E-Devlette Ad Soyad Değişikliği Nasıl Yapılır?

E-Devlette Ad Soyad Değişikliği Nasıl Yapılır? Ad Değişikliği Nasıl Yapılır? Ad soyad değişikliği e-devlet başvuru nasıl yapılır? İle ilgili bazı bilgiler.

E-Devlette Ad Soyad Değişikliği Nasıl Yapılır? Ad Değişikliği Nasıl Yapılır?

E-Devlette Ad Soyad Değişikliği Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: E-Devlette Ad Soyad Değişikliği Nasıl Yapılır

Nüfus kaydı yapılır iken, yazım vede imla hatalarından kaynaklanan anlam değişiklikleri bulunan ad ve soyadlar bir süredir, mahkeme kararı olmaksızın yapılıyordu. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için ad değişikliği nasıl yapılır? ve ad soyad değişikliği e-devlet başvuru nasıl yapılır? Sorularının cevaplarını ayrıntılı olarak derleyip hazırladık. Peki E-Devlet ad soyad değişikliği nasıl yapılır?

İçişleri bakanlığı nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü e-devlet hizmetlerine yeni işlem ekleyerek İl/İlçe idare kurulu kararı ile ad ya da soyadı düzeltilmesine ilişkin başvuruların alınması hizmetini e-devlet sistemine aldı. Artık e-devlet üzerinden ad ve soyad değişikliği kolaylıkla yapılabilecek. Siz de yazımızın devamına giderek e-devlette ad soyad değişikliği ile ilgili daha fazla bilgilere ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz.

Ad Soyad Değişikliği E-Devlet Başvuru Nasıl Yapılır?

Ad Soyad Değişikliği Nasıl Yapılır?

Ad soyad değişikliği yapabilmek için öncelikle, T.C vatandaşlık numaranız ve E-devlet şifrenizle birlikte sisteme giriş yapmalısınız. Daha sonra kurumlar sekmesinden Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığına gitmelisiniz. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü menüsünden e-devlet sistemi üzerinde sunulan hizmetleri göreceksiniz. Görmüş olduğunuz bu hizmetlerden İl/İlçe İdare Kurumu Kararı İle Ad veya Soyadı Düzeltilmesine İlişkin Başvurunun Alınması seçeneğini seçmelisiniz. Bu durum da değerlendirme alınarak, ad soyad değişikliğini mahkeme kararına gerek kalmadan değiştirebilirsiniz.

Bu değişiklik ve düzenleme ile ad soyad düzeltilmelerine yönelik mahkemelerin, iş yükü azaltıldığı gibi, bürokratik süreçler de kısaltılmış oldu. Yazım vede imla hatası ya da düzeltme işareti kullanılmamasından dolayı kaynaklanan anlam değişikleri bulunan, genel ahlaka uygun olmayan, toplum tarafından gülünç karşılandığı değerlendirilen ad soyadlarının İl ve İlçe idare kurulunun vereceği karar ile, bir kereye mahsus mahkeme kararı olmamaksızın değiştirilebilmesine olanak sağlayan uygulamadan tüm T.C vatandaşlarının 6 Aralık 2022 tarihine kadar faydalanabilir.

E-Devlette Ad Soyad Değişikliği Nasıl Yapılır, artık e-devlet sistemi üzerinden kolaylıkla bir kereye mahsus olmak üzere yazım vede imla hatası olan ad soyad değişikliği yapılabilecek. Eğer ki sizin de e-devlette ad soyad değişikliği nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. E-devlette ad soyad değişikliği nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da e-devlette ad soyad değişikliği yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Evde Kedi Beslemenin Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed