Ehliyette Yeni Dönem Direksiyon Uygulaması

Ehliyette Yeni Dönem Direksiyon Uygulaması Sınavlar Tabletle Yapılacak, Yeni ehliyet alacak adaylar, yeni düzenleme direksiyon sınavları tabletle olacak…

Ehliyette Yeni Dönem Direksiyon Uygulaması Sınavlar Tabletle Yapılacak

Ehliyette Yeni Dönem Direksiyon Uygulaması
Sayfa İçeriği: Ehliyette Yeni Dönem Direksiyon Uygulaması, Direksion Uygulaması Sınavları, Ehliyet Alacak Adaylara Yeni Dönem, Ehliyette Yeni Dönem, Direksiyon Uygulama Sınavları Nasıl Yapılacak, Direksiyon Uygulama Sınavı Tablet, Direksiyon Sınavı Tablet Uygulaması

EHLİYET UYGULAMA SINAVLARINDA YENİ DÖNEM ‘TABLET BİLGİSAYARLA YAPILACAK’

Artık ehliyet sınavlarında, yeni ehliyet adayları için ehliyet almak hali bir zorlaşmakta. Milleti eğitim bakanlığı, yapacak olan ehliyet sınavında, direksiyon uygulama sınavına yeni dönem getirdi vede değerlendirmelerini tablet üzerinden yapmaya başladı. Peki direksiyon uygulama sınavları tablet bilgisayarlardan nasıl yapılacak? soruları adayların aklında soru işareti olarak kalırken, yazımızda bu soru için merak edilenleri hazırladık.

Yeni dönem ehliyet alabilmek için tüm herşey hazırlandı, adayların becerileri ölçülerek daha kolay olabileceğini açıklayan milli eğitim müdürü, milli eğitim bakanlığınca yeni ehliyet dönemi başladı. Yeni ehliyet alacak adayların direksiyon sınavlarında değerlendirmeleri tablet bilgisayarlar üzerinden yapılacak. Tablet bilgisayar ile yapılacak olan yeni ehliyet direksiyon sınav uygulaması ile zamandan tasarruf sağlanacak.

DİREKSİYON SINAV UYGULAMASINDA YENİ DÖNEM

Daha önceleri yapılan sınav sonuçlarında, sınav yapıcaları sayesinde elekronik ortama aktarılma süreçleri uzun olmaktaydı. Yeni dönem sınav uygulaması sayesinde tablet uygulaması ile birlikte 35 dakkika sürede sınavın sonuçları, milli eğitim bakanlığının, elekronik ortam ağına MEBBİS’e aktarılarak, ordan da anlık polis bilgi sistemi olan polnet’e gönderilecek. Yani bu demek oluyor ki artık direksiyon sınav uygulamasında yeni dönem başlamıştır vede zamandan büyük tasarruf edileceği belirtilmektedir.

Tablet bilgisayarlar sayesinde artık, suistimallerde ortadan kalkacağı vede sınavlara, gerçek sahibi yerine başka birini sokupta sınavda üst not almasını sağlayan adayların önüne geçilmiş olacak. Başka insanlar yerine sınava girmiş olanları, kolaylıkla tespit edebilecek. Eğerki sınava, kayıtlı olan adaydan başkası giriyorsa o an uygulamarı tamamen sonlandırılacak. Yani sınav başlamadan önce, tablet bilgisayar sayesinde adayın fotoğrafı arabanın başında çekilecek vede sistemdeki biyometrik kayıt eşleştirmesi yapılarak anlaşılacak. Bölelikle de artık suistimal davranışlar sergilemek isteyenlerin önüne geçilmiş olacak.

Ehliyette Yeni Dönem Direksiyon Uygulaması, ehliyet döneminde yeni uygulama getiren milli eğitim bakanlığı, artık direksiyon uygulaması sınavları tablet bilgisayarlar üzerinden yapılacağını açıkladı. Eğerki sizinde ehliyette yeni dönem direksiyon uygulaması yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Normal Doğum İçin Kolay Egzersizler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed