Fare Dişi Tekniği Nedir?

Fare Dişi Tekniği Nedir? Yemekte Doğrama Şekilleri Nasıl Olmalı? Fare dişi doğrama tekniği ile ilgili bilmeniz gereken tüm her şey yazımızda…

Fare Dişi Tekniği Nedir? Yemekte Doğrama Şekilleri Nasıl Olmalı?

Fare Dişi Tekniği Nedir
Sayfa İçeriği: Fare Dişi Tekniği Nedir

Günümüz de son zamanlar da fare dişi tekniği oldukça merak konusu oldu. Fare dişi doğruma tekniği hakkında siz değerli dostlarımız için yazımız da bazı bilgilere yer verdik. Her evde, her lokanta da, yiyecekler vede sebzeleri doğrar iken değişik yöntemlerle doğrama teknikleri kullanılmaktadır. Dünya mutfakların da ise bu doğrama tekniklerinden fare tekniği sebzeleri ve yiyecekleri en küçük doğrama yöntemi olarak geçmektedir. Sizler için yazımız da fare dişi tekniği nedir? İle ilgili tüm her şeyi derledik.

Fransız kökenli olan temel kesme şekilleri, fare dişi tekniği de bu teknik de sebzeler ve yiyecekler çok küçük şekilde doğranmaktadır. Yalnız sebze ve yiyecekleri doğrama şekilleri hazırlanacak yemeğe göre değişiklik gösterebilmektedir. Fare dişi tekniği, mutfak sanatlarında en küçük doğrama şekli olarak bilinmektedir ve son zamanlarda adının duyulmasıyla birlikte çok merak edilmeye başladı. Bizlerde yazımızın devamında fare dişi tekniğini sizler için hazırladık.

Yemekte Doğrama Şekilleri Nasıl Olmalı?

Fare Dişi Doğrama Tekniği

Fare Dişi Doğrama Tekniği Yöntemi
Fare Dişi Doğrama Tekniği Yöntemi

Fare dişi tekniği ile yiyecekleri vede sebzeleri doğramak için öncelik ile julyen şeklinde doğramanız gerekmektedir. Sonra tavla zarına benzer bir şekilde çok küçük doğramanız gerekmektedir. Doğramış olduğunuz tüm yiyeceklerin ve sebzelerin aynı büyüklükte olması gerekmektedir. Et yemeklerinin yanında sebze garnitürlerinde vede salatalar da fındık ve fıstık gibi bir çok üründe en çok tercih edilen teknikler arasında fare dişi tekniği yer almaktadır. Aslında bu teknik çin ve japon’ya ülkelerinde oldukça sık kullanılmaktadır.

Fare Dişi Tekniği Nedir, son zamanlar da adından söz ettiren fare dişi tekniği hakkında merak edilenleri yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımıza hazırladık. Fare dişi tekniği ile artık tüm yiyeceklerinizi ve sebzelerinizi küçük küçük rahatlıkla doğrayabilirsiniz. Siz de eğer ki fare dişi tekniği nedir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Fare dişi tekniği nedir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da fare dişi tekniği yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Doğru Şınav Yöntemleri Nelerdir?

4 thoughts on “Fare Dişi Tekniği Nedir?

  1. ne kadar dikkatli doğrasamda bir türlü ufak ufak doğrama işlemini başaramadım. menemen yaparken bile domatesleri doğrama işleminde hep büyük bıraktığımdan eşimlekavga ediyrz.:)) fare dişi tekniğini acaba doğru şeklde nasıl yapabilirm?

  2. Slm arkadaşlar bu tekniği kim bulmuş zaten bazı yörelerde yapılıyor ince dogruma işlemi)) Merak ettim bu tekniği bulan insan fare dişi tekniği ismini çok aramış mı? :)) Fare dişi nedir ki? Neden kısaca sebzeleri küçük doğruma tekniği dememişler)))

  3. Fare dişi tekniğini yapan rendeler var zaten :))) Ne zamandır bu teknik adını vermişler kim vermiş çok merak ettim isim biiraz saçma olmuş bulan kişi fareler ile arası nasılmış acaba meerak ettimm… 🙂

  4. Bu tekniği kullanacak kişiler gerçekten var mı?? Hem fare dişi tekniği nedir? Kim bulmuş bu ismi buna köylerde nineler hep yapar bu kesimi zaten türlü yemeklerine koyulan sebzeler bu tür kesiliyor ama küp küp kesme deniyor. :))) Fare dişi tekniğini de öğrenmiş olduk bu arada.:))))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed