Ehliyet Pasaport Başvuru Randevusu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ehliyet Pasaport Başvuru Randevusu İşlemleri Nasıl Yapılır? Nüfus Müdürlüğü yeniliklerle bir çok işlemleri artık bünyesine kattı.

Ehliyet Pasaport Başvuru Randevusu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ehliyet Pasaport Başvuru Randevusu
Sayfa İçeriği: Ehliyet Pasaport Başvuru Randevusu İşlemleri Nasıl Yapılır, Nüfus Müdürlüğü Randevu Alma, Pasaport Randevusu Nasıl Alınır, Kimlik Randevu, Nüfus Müdürlüğü (NVİ) Kimlik, Ehliyet Randevu Alma, Pasaport Randevu Alma, Nüfus Müdürlüğü Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır, Nüfus Müdürlüğü Kimlik Randevusu Nasıl Alınır, Nüfus Müdürlüğü Pasaport Randevusu Nasıl Alınır

Nüfus müdürlüğü artık yenilikleri ile bir çok işlemleride bünyesine kattı. Yeni kimlik kartı dışında artık ehliyet (sürücü belgesi) vede pasaport verme işlemlerinide yapmaya başladı. Daha önceleri emniyet müdürlüğü tarafından verilen ehliyet vede passaport başvuruları artık randevu alınarak nüfus ve vatandaşlık işleri binalarında halledilebilecek. Yazımızın devamında bulabileceğiniz nüfus ve vatandaşlık işleri ehliyet, passaport randevusu nasıl alınır? sorusunun detaylarına ulaşabilirsiniz.

Artık yeni bir döneme giren, ehliyet, passaport vede kimlikler için randevu alımı tek elden yapılacak. Yeni kimliklerden sonra artık nüfus ve vatandaşlık işleri üzerinden alınacak randevular ile ehliyet vede pasaport işlemleride yapılabilecek. Bir çok vatandaş daha önceden emniyet genel müdürlüğü tarafından verilen ehliyet vede pasaport başvuruları işlemlerini yeni sistemde nüfus ve vatandaşlık işleri geçmesiyle araştırmalara başladı. Ehliyet pasaport başvuru randevusu işlemleri nasıl yapılır? hakkında tüm merak edilenler…

Ehliyet Kimlik Pasaport Randevusu Almak İçin Tıklayınız

EHLİYET (SÜRÜCÜ BELGESİ) BAŞVURUSU İŞLEMLERİ

Nüfus müdürlüklüklerine başvuru yapılırken, kimlik vede adres bilgileri kontrol edilerek güncellemeler yapılır. Sistem tarafından oluşturulan başvuru formuna, başvuru yapan kişinin imzası vede fotografı alınır. Alınan fotoğraf taranarak, parmak izi verileride başvuru yapan kişiden alınır. Daha sonra ise başvuru formunun çıktısı ilgili kişilere onaylatıldan sonra veri tabanına kayıdı yapılarak başvuru işlemi tamamlanır.

GEREKLİ BELGELER

Kimlik belgesi
Sürücü sağlık raporu
1 adet biyometrik fotoğraf
Kan grubunun belirtir belge veya yazılı beyan
Adli sicil belgesi (Elektronik ortamlardan sistem üzerinden kontrol edilmektedir.)
Sürücü belgesi değerli kağıt vede harç bedeli, vakif payı
Öğrenim belgesi, yurtdışından alınan öğrenim belgelerinin noter tasdikli tercümesi.
Sürücü sertifikası (Elektronik ortamlardan sistem üzerinden kontrol edilmektedir.)

PASAPORT RANDEVUSU ÖNCESİ GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Pasaport başvurusu yapılmadan önce aşağıda belirtilen belgelerin, toplanması gerekmektedir. Eğerki aşağıda hazırda bulunan belgeler eksik ise başvurunuzu bekletmelisiniz. Hepsini hazırladıktan sonra pasaport başvurunuzu yapmalısınız. Yoksa randevu yaparken sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Hizmet Damgalı Pasaport Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Görev onayı ve talep formu
Nüfus cüzdanı T.C. kimlik kartı yada geçici kimlik belgesinin aslı
2 adet biyometrik fotoğraf
Pasaport defter bedelinin ödendiğine dair dekont
Eğerki varsa eski pasaport
Engelli olan çocuklar için sağlık raporu
Ergin olmayanlar yada kısıtlılar için muvafakat belgesi
Öğrenime devam eden çocuklar için öğrenci belgesi

NVİ BAŞVURUSU İŞLEMLERİ

Hususi Pasaport Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Engelli olan çocuklar için sağlık raporu
Eğerki varsa eski pasaport
Öğrenime devam eden çocuklar için öğrenci belgesi
Ergin olmayanlar yada kısıtlılar için muvafakat belgesi
Hususi damgalı pasaport talep formu (Emekli yada çekilme nedeniyle hususi damgalı pasaport başvurusunda bulunan hak sahiplerinden talep formu yerine bir defaya mahsus mensubu bulunduğu kurum tarafından düzenlenmiş unvanı vede kadro derecesini gösterir resmi belge istenmekte)
Pasaport defter bedelinin ödendiğine dair dekont
Nüfus cüzdanı T.C. kimlik yada geçici kimlik belgesinin aslı
2 Adet biyometrik fotoğraf

Umuma Mahsus Pasaport Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Harç ve cüzdan bedeli makbuzu
2 adet biyometrik fotoğraf
Öğrenci belgesi (Harçsız pasaport talep edenler için)
Eğerki varsa eski pasaport
Nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı yada geçici kimlik belgesinin aslı
Ergin olmayanlar yada kısıtlılar için muvafakat belgesi

KİMLİK KARTI BAŞVURUSU YAPMADAN ÖNCE GEREKLİ BELGELER

Henüz yeni kimlik başvurusu yapmamış vatandaşlar, ilk kez kimlik başvurusu yapacaklarsa yanlarında bulundurması gerekli belgeleri aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Uluslararası aile cüzdanı, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, sürücü belgesi, pasaport, nüfus cüzdanı, askeri kimlik kartı, basın kartı yada muhtarlıkça düzenlenmiş olan talep belgesi gibi belgelerin yanınızda olması yada kimlik belgesi niteliğini taşıyan fotoğraflı belge vede bir adet son altı ay içerecek şekilde çekilmiş biyometrik fotoğraf ile başvuru yapılabilmektedir. Yeni yıl düzenlemelerine göre 2018 yıllında kimlik kartı bedelleri, Kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen kimlik kartı bedel, 18,5 TL. Değiştirme nedeniyle düzenlenen kimlik kartı bedeli, 18.5 TL. Kayıp nedeniyle düzenlenen kimlik kartı bedeli için 37 TL olarak belirlenmiştir.

Ehliyet Pasaport Başvuru Randevusu sayfamızda nvi randevusu hakkında merak edilenler yer almaktadır. Sizde ehliyet pasaport başvuru randevusu hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Ehliyet Pasaport Başvuru Randevusu sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Seni Çok Özledim Sonsuz Yarim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed