Kışın Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür?

Kışın Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür? Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Yapılır? Kışın doğalgaz tasarrufu yapmak için püf noktaları yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kışın Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür? Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Yapılır

Kışın Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür
Sayfa İçeriği: Kışın Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür

Kış ayların da en çok kullanılan doğalgaz, insanların faturalarını oldukça etkilemektedir. Kış ayların da o kadar çok yakılan doğalgaz ile evler ısınmaz ama faturalar bir hayli kabarık gelmektedir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için doğalgaz tasarrufu nasıl yapılır? ve kışın doğalgaz tasarrufu yapmak için püf noktaları ile ilgili sorularının cevaplarını bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Peki Kışın doğalgaz faturası nasıl düşürülür?

Doğalgaz tasarrufu yapmak için önceliğiniz, evinizin ısı yalıtımı olması gerekmektedir. Eğer ki ısı yalıtımı yok ise ilk kuralınız bu yalıtımı yaptırmanız gerekmektedir. Eviniz de bazı önlemler alarak doğalgaz faturasının fazla gelmesini de engellemeye bilirsiniz. Kış ayların da alacağınız bazı önlemler, doğalgaz tasarrufu sağlayacak ve sizi kabarık gelen faturalardan kurtaracaktır. Yazımızın devamın da doğalgaz tasarrufu yapmak için püf noktaları ile ilgili bilgileri derleyip hazırladık. Siz de bu bilgilere ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Kışın Doğalgaz Tasarrufu Yapmak İçin Püf Noktalar

Doğalgaz tasarrufu için pencerelerde ki boşlukları kapatın,
Kombi bakımını her sene mutlaka düzenli olarak yaptırın,
Tasarruf yapmak için, tek odayı ısıtmaktan kaçının,
Doğalgaz tasarrufu için, kombinin kapatmak yerine, derecesini azaltın,
Kaloriferlerin içi düzenli olarak temizlenmeli,
Geceleri petekleri kısmayı unutmayın,
Petekler kesinlikle perdelerle kapatılmamalı,
Büyük olan eşyalar peteklerden uzağa konulmalı,
Isı tasarrufu yapmak için, evin duvarlarına mantolama yapılabilir.

Evde doğalgaz tasarrufunu artırmak için, mutlaka petek temizliği yapılmalı. Petek içleri zamanla kireçlenir ya da paslanır. Bu durum ise ısınma sorununa neden olmaktadır. Bir diğer yöntem ise geceleri odaya uyumaya gittiğiniz de, peteklerin ısısını 5 derece azaltabilirsiniz. Evin ısınmamasının en büyük nedenleri arasında, kapıların altından vede pimapenlerin arasından giren rüzgardır. Bu rüzgarı kesmek için ise, izolasyon bantları gibi yalıtım sağlayacak uygulamalar tercih edebilirsiniz. Aynı zaman da kapıların altına bir bez ya da eşik süngerleri koyarak dışarıdan gelen rüzgarı önleyebilirsiniz. Böylelikle sürekli kombinin derecesini artırmak zorunda da kalmazsınız.

Doğalgaz Tasarrufu İle İlgili Tavsiyeler

Mutlaka kombinin bakımını yılda en az 2 kez olacak şekilde yaptırmanız gerekmektedir. Bu sayede daha çok ısı tasarrufu yaparsınız. Bazı durumlar da bütün odaların peteklerini yakmak yerine, tek bir odayı ısıtıp daha çok tasarruf yapılacağı düşünülür. Yalnız tek bir oda ısıtıldığında, diğer odalar da, enerji kaybı meydana gelecektir. Aynı zaman da kombi de zarar görmektedir. Bu nedenle ısı derecesini orta ayarlayıp bütün odaları ısıtmak daha mantıklı ve iyi olmaktadır. Kış ayların da sıcak havanın dışarıya çıkmasını önleyebilir, yaz mevsiminde de sıcak havanın içeriye girmesini engelleye bilirsiniz. Bunun için ise, tesisat da uygulanacak vana ceket ya da camyünü prefabrik boru uygulaması tercih edilebilir. Böylelikle ısı kaybınız azalacak, hem de ısı tasarrufu yapmış olacaksınız. Koltuk ve yatak gibi büyük eşyalar radyatörden uzakta durmalıdır. Eşyalar ile peteklerin önünde 30 santimden fazla mesafe bırakılmalıdır.

Kışın Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür, doğalgaz tasarrufun da en önemli noktalar, kombinin doğru yere monte edildiğine emin olmak, kombin yıllık bakımını düzenli olarak yaptırmak, kombiyi sık kapatıp açmamak, baca temizliğine özen göstermek, kombi su basıncına dikkat etmek ve peteklerin dışı kadar içini de temizlemelisiniz. Eğer ki sizin de kışın doğalgaz faturası nasıl düşürülür, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kışın doğalgaz faturası nasıl düşürülür, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için arkadaşlarınızla da paylaşarak, arkadaşlarınızı da kışın doğalgaz tasarrufu yapmak için püf noktalar yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; 20 Yaş Diş Çekimi Sonrası Ne Yapılmalı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed