Kedi Tırmalaması Zararlı Mı?

Kedi Tırmalaması Zararlı Mı? Kadi Tırmalaması Sonrası İlk Yardım, İnsanlar tarafından kedi tırmalaması sıkça karşılaşılan sorunlar arasındadır.

Kedi Tırmalaması Zararlı Mı? Kadi Tırmalaması Sonrası İlk Yardım

Kedi Tırmalaması Zararlı Mı
Sayfa İçeriği: Kedi Tırmalaması Zararlı Mı, Kedi Tırmalaması Sonrası İlk Yardım, Kedi Tırmalaması Zararlımı, Kedi Tırmalaması Kolonya, Kedi Tırmalaması Tetanoz, Kedi Tırmalaması Belirtileri, Kedi Tırmalaması İlk Yardım, Kedi Tırmalaması Tedavi, Kedi Tırmalaması Ne Yapmalı, Kedi Tırmalaması Kuduz Hakkındaki Tüm Sorular

Kedi tırmalaması zararlı mı, hakkında merak edilenleri yazımızın detaylarından ulaşabilir vede kedi tırmalaması belirtilerini öğrenebilirsiniz. Kedi tırmalaması sonrası ilk yardım nasıl olmalı? Kedi tırmaladıktan sonra neler yapılmalı? gibi soruların cevaplarını sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Günümüz de kedi tırmalaması çok kez yaşanmaktadır. Peki kedi tırmalaması yaşandığın da yapılması gerekenler nelerdir?

Kedi tırmalası sonrası ilk yardım olarak, yarayı sabun vede su ile güzelce yıkamaktır. Isırılan yada tırmalan bölge sabun vede bol su ile güzelce yıkandıktan sonra, kolonya yada antiseptik solüsyonlar kullanılarak temizlenmelidir. Daha sonra ise acile giderek muayene olunmalıdır. Eğerki hekiminiz gerek duyar ise kuduz aşısı yapacaktır. Kedi tırmalamalarının çoğunda kuduz aşısı yapılmamakta ama eğerki yara büyük ise, tetanoz aşısı yapmayı doktorunuz gerekli görebilmektedir.

KEDİ TIRMALAMASI BELİRTİLERİ

Kedi tırmalamaları sonuçun da belirli belirtiler görülmektedir. Peki bu belirtiler nelerdir, aşağıda kedi tırmalaması ile ilgili belirtileri maddeler halinde sıraladık…

İştahsızlık.
Kilo kaybı.
Ateş.
Baş ağrısı.
Yorgunluk vede halsizlik.
Dalakta büyüme.
Nadiren görülen osteomiyelif adı verilen kemik iltihabına sebep olabilmekte.
Yaygın kas vede eklem ağrısı.
Tek taraflı olarak görme netliğinde azalmalar.
Eritema nodosun ismi verilen ciltte kabarık, yanma tarzı kızarıklıklar, ağrı olabilmekte.
Sinir vede beyin sisteminin tutulması ile kişide beyin zarı iltihabı oluşabilmekte. Kişide, konuşma bozukluğuna, nöbetlere, felçe sebep olabilmekte.

Kedi Tırmalaması Zararlı Mı ile ilgili bilmeniz gerekenleri yazımız da hazırladık. Sizin de eğerki kedi tırmalaması zararlı mı yazımız hakkında kafanıza takılan sorular varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Kedi tırmalaması belirtilerinden birisi eğerki kedi tırmalamasından sonra sizde belirginleşiyorsa vakit kaybetmeden doktora gitmelisiniz. Bazen kedi tırmalamaları hafife alınmaktadır. Aslında bu durumlar hafife alınacak şeyler olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Belki o anda birşey olmaz yada olmadı diyebilirsiniz ama yavaş yavaş ilerleyen birşey olduğundan daha sonraları sizinde sağlığınıza etki edebilmektedir.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Facebook’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed