Normal Doğum İçin Kolay Egzersizler

Normal Doğum için Kolay Egzersizler Doğum İçin Kolay Egzersizler, Doğum için normal yoldan vücudunuzu bebek için uygun olmasına yardımcı olacak egzersizler.

Normal Doğum İçin Kolay Egzersizler Doğum İçin Kolay Egzersizler

Normal Doğum için Kolay Egzersizler
Sayfa İçeriği: Normal Doğum İçin Kolay Egzersizler, Normal Doğum İçin Egzersizler, Normal Doğumu Kolaylaştıran Egzersizler, Doğum İçin Kolay Egzersizler, Kolay Doğum Pozisyonları, Normal Doğum Yapmanın Püf Noktaları, Normal Doğum Egzersizleri, Doğumu Kolaylaştıran Egzersizler Resimli, Normal Doğum İçin Tavsiyeler, Normal Doğuma Hazırlık Egzersizleri

NORMAL DOĞUM YAPMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Her bayan doğum için zorluklar çekmektedir. Bu yazımız da siz değerli kadınlarımız için, normal yoldan doğumu kolaylaştırmanın vede vücudunuzun bebek için hazır olduğuna yardımcı olacak egzersizleri hazırladık. Normal doğum için kolay egzersizleri, yazımızın devamına giderek sizinde, doğum için egzersizler öğrenmenizi sağlayabilirsiniz.

Peki normal doğum için yapılabilecek egzersizler nasıl olmalı? Her bayanın merak ettiği soru ile alakalı tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamında hazırladık. Sizinde artık bir çok egzersizlik sayesinde, normal doğumu kolaylaştırma egzersizlerini uygulayabilirsiniz.

NORMAL DOĞUM İÇİN EGZERSİZLER

DOĞUM İÇİN EGZERSİZLİK HAREKETLERİ

Pelvik Hareketi.
Eğilme Hareketi.
Squat Hareketi.
Yürüme.
Kegel Hareketi.
Kelebek Hareketi.
Lunge Hareketi.
Merdiven Tırmanışı Hareketi.

Pelvik Hareketi: En iyi egezersiz olarak düşünülen pelvik hareketi, oldukça basit vede uygulaması evde kolaydır. Bu hareketi yapmak için dizler bükülür, ayaklar yerde olacak gibi, sırt üstü yatılır. Daha sonra ise yere doğru sırtınızı düzleştirerek vede aynı zamanda pelvisi ileri doğru genişletip, 10 dakkika bu pozisyonda kalın, ardından ise yavaş bir şekilde gevşeyin. Her gün olmak şartı ile 2 kez vede 10 dakkikalık zaman zarfında bu egzersiz yapıldığında doğuma pelvik kaslarınızı hazır hale getirmiş olursunuz.

Pelvik Hareketi
Pelvik Hareketi

Eğilme Hareketi: Doğum topunu tüm kadınlar bilmektedir. Aslında doğum topu hayat kurtaran birşeydir. Tüm hamilelik zamanında egzersiz yapıldığında doğumun kolay bir şekilde ilerlemesi yardımcı olmaktadır. Egzersizliği yapmadan önce profesyonel eğitmenden destek almanızda yarar vardır. Egzersiz topu sayesinde yapılan eğilme hareketi, alt sırt bölgesini vede pelvik kaslarına baskı uygulanır vede böylelikle doğuma vücudunuz hazır hale gelir. Doğum zamanındaki acıyı hafifletmeyede yardımcı olan eğilme hareketi egezersizliği, hızlı,çok efor harcamadan doğum gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Eğilme Hareketi
Eğilme Hareketi

Squat Hareketi: Doğumu başlatmak için en iyi yol ve en iyisi squat hareketidir. Squat harekti sayesinde bebeğinizin yer çekimine doğru hareket etmesine yardımcı olunur vede aşağı doğru bebeği iter, böylelikle doğum normal şekilde gerçekleşir. İnsanlar arasında bu görünüm biraz komik görünebilmekte, evde deneyebilirsiniz. Yanma hissi hissettiğinizde squat hareketini yapmayı bırakınız.

Squat Hareketi
Squat Hareketi

Normal Doğum İçin Kolay Egzersizler

Yürüme: Her gün normal ve hafif yürüyüşler yapabilirsiniz. Gün içinde yarım saat ile 1 saat arası hafif yürüyişler yapmaktan kaçınmayın. Bebeğinize çok faydası vardır. Aerobik hareket sayesinde doğumun gerçekleşmesi için harika bir yoldur.

Yürüme
Yürüme

Kegel Hareketi: Doğumu kolaylaştıran bir diğer hareket ise kegel hareketidir. Kegel egzersizi yapmayı bilmiyorsanız, en kolay yolu şudur; İdrarınızın geldiğini düşünün. Sıkıştığınız da idrarınızı kaçırmamak için yapmış olduğunuz, idrarınızı tutup, bırakma haretine denmektedir. Doğum için önemli rol oynayan kegel hareketi, pelvik kaslarını hedef alarak çalışmaktadır. 10/15 dakkika boyunca pelvik kaslarınızı düzenli şekilde kasıp, gevşetmelsiniz.

Kegel Hareketi
Kegel Hareketi

DOĞUMU KOLAYLAŞTIRAN MÜKEMMEL EGZERSİZLER

Kelebek Hareketi: Sırt, Kalça, Pelvik kaslarımızı esnetmek vede güçlendirmek için kolay bir egzersizliktir. Pelvik kasları, eklem yerlerini esnek olması, doğumu hafifletmeye vede alt karnınızdaki kan akışını sağlamaya yaramakta. Tek yapmanız gereken ise, ayaklarınızın tabanını birbirine değdirip, yere oturmalısınız. Ardından ise dirseklerinizi kullanarak dizlerinize nazikçe uyluk kasınızdaki esnemeyi hissedeceniz kadar yere doğru bakmaktır. Yaparken ise sırtınızı duvara dayarak destek alabilirsiniz. 10/15 saniye boyunca bu pozisyonda kalın ve bozmayın. 5/10 dakkika boyunca ise esnetin.

Kelebek Hareketi
Kelebek Hareketi

Lunge Hareketi: Doğuma doğal yoldan başlatmanın diğer mükemmel yolu ise lunge hareketidir. Ayakta dururken, diğer ayağınızı öne doğru büyük adım atarak başlamak. Arkadaki bacağınızın ise pozisyonu aynı kalırken, öndeki bacağınızın diz önüne doğru bükmektir. Lunge hareketi yapmak için duvardan yardım alabilirsiniz. Bir bacağınızı dizi bükü olarak ellerinizi duvara koyun vede hafifçe itmeyi deneyin. Yapabildiğiniz kadar kaslarınızı, esnetin. Daha sonra ise eski pozisyonuza gelip, diğer bacak içinide aynı hareket yaparak tekrarlayın.

Lunge Hareketi
Lunge Hareketi

Merdiven Tırmanışı Hareketi: Kolay Doğuma yardımcı olacak bir diğer hareket, yavaş şekilde adımlar atarak merdivenleri çıkmaktır. Kalp atımlarını hızlandırarak vede doğum kanalındaki bebeğin aşağıya doğru itilmesinede yardımcı olmaktadır. Pelvik kaslarınında genişlemesine katkı sağlayarak vede rahmin kolayca açılmasını sağlamaktadır.

Merdiven Tırmanışı Hareketi
Merdiven Tırmanışı Hareketi

Normal Doğum İçin Kolay Egzersizler, Her doğum bazen, zorluklar çıkarta bilmekte o yüzden siz değerli kadınlarımız için bazı egzersizler doğumun kolay başlamasına yardımcı olmaktadır. Doğum için sizde bu egzersizlikleri uygularsanız vücudunuzu hazırlamış olur, doğum sancılarını hafifletebilirsiniz. Yazımızda bulunan doğum için kolay egzersizler doğal yolla gerçekleştirilmiş vede diğer yapay doğum metotlarına karşı diğer doğal yolla doğumun gerçekleşmesinde hiç bir yan etki görülmemekte. Eğerki egzersizlikler için emin değilseniz, doktorunuza danışabilirsiniz. Sizde eğerki normal doğum için kolay egzersizler yazımız hakkında merak ettiklerinizi bize yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kadir Gecesi Ayetli Hadisli Sözleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed