Deizm İnancı Nedir?

Deizm inancı Nedir? Deizm Genel Olarak Nasıl İnançtır? Dünya yada evren’in olağanüstü ilerlemesine müdahale etmeyen tek tanrı olduğuna inanmaktadır.

Deizm İnancı Nedir? Deizm Genel Olarak Nasıl İnançtır?

Deizm inancı Nedir
Sayfa İçeriği: Deizm inancı Nedir, Deizm İnancı, Deizm Genel Olarak Nasıl İnançtır, Deizm Evren Teorisi, Deizm İnançında Olmayan Kavramlar, Deizm Hakkında Bilmeniz Gerekenler, Deizm İnancı Hakkında Merak Edilenler

Deizm inancının ortalığı karıştırdığı gözlemlenirken genel olarak denizim inancı insanlar tarafından merak edilmektedir. Deizm inancı hakkında merak edilen tüm herşey sayfamızda bulabilirsiniz. İnsanların, son günlerde merak konusu olarak internet üzerinden araştırma yaparak deizm nedir? sorusunun cevabını aramaktadır. Deizm inançı hakkında merak edilenleri yazımızın devamından ulaşabilir, gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

DEİZM NEDİR?

Deizm inançı, tek tanrı inancı olarak tüm dinleri reddeden olarak görülmektedir. Deizm inancının inanışı ise, genel olarak dünya yada evren’in işleyişine karışmayan tek tanrı olduğuna inanmaktır. Vahiy vede esine dayalı inanışları reddeden inanış bicimi olan deizm mantık vede doğal dünyaya dair gözlemlerin kaynağı biçimi dinsel bilgiye dayanarak sadece akıl yollarıyla ulaşılabileceği ilkesine dayanır. Evreni yaratmış, işleyiş için doğa kanunlarını belirleyen insanlığa vede evrene müdahalede bulunmayan doğruları keşfetmeleri için insanlara akıl verebilen tanrıya duyulan inançlara deizm inançı denir.

DEİZM İNANÇINDA OLMAYAN KAVRAMLAR

Kehanetlerin, dinsel dogmaların, demagojilerin, mucizelerin vede kaynağı ilahi ilan edilen dinlerin reddinden sebep peygamberler, kutsal kitaplar, günah, sevap, ibadet, dua, vahiy, melek, cin, şeytan, cennet, cehennem, ahiret vede kader gibi bir çok kavramların bu inanışta yeri yoktur. Merkezi bulunmayan vede belirli öncüsü olmayan deizmde ihtiyaç duyulan sağ duyulu olabilmek vede her şeyi akıl süzgeçinde toplamaktır.

DEİZM EVREN TEORİSİNE KARŞI DEĞİLDİR

Deizm inançına göre insan, tanrı’nın oluşumuna göre kurallar ile, daha ilkel canlıların evrimleşmesine sağlama sonucu olabilir. Deizm inançı, evrim teorisine karşı değildir. Yaratıcıya inanmak, o yaratıcının insanı aşama geçirmeksizin bir anda yaratığı fikirlerine inanmayı gerektirmez. Deizmde bulunmak zorunluluğu, evrim teorisine karşı ortaya atılan akıllı tasarım görünüşü değildir.

Deizm İnancı Nedir sayfamızda deizm inancı nedir hakkında merak edilenleri bulabilirsiniz. Deizm inancı, hakkında tüm detaylar yazımızın içinde yer almaktadır. Sizinde Deizm İnancı Nedir yazımız hakkında sorularınız yada merak ettiklerinizi bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Deizm İnancı Nedir sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kimlik Randevusu Nasıl Alabilirim?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed