Marimo Yosun Nedir?

Marimo Yosun Nedir? Marimo Yosun Bakımı Nasıl Yapılır? Marimo yosun nasıl bakılır? Hakkında merak edilen her şeye yazımızdan ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz.

Marimo Yosun Nedir? Marimo Yosun Bakımı Nasıl Yapılır?

Marimo Yosun Nedir
Sayfa İçeriği: Marimo Yosun Nedir

Son günlerde en çok merak edilen ve satışa sunulan marimo yosun oldukça büyük ilgi görmektedir. Bu yosun topunun bakımı da oldukça kolaydır. Son zamanlar da ülkemizde de ilgi görmeye başlayan marimo yosun ile ilgili yazımızın içeriğinde marimo yosun bakımı nasıl yapılır? ve marimo yosun nasıl bakılır? Sorularının cevaplarını düzenleyip hazırladık. Siz de yazımızın devamına giderek marimo nedir? Öğrenebilirsiniz. Peki marimo yosun nedir?

Japonca Mari zıplayan oyun topu anlamına gelmekte ve Mo’da suda büyüyen bitkiler olarak kullanılan terim olarak bilinmektedir. Türkçe karşılığı da, yosun topu olmaktadır. Bakımı oldukça basit vede kolay olan bu topların keyifli canlılar arasında bulunmaktadır. Marimo yosunu, mutluluk vede şans getirdiği inancının yanı sıra bakımı oldukça kolay olduğundan, yılda ortalama 5 mm büyüklüğü vede cam fanusun içinde eve şık atmosfer verdiği için her geçen gün daha fazla kişinin ilgisini çekmektedir. Marimo yosun olarak bilinse de aslında alg türüdür. Siz de yazımızın devamına giderek marimo yosun ile ilgili daha fazla bilgilere ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

Marimo Yosun Nasıl Bakılır?

Marimo Yosun Bakımı

Marimo yosun toplarının vatanı soğuk bölgeler olduğundan, su değişimi sırasın da soğuk su kullanılıyor vede çok sıcak yaz ayların da belli aralıklar ile fanusu buzdolabına koymak gerekmektedir.

Marimo yosun toplarına akvaryumda bakılması ve her hafta bir süre dinlendirilmiş çeşme suyu ile değiştirmek vede hafifçe sıkarak suyunu boşaltmak lazım.

Marimo yosun toplarına kavavoz, akvaryum ya da fanus da kolaylıkla bakabilirsiniz.

Bu canlılar ılıman vede soğuk iklim kuşakların da yetişmeleri nedeni ile her ne kadar yaşamlarını sürdürmek için ışığa ihtiyaç duysalar da, direkt gelen güneş ışığından olumsuz etkilenir. Bu nedenle marimo yosun toplarının bakımlarını yaparken dikkatli olunması lazım ve güneş ışınlarından uzak tutulmalıdır.

Marimo Yosun Topları Bakımı
Marimo Yosun Topları Bakımı

Marimo yosun topları yumuşak, kadifemsi gibi görünüme sahiptir ve büyük yeşil toplara doğru büyüyen nadir yosun şeklidir. Doğal olarak akan gölün’de yetişen Japonya ülkesine özgüdür. İskoçya, İzlanda ve Estonya ülkelerinde de bulunmaktadır. Bir göl katın da 2 ila 2,5 mm derinlik de yamalar yetiştirmektedir. Marimo yosun topları yuvarlak biçimde, onu döndüren dalga hareketiyle korunmakta. Suyun doğal hareketleri ile top şeklini alan, yeşil algler özenli bakıldığında çok uzun yıllar yaşayabilmektedir. En fazla 20/30 cm civarın da büyüye bildikleri için, fanus haricin de büyük akvaryumlarda da bakılabilmektedir.

Marimo Yosun Nedir, marimo yosun topları belirli dalga sistemine sahip akvaryumlar da vede göller de çoğalmaktadır. Eviniz de marimo yosun toplarını ikiye bölerek vede sürekli yuvarlayarak çoğaltabilirsiniz. Yalnız hem zahmet isteyen, hem de riskli işlemdir. Eğer ki sizin de marimo yosun nedir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Marimo yosun nedir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da marimo yosun nasıl bakılır, yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Emziğin Zararları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed