Hayatınız Boyunca Yanlış Kullanmış Olduğunuz 10 Tuhaf Şey

Hayatınız Boyunca Yanlış Kullanmış Olduğunuz 10 Tuhaf Şey Aslında hepimiz bir çok şeyi doğru olduğunu sanıp, yanlış yapmaktayız. Hayatınızın yönüne doğru ilerlemesi, bazı şeylerin doğru sanılıp yalnız, yanlış olduğunu öğrendiğimizde çok şaşıracaksınız.

Hayatınız Boyunca Yanlış Kullanmış Olduğunuz 10 Tuhaf Şey

Hayatınız Boyunca Yanlış Kullanmış Olduğunuz 10 Tuhaf Şey
Hayatınız Boyunca Yanlış Kullanmış Olduğunuz 10 Tuhaf Şey

Hayatımız boyunca yanlış kullanmış olduğumuz şeyleri, bazı insanlar doğru olarak kabul ettiğinden öğrendiklerinde çok şaşıracaklar. Aslında bir çok sebepten dolayı işin kolay yönünden ele alırsak, bir çok doğru sandığımız şeyler aslında yanlış.

Gündelik hayatta yapmış olduğumuz çoğu hatalar, aslında nerden baksak olabilecek gibi görünsede bazıların bizim hatalarımız olduğunu kabul etmemiz gerekmektedir.

Hayatınız boyunca yapmış olduğunuz hataları sizler için sıraladık. Bu hatalar, insanı çıldırtmakla birlikte sinirlerini bile bozmaktadır. Aslında bu tür yanlışlıklar insanların hataları doğrultusunda olmaktadır.

Hayatınız Boyunca Yanlış Bildiğiniz vede Yanlış Kullandığınız Tuhaf Şeyler

– Yanlış pozisyonda uyumak
– Tek kullanımlık şeker paketleri
– Antep fıstığı
– Pipet Kullanımı
– Dişleri yanlış fırçalamak
– Yeni ayakkabı
– Yanlış oturmak
– Yanlış nefes almak
– Dişleri gıcırdatmak vede sıkmak
– Yanlış çanta taşımak

Yukarda saydığımız maddelerde, hayatınız boyunca yanlış yaptığınız vede yanlış kullandığınız türleri sıraladık gelin şimdi bu maddeleri bide açıklamalı olarak inceleyelim.

1- Yanlış pozisyonda uyumak :

Yanlış pozisyonda uyumak
Yanlış pozisyonda uyumak

Yatakta yattığınız şekil bile sizin için sağlık acısından önemli rol oynamaktadır. Geceleri yattığınız yatakta, yüz üstü uyumak bel vede bel boyun fıtığına sebep olmaktadır. Sırt üstü yatmak ise bacak kasılmalarına neden olmaktadır. Yatakta en sağlıklı uyuma şekli ise, bacaklarınızı karnınıza doğru çekil yan yatarak uyumaktır vede sağ tarafa doğru yatılmalıdır.

Yüz üstü yatmak en tehlikelisi olarak bilinmektedir. Unutmayın ki bu türde uyumak omurga etrafında ki bağların vede kasların gerilmesine sebep olmaktadır.

2- Tek kullanımlık şeker paketleri :

Tek kullanımlık şeker paketleri
Tek kullanımlık şeker paketleri

Bildiğimiz gibi her gittiğimiz cafelerde, restorantlarda bulunan şeker paketleri tek kullanımlıktır, vede hepimiz bu şeker paketlerini yanlış açmaktayız. Aslında bu paketleri yukardan değilde, ortadan bölerek açmak şekerin tek seferde boşaltılmasına olanak sağlamaktadır. Yukardan açılan şeker paketleri, şekerin tamamının boşaltılmadığı vede içinde kalanıda silkeleyerek gelmesini sağlamak gerektiğini bilmeliyiz. Onun için bu tür şeker paketlerini her zaman ortadan bölerek açınız.

Şeker paketlerinin tasarımcısı benjemin bile insanların icadını anlamadığı için intihar ettiği söylenmektedir.

Hayatımız Boyunca Yalnış Bildiğimiz vede Yanlış Kullandığımız Şeyler

3- Antep fıstığı :

Antep fıstığı
Antep fıstığı

Aslında antep fıstığını çoğu insan böyle yapmadığını biliyoruz ama yinede bilgi sunmamızda yarar var, bilmeyen arkadaşlarımız bu konudan öğrenmiş olacaklardır. Antep fıstığını, insanlar genellikle dişleri ile açmaktadır aslında bu olayda insanların yanlış yaptığını bilmeleri vede dişlerinin azar gördüğünü unutmamaları lazım. Antep fıstığını açarken, tırnağınızı antep fıstığının boş yerine sokarak açmanız en doğrusu vede daha rahat açmış olursunuz. Doğru olanıda bu şekilde açılan antep fıstıklarıdır.

4- Pipet Kullanımı :

Pipet Kullanımı
Pipet Kullanımı

Pipet kullanımı aslında çok kolaydır. Kimi insan bunu bilmesede makalemizi okuduğunda artık öğrenmiş olacaklar. Pipet, kutu şişeye konduğunda hep kutu şişesi içinde sağa – sola dönmektedir, bunun önüne geçmek için ise kutularda bulunan halkalar pipetleri kullanmak için üretilmiş olduğunu bilmenizde fayda vardır.

Hayatınız Boyunca Doğru Sanıp, Yanlış Kullandığımız Şeyler

5- Dişleri yanlış fırçalamak :

Dişleri yanlış fırçalamak
Dişleri yanlış fırçalamak

Dişlerinizi yanlış fırçalamak, dişlerinizde mantar oluşuna vede diş sağlığınızın ilerleyen zamanlarda bozulmasına sebep olmaktadır. Dişlerinizi günde 2 defa sabah – akşam düzenli şekilde fırçalamanız gerekmektedir. Dişlerinizi masaj yaparek diş etlerinize zarar vermeden hafif şekilde fırçalamanız en doğru şekildir.

Akşamları diş ipi ile arayüzünü temizlemeyide alışkanlık haline getirmenizde fayda vardır. Eğerki dişlerinize erken yaşta önem vermezseniz, ilerleyen yaşlarda diş kayıplarına sebep olacağından üzülmenize sebep olacaktır.

Hayatınız Boyunca Yanlış Kullanmış Olduğunuz 10 Tuhaf Şey

6- Yeni ayakkabı :

Yeni ayakkabı
Yeni ayakkabı

Yeni ayakkabı alan bireyler aslında, ilk alışta hep alışamamaktadır vede aldığı ayakkabının sıktığını fark edip ilerleyen zamanlarda açılmasını beklemektedir. Bu gibi durumda aslında, yapmanız gereken kalın bi yün çorabı giyip sıcak kurutma makinesi ile ayakkabınızın sıkar bölgelerine sıcaklık uygulamanızdır. Daha sonrada uygulama bittikten sonra, evinizin içinde 5 – 10 dakka gezinmek sadece kısa sürede ayakkabınızın açıldığını göreceksiniz.

7- Yanlış oturmak :

Yanlış oturmak
Yanlış oturmak

Çoğu insanlar oturmayı yanlış yapmaktadır. Aslında uzun zaman oturmak kalp, damar hastalıklarına sebep olmaktadır. Bilmeniz gereken birşey daha, günümüzde üretilen sandalyelerin nerde ise %80 bedenimize uygun değildir. Sırtımızı dayadığımız sandalyeler bile omurgamızın kaslarının gevşemesine sebep olmaktadır bunun önüne geçmek için ise, normal tabure şeklindeki sandalyeler tercih edilmelidir.

Hayatınızda Yaptığımız Yanlışlar!

8- Yanlış nefes almak :

Yanlış nefes almak
Yanlış nefes almak

Doğru nefes almamak sağlığımız içinde büyük risk. Bebeklerin yüksek sesle ağlamalarını bilmekteyiz işte bunun sebebi ise bebeklerin doğru nefes aldıklarındandır. Bebekler nefesi, diyaframdan almaktadırlar. Doğru nefes şekli her zaman, diyaframdan alınan, nefestir.

9- Dişleri gıcırdatmak vede sıkmak :

Dişleri gıcırdatmak vede sıkmak
Dişleri gıcırdatmak vede sıkmak

Dişleri gıcırdatmak ve sıkmak aslında çoğu insanda bulunan bir alışkanlıktır bu sorun ise genellikle stress ile sinirden kaynaklıdır. Gece uyurken yapılan, diş sıkma ve gıcırdatma dişlerde aşınmalara vede diş sağlığınızın bozulmasına neden olmaktadır. Diş sıkmak, çene dokularına vede çene yapısınıda olumsuz yönde etkilemektedir.

10- Yanlış çanta taşımak :

Yanlış çanta taşımak
Yanlış çanta taşımak

Her insanın aslında doğru sanıp ama yanlış yaptığı birşeyden bahsedeceğiz şimdi çanta taşımak. Her insan çantaları sırtına asmaktadır buda sırt ağrılarına vede bel ağrılarına sebep olmaktadır. Aslında çanta doğru taşıma şekli ise, vücudunuzun ön tarafına doğru gelecek şekilde asılmasıdır. Bu sebeple ise omuzlarınız vede sırtınızda ağrılara son vereceksiniz.

Doğru çanta taşıma şekli;

Doğru çanta taşıma
Doğru çanta taşıma

doğru taşıma şekli ise yukarda resimde belirttiğimiz gibi, çantayı vücudunuzun önüne alarak taşımanızdır.

Doğru Sanıp Yanlış Olan 10 Tuhaf Şey

Hayatınız Boyunca Yanlış Kullanmış Olduğunuz 10 Tuhaf Şey hakkında makalemizde sizlere sunduğumuz doğru sanıp yalnız yanlış olan 10 tuhaf şeyleri sıraladık. Umarım sizinde bilgi sahibi olmanızı sağlamışızdır. Sizlerde makalemizi beğendiyseniz, bize destek olmanız acısından arkadaşlarınızla paylaşın vede onlarında bilgi sahibi olmasını sağlayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hamilelikte Bilek Ağrısı Nedenleri? Tedavisi Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed