Kimlik Randevusu Nasıl Alabilirim?

Kimlik Randevusu Nasıl Alabilirim? Yeni Kimlik Başvurusu, çipli kimlik için gerekli belgeler neler olduğunu merak eden vatandaşlar için detaylar sayfamızda

Kimlik Randevusu Nasıl Alabilirim? Yeni Kimlik Başvurusu

Kimlik Randevusu Nasıl Alabilirim
Sayfa İçeriği: Kimlik Randevusu Nasıl Alabilirim, Yeni Kimlik Başvurusu, Çipli Yeni Kimlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Yeni Kimlik Ücreti, Yeni Kimlik İçin Gerekli Belgeler, Yeni Kimlik Kartı

Yeni kimlik için vatandaşların başvuruları gün geçtikce artmaktadır. Peki 2018 çipli kimlik randevusu nasıl alınır sorusunu merak eden insanlar araştırmalara başladı. 2018 yılında yeni kimlik başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar çipli kimlik randevusu için işlemlerini online olarak yapabilmekte. Nüfus müdürlüğü randevu sistemi üzerinden kolaylıkla çipli kimlik randevusu alınabilmekte. Yeni kimliklerin ücretleride merak konusu vatandaşlar tarafından, yeni kimlik randevusu ile çipli kimlik ücretleri hakkında tüm merak ettikleriniz ile ilgili detaylara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yeni kimlik başvurusunda bulunmak için öncelikle nüfus müdürlüğünün resmi sitesi olan randevu.nvi.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Girmiş olduğunuz sayfadan adım adım kolaylıkla yeni kimlik randevu işlemlerinizi yapabilirsiniz.

YENİ ÇİPLİ KİMLİK RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Yukarda belirtmiş olduğumuz, yeni kimlik randevu resmi sitesine girerek çipli kimlik randevu işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Nüfus vatandaşlık işlemleri resmi sitesi üzerinden randevu bölümünden kolaylıkla yeni çipli kimlik randevu alabilirsiniz.

ÇİPLİ YENİ KİMLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yeni kimlik için yapacağınız başvuru 6 ay içinde çekilmiş 1 biyometrik fotoğraf vede kimlik beyani için T.C kimlik kartınız yanınızda bulunmalıdır. Bunların yanı sıra eğerki eski nüfus cüzdanınız yoksa, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı yada basın kartı T.C. kimlik kartı yerine geçebilen fotoğraflı belgenin yanınızda bulunması gerekmektedir. Daha sonraki aşamada ise, başvuru sonucunda kişiye başvuru belgesinin nüshası verilecek. Doğum nedeni ile düzenlenen kimlik kartı vede değiştirme nedeni ile düzenlenen kimlik kartı için 15 tl, kayıp nedeni ile düzenlenen kimlik kartı için ise 30 tl ücret ödenecek.

Kimlik Randevusu Nasıl Alabilirim sayfamızda değerli dostlarımız için hazırladığımız kimlik randevusu nasıl alabilirim hakkında merak edilenlere yer verdik. Çipli yeni kimlik başvurusu değerlendirmenin ardından, kimlik kartı hazırlanarak başvuru sırasında belirtilmiş olan adrese, ptt kargo ile gönderilecek. 2018 yeni kimlik başvurusu yaparken, gerekli evranları nüfus müdürlüklerine müracaat yaparken belgelerin eksiksiz olarak tamamlanmış olması gerekmektedir. Yoksa randevunuz olumsuz sonuçlanabilir vede ilerki tarihlere aktarılabilir. Kimlik Randevusu Nasıl Alabilirim yazımız hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Kimlik Randevusu Nasıl Alabilirim sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; CTE 2018 İsteğe Bağlı Personel Atama Başvuru Şartları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed