Acılara Tutunmak Acıyla Yaşamak

Acılara Tutunmak Acıyla Yaşamak Bitirir İnsanın Hayatını, nerde ne olduğunu bilmediğin bir sızı gibidir yaşamak öylesine…

Acılara Tutunmak Acıyla Yaşamak Bitirir İnsanın Hayatını

Acılara Tutunmak
Sayfa İçeriği: Acılara Tutunmak Aşk, Acılara Tutunmak Sevgi, Acı Çekmek, Izdırap Çekme, Duygusal Yaşamak, Acıyla Yaşamak, Mutsuz Yaşamak, Huzursuz Yaşamak

Hayat, insana okadar çok acı verir ki daha çok acılara tutunmak gibidir herşeyi yaşamak. Acıyla yaşamaya alışır insan. Zaman geçer, vakit daralır duygular kör olur. Belkide bilmediğimiz bir sızı kaplar içimizi doğmamış günler ümidiyle yaşamak. Yarınların ne getireceğini bilmeden, heyecanlı vede bekleyiş içinde ürperti. İçimizi kaplar, yapılanlar yaptıklarımız. Bazen hata yaparsın, bazen ise hatayı düzeltirsin ama bilmezsin birgün işte o gülen gözler, ağlamaklı dayanıksız bir acıya dönüştüğünü.

DUYGULARA MERHAMET ET

Duygulara sarılmak, onlarla yaşamak gibidir. Hergün düşünür insan, düşünceler içinde kaybolur. Kaybolduğu an kendini çıkmazlara savurur, savurduğu çıkmazlardan yardım eli bekler, bekleyişler içinde umutsuzluğa kapılır. Hayal olur herşey, yaşamak zindan olur insana. Gidişler, kurtarır sanar ama hiç birşey insanı eskisi kadar mutlu etmez, duygularımıza merhamet etmek bizleri sabırlı yapar. Her zaman, her halimize şükretmeliyiz.

Acıları biriktirmek, insanı yıpratır. Yıpranan bir kalp, içine kapanmış etrafa kinci bakan gözlerdir. Her insanın, acısı farklıdır, kimisi gülerek acı çeker, kimisi huzursuzdur göstermez. Ama her insanda, her kalpte bir acı yapar. Her insan alışmıştır acıyla yaşamayı. Ümitsizliğe kapılmak kadar kötü birşey yoktur hayatta. Umut etmek gerekir bazen, hayatın ne getireceğini kimse bilemez. Yardım bekleyenlere yardım etmek gibidir mutluluk, mutlu olmayı bilmek vede huzurlu duygularla güne başlamak lazım herzaman. Dünya birgün biteceğini hepimiz bilmekteyiz, oysa bunu bile bile karamsar yaşamaktayız. Bırakalım tüm karamsarsızlıkları, el ele tutalım, birlik olalım dostça mutluluğu yaşayalım.

Acılara Tutunmak, yerine dostluğa, kardeşliğe tutunalım. Birlik olalım, birbirimizi kırmadan, kalp kalbe yaşayalım. Tebessümü bırakmayalım, yüzümüzden, gözlerimizin içleri, yüreğimiz gülsün her daim. Kendimizi en ufak birşeyde, üzüntü yoluna sokmayalım, herşeyin çaresi olduğunu düşünelim vede huzurumuzu yüreğimizden çıkarmayalım. Her sabah aynanın karşısında, tebessümümüzü görelim vede mutluluk yolda mutluluğu dağıtalım huzur bekleyenlere. Umut olalım, umut bekleyenlere. Sevgiyle, kardeşlikle, dostlukla. Unutmayalım, hayat yaşandıkça güzel, insanlar ise yardım edildikçe mutludur.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Beyaz Eşyalarda Ömür Uzatan Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed