Hamilelikte Burun Kanaması Nedenleri ve Belirtileri Nelerdir

Hamilelikte Burun Kanaması Nedenleri ve Belirtileri Nelerdir, Bir çok kadının sorunu olan hamilelikte burun kanaması sorunu nedenlerini belirttik.

Hamilelikte Burun Kanaması Nedenleri ve Belirtileri Nelerdir

Hamilelikte Burun Kanaması Nedenleri
Hamilelikte Burun Kanaması Nedenleri

Hamilelikte aslında burun kanaması sık görülen bir durumdur. Damarın genişmemesiyle görülebilecek hamilelikte burun kanaması, progesteron adı hormonun yükselmesiyle olmaktadır. Progesteron hormonu damarlarının genişlemesiyle birlikte burun kanaması görülebilmektedir. Hamilelikte burun kanaması aslıdna endişe yaratacak bir durum değildir.

Burnunuza uygulayacağınız buz ile burun kanamasını durdurmanız mümkün. Yalnız bilmeniz gerekirki eğerki burun kanamanız yüksek tansiyondan dolayı ise doktor muayenesi olmanız gerekmektedir.

Hamilelikte Burun Kanaması Nedenleri?

Bir çok sebepten dolayı, hamilelikte burnunuz kanayabilmekte. Bunların başında ise aşağıda saydığımız maddeler gelmekte, eğerki bu sebepler dışında burnunuzun kanadığını düşünüyorsanız uzman hekime danışmanızda fayda var.

– Damarların genişlemesi
– Soğuk algınlığı
– Yüksek tansiyon
– Kanama sorunları

Hamilelikte burun kanamasında damarların genişlemesi : Aslında bunu çoğu anneler vede gebe dönemindeki kadınlar bilir. Hamilelikte burun kanaması, bebeğin daha iyi beslenmesinde damarların genişlemesinden dolayı oluşmaktadır. Hamilelik döneminde ise burun kanamaları biraz artmaktadır. Hamilelikte burun kanamanız çok artıyorsa, endişelenecek bir durum yok.

Hamilelikte burun kanamasında soğuk algınlığı : Bir çok sebep için burun kanamasını söylemiştik, eğerki diğer zamanlardada burun kanamasına yol açabilecek durumlar hamilelik durumundada gözlenebilmektedir.

Aşağıda etken maddelerde hamilelikte burun kanamasına neden olabilmekte.

Buruna darbe almak.
Odada bulunan klimanın nem oranının azaltması, iklimlendirici gibi ısıtıcı cihazların kullanımı.
Grip, soğuk algınlığı, sinüzit vs. üst solunum yolu iltihaplanması.
Burunda mukoza tabakasının kuruluğu.

Hamilelikte burun kanamasında yüksek tansiyon : Hamilelikte yüksek tansiyon çok önemlidir. Yüksek tansiyon hamilelik döneminde, mutlaka dikkat edilmelidir. Yüksek tansiyon hamilelikte burun kanaması‘na sebep olabileceğinden takibi dikkatlice yapılmalıdır.

Hamilelikte burun kanamasında kanama sorunları : Kanama sorunları, bazen hamilelik sırasında görülebilmektedir. Hemofili, gibi kanın pıhtılaşma mekanizmasın sırasında, Von Willebrand hastalığı sorunları burun kanamasına yol açabilmekte.

Hamilelikte Burun Kanaması Nasıl Geçer? Belirtileri Nelerdir?

Hamilelikte Burun Kanaması Belirtileri Nelerdir?

Hamilelikte Burun Kanaması Nasıl Geçer?

Burun kanamanıza iyi gelecek bir çok yöntem bulunmaktadır, bunların başında ise sizlere en sık kullanabileceğiniz bir çok öneriler sunabiliriz.

1- Burnunuzu kapalı tutun.
2- Buz Uygulaması yapın.
3- Vazelin uygulayın.
4- Yüksek tansiyon tedavisi olun.
5- Koruyucu önlemler alın.

Hamilelik döneminizde yüksek tansiyon ile ilgili hastalığınız söz konusu ise hiç bir şekilde doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanmayınız. Çünkü bebeğinizin vede sizin sağlığınız için en iyi ilaç vede dozu doktor muayenesi ile belirlenecek.

Hamilelikte Burun Kanaması Nedenleri, burun kanamasının bir çok sebebi olduğunu biliyoruz, bunların başında ise darbeler,soğuk algınlığı vede burun kuruluğu gelmektedir. Eğerki sizinde hamilelik döneminde sık sık burnunuz kanıyorsa endişe etmeyin. Çünkü hamilelikte burun kanaması sık görülen durumlardandır. Başka bir rahatsızlıktan dolayı olduğunu düşünüyor vede şüphe duyuyorsanız doktora danışmayı ihmal etmeyin. Hamilelikte burun kanaması adlı yazımız hakkında eğerki sizinde bizlere sorularınız varsa yorum bölümünden sorabilirsiniz. Hamilelikte Burun Kanaması sebepleri ile ilgili yazımızı arkadaşlarınızıda haberdar etmeniz için onlarlada paylaşmayı unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Cep Telefonlarında Pek Kullanılmayan 5 Özellik İlginç Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed