşyalarda Ömür Uzatan Öneriler, Beyaz Eşyaların Ömrü Nasıl Uzatılır, Beyaz Eşyaların Ömrünü Nasıl Uzatabilirsiniz

Beyaz Eşyalar aslında bir çok ev hanımlarının kullanımında bazı hatalar yüzünden bozulmalar olmakta vede ömürlerinin çabuk bittiğini görmekteyiz. Sizde bu yazımızda okuyacağınız öneriler sayesinde beyaz eşyalarınızın ömrünü uzatabilir, uzun yıllar kullanabilirsiniz. Bir çok insan beyaz eşya kullanırken, bir çok hata yapmakta vede bu hatalar kullanmakta olduğumuz eşyaların ömürlerini kısaltmaktadır. Peki gelin birlikte bakalım bu hatalar nelermiş…

BEYAZ EŞYA KULLANIRKEN YAPILAN HATALAR

– Çamaşır Makinesi

Nerde ise artık her evde çamşır makinesi bulunmaktadır. Çamaşır makinesinde en çok yakılan hatalardan birisi ise, üzerine ağır yüklü eşyaların koyulmasıdır. Vede çamaşır makinesine eşya atarken mutlaka ceplerini kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz. Çamaşır makinenizde, deterjandan başka birşey kullanmayınız. Şampuan, el yıkımak için kullanılan köpüklü sabunları kesinlikle kullanmayınız. Çamaşır makinenizin bozulmasına sebep olmaktadır. Çamaşır yıkaması bittikten sonra içindeki lastik kısımlarını temizleyin. Çekmeceyi çıkartıp, temizledikten sonra tekrar aynısı gibi yerine takın. Bu uygulama, oluşabilecek küfü engellemek için düzenli olarak yapılmalıdır. Makineniz bittiği gibi eşyaları, makineden çıkarın çünkü ıslandıkça ağırlaşan çamaşırlarınız tambura zarar verebilmektedir. Eğerki çamaşır makineniz kendi kendine temizlemiyorsa, bunu mutlaka ayda 1 defa siz yapın. Bunu yapmak için ise, en sıcak programda çalıştırıp, içine bir miktor limon suyu veya sirke ekleyebilirsiniz.

– Buzdolabı

Buzdolabı, aslında en hijyen tutulması gerekli ev eşyalarından birisidir. Buzdolabı her insan için çok önemli yeri olduğunu bilmekteyiz. Buzdolabının, uzun süre dayanması için eve ilk alındığı günden itibaren başlıyor. Buzdolabı, eve ilk geldiği gün baş aşağı çevrilmemelidir. 40 dereceden fazla yatırılmadan kullanılmalıdır. İçinde bulunan, kompresör yağı sızarsa, bütün sistem bozulabilmektedir. Buzdolabının, yeni alındığı gün eve getirildiği an çalıştırmakta, kompresör yağınıın sızmasına neden olabilir. Biraz bekleyip, dinlendirildikten sonra çalıştırılması daha mantıklıdır. Doğru taşınıp, taşınmadığından mutlaka emin olmalısınız. Emin değilseniz mutlaka 5 saat çalıştırılmadan beklenmelidir. Sıcak yiyecekleri buzdolabına koymayınız, soğuduktan sonra koyunuz. Yeniçağ yani modern buzdolaplarında 2 senede bir buz eritme gibi kavram bulunmamaktadır yalnız fişini çekip, içini boşalttıktan sonra temizlemenizde yarar vardır. Buzdolabının arka yüzündeki örümcek ağlarını, tozu mutlaka temizleyin. Bu temizlik için elektirikli süpürge kullanabilirsiniz yalnız buzdolabı fişini çektiğinizden emin olunuz.

Beyaz Eşyaların Ömrünü Uzatan Öneriler

– Bulaşık Makinesi

Bulaşık makinesini aslında her insan kullanmadığından çok bir bilgi sahipliğininde olmadığı günümüzde görüyoruz. Kullanan kişilerinde bu bilgileri, okuduktan sonra yaptıkları hatalardan vazgeçip artık, öneriler doğrultusunda ilerleyecekleridir. Bulaşıklarınızı herzaman ters bir şekilde dizin. Bulaşıklarınızı makineye dizmeden önce, bütün yağı vede yiyecek artıklarını temizlemelisiniz. Mutfak aletlerinizdeki etiketleri, mutlaka sökünüz. Sökülmemiz etiketler bulaşık makinenizin fitresini tıkayabilmektedir. Bulaşık makinesine, bulaşıklarınızı dizerken su püskürtücüsünü engellemeyecek şekilde vede birbirlerine temas etmeyecek şekilde koymalısınız. Elinizde yıkadığınız deterjanları, asla bulaşık makinesine koymayınız bulaşık makinesine zarar vermektedir. Bulaşık deterjanlarını tercih etmeniz daha mantıklıdır. Bulaşık makinenize, parlatıcı vede tuz koyun. Bunlar makinenizin ömrünü uzatacaktır vede performans bakımından etkili olacaktır.

– Mikrodalga

Mikrodalgada, hafif yiyeceklerinizi pişirken yanında mutlaka bir bardak su bulundurun. Mikrodalgadaki su, radyasyonu emerek size daha iyi sonuçlar verecektir. Mikrodalganızın, üzerinde her hangi bir eşya bulundurmayın. Eğerki koymak istiyorsanızda, havalandırma ızgarasının önünü açık bırakın. Mikrodalganızı boş iken sakın çalıştırmayın. Çünkü, magretrona zarar verebilir.Mikrodalganızın içine çok ağır şeyler kesinlikle koymayınız. Mikrodalganız için uygun olmayan, önerilmeyen kapları tercih ettiğinizde yangın çıkarabilirsiniz. Dikkat etmelisiniz mutlaka. Yiyeceklerinizi mikrodalganızda fazla pişirmeyin, yumuşak bezlerle mikrodalganın içindeki kalıntıları vede yağları mutlaka temizlemeyi ihmal etmeyiniz.

– Blender

Blender, her kadının ihtiyaçı olarak kullanılmaktadır mutfakta. Blenderı kaynar yiyeceklerde sakın kullanmayınız. Altını kapattık sonra ilk sıcaklığının gitmesini bekleyin yada 10 saniye sonra çalıştırın. Blenderınızın, motor yuvasına herhangi bir sıvının girmediğinden mutlaka emin olun. Blenderı, uzun süre çalıştırmaktan kaçının. Çünkü, motorunun ısınmasına sebep olmaktadır, çalıştırırken dediğimiz gibi 10 saniyede bir ara verin. Sert vede kuru yiyecekler için blender kullanmaktan mutlaka kaçının.

Beyaz Eşyalarda Ömür Uzatan Bilgiler, Beyaz eşyaları kullanırken, bir çok insan sayfamızda vermiş olduğumuz hataları yapmaktadır. Bizlerde siz değerli dostlarımız için beyaz eşyaların ömrünü uzatmak için sunmuş olduğumu önerileri derledik. Sizinde beyaz eşyalarda ömür uzatan bilgiler hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Beyaz Eşyalarda Ömür Uzatan Öneriler sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması açısından onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Varlık Senin Yokluk Senin Nerelerdesin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed