Cep Telefonlarında Pek Kullanılmayan 5 Özellik İlginç Bilgiler

Cep Telefonlarında Pek Kullanılmayan 5 Özellik ilginç Bilgiler Günlük hayatta elimizden düşürmediğimiz cep telefonları aslında çok ise yaramakta.

Cep Telefonlarında Pek Kullanılmayan 5 Özellik İlginç Bilgiler

Cep Telefonlarında Pek Kullanılmayan 5 Özellik ilginç Bilgiler
Cep Telefonlarında Pek Kullanılmayan 5 Özellik İlginç Bilgiler

Mobil cihazlarla bir çok bilmediğimiz ilginç bilgiler aslında işinizi kolaylaştıracak. Her insan günlük yaşamında cep telefonunu elinden düşürmez. Nerede ise onlarla yaşamakta olduklarınıda görüyoruz. Yalnız her insan cep telefonu özelliklerini bilmemektedir.

Cep Telefonu Özelliklerini Bildiğinizden Eminmisiniz? Hiç düşündünüz mü hayatınıza katkısı nekadar iyi oranda olduğunu. Elinizden düşürmediğiniz mobil cihazlar aslında bir çok kez sizi zorluklardan kurtarabilmekte. Akıllı cep telefonları aslında artık nerde ise her insanda mevcut. Akıllı telefonlar bir çok özelliği içinde barındırmakta yalnız bizler bu özellikleri kullanmamaktayız nedeni ise bir çoğunu bilmiyoruz.

Cep Telefonlarında Pek Kullanılmayan 5 İlginç Bilgi vede Özelliği

Cep Telefonlarının Pek Kullanılmayan Özellikleri

Her telefonun kendine özgü özelliği olduğunu biliyoruz yalnız bazı insanlar cep telefonlarındaki pek kullanılmayan 5 özelliği gelin birlikte bakalım.

1- Kayıp Telefon Kaybolan yada çalınan telefonları artık bulmak çok kolay. Bunun için ise gmail hesabınıza kayıt olmanız gerekmektedir. Telefonunuzu bulmak için tabikide bazı işlemler yapmanız gerekmektedir telefon içinden bunun için ise telefonunuzun google ayarlarına girmeniz gerekmektedir. Buradan ise, android cihaz seçeneklerine tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza gelecek menüde ise iki seçeneği aktif hale getirin. Burada ise yapmanız gereken ‘Bu cihazın konumunu uzaktan bul’ , ‘Uzaktan kilitlemeye ve silmeye izin ver’ vede ‘Fabrika ayarlarını sıfırlama’ menülerini açık hale getirin. Daha sonra ise telefonunuz çalındığında andorid sitesine giderek, telefonunuzun yerini hızlıca bulabilirsiniz.

Cep Telefonlarında Pek Kullanılmayan 5 Özellik İlginç Bilgiler

2- Yumruk Hızınızı Ölçün Daha önce bir çok sokaklarda bulunan, yumruk ölçer aletler bulunmaktaydı henüz hala bazı yerlerde tabikide bulunmaktadır yalnız teknoloji ilerledikçe artık bu gibi yumruk ölçerler cebimize kadar girdi. Akıllı telefonlardaki bulunan uygulamalar sayesinde bu işi yapmak artık çok kolay. Artık güç testi için yumruk atma makinalarına ihtiyaçınız yok. Rampage Punch uygulaması artık yumruk hızınızı ölçecek. Eğerki gücünüzü denemek istiyorsanız tek yapmanız gereken telefonda uygulamayı başlatıp, telefon elinizde iken yumruk atmanız. Yalnız dikkat edin hızlı yumruk atarken, telefonunuz elinizden uçmasın.

3- Telefona Klavye İle Mouse Bağlamak Aslında bunu bir çok kişi zaten uygulamaktadır ama olsun bizler yinede bunu siz değerli bilmeyen dostlarımız için yazalım. Telefonunuza klavye ile mouse bağlamanız için sadece ihtiyaç duyabileceğiniz bir ara kablodur. Bu kablo sayesinde artık telefonunuza klavye ile mouse takabilirsiniz. Kablo sayesinde ise telefonunuzu bilgisayar gibi kullanıp, daha hızlı işlemlerinizi yapabilirsiniz. Daha çabuk yazı yazmak için kullanan insanlar tercih edebilir.

4- Mathpix İnsanlar matematikciler vede sözelciler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Her insan kendi branşlarında ki soruları kolaylıkla yapmaktadır. İşte bu yazı tam size göre sizinde eğerki matematikte iyiliğiniz yoksa telefonunuza uygulama sayesinde artık bu dertten kurtulabilirsiniz. Uygulama sayesinde artık matematik problemlerinin cevaplarını kolaylıkla bulabilirsiniz. Uygulamayı açtıktan sonra, hangi sorunun fotoğrafını çekerseniz o sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Cep Telefonlarında Pek Kullanılmayan Özellikler

5- Ağırlık Ölçün Her insanın ihtiyaçı olan tartı. Telefon sayesinde artık cisimlerin ağırlığını ölçmek oldukça kolay. Bir uygulama sayesinde bunu yapabilirsiniz. Weight Machine Scanner sayesinde artık cisimlerinizin ağırlıklarını kolaylıkla ölçebileceksiniz. Birşeyi tartmak istiyor vede o sıra tartınız yoksa imdadınıza telefonunuz yetişecek. Telefonunuzu tartıya çevirerek bu sorunun üzerinden kalkabilirsiniz. Bunu yapmanız için ise ihtiyaçınız olan tek şey içi az hava ile dolu bir poşet. Bu poşeti telefonunun altına koyun vede telefonunuzun kalibaratör özelliğinin uygulanmasını bekleyin. Daha sonra ise istediğiniz şeyin, gramını alabilirsiniz yalnız çok ağır şeyler denemeyin. Yoksa telefonunuzun camı kırılabilir.

Cep Telefonlarında Pek Kullanılmayan 5 Özellik İlginç Bilgiler Bir çok özellik barındıran akıllı telefonlar, uygulamalar sayesinde hayatımızı kolaylaştıra bilmektedir. Sizinde aklınıza gelen uygulamalar varsa eğerki bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Cep telefonlarında pek kullanılmayan 5 özellik adlı yazımızdan arkadaşlarınızıda haberdar olması açısından onlarla paylaşmayı unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Türkiyede Bu İsmi Kullanan vede Taşıyan Sadece 3 Kişi Var!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed