18 Mart Çanakkale Zaferi Sözleri

18 Mart Çanakkale Zaferi Sözleri Çanakkale Geçilmez Adına Yazımış Sözler, Vatanın özgürlüğe vede şehitleri anma günü 18 mart çanakkale zaferi sözleri sayfamızda.

18 Mart Çanakkale Zaferi Sözleri Çanakkale Geçilmez Adına Yazımış Sözler

18 Mart Çanakkale Zaferi Sözleri
Sayfa İçeriği: 18 Mart Çanakkale Zaferi Sözleri 2018, 18 Mart Çanakkale Zaferi Sözleri, Çanakkale Zaferi Sözleri, Çanakkale Zaferi Şiirleri, 18 Mart Çanakkale Zaferi Güzel Sözleri, 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü İle İlgili Sözler, 18 Mart Şehitleri Anma Günü İle İlgili Sözler, 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Kutlama Sözleri

18 Mart Çanakkale zaferi olarak her yıl kutlanmaktadır vede Çanakkale zafer kutlamaları tüm illerde kutlamalara başladı. 18 Mart olarak anılan şehitlerimizin vede Çanakkale Zaferi için hazırlamış olduğumuz birbirinden anlamlı vede özel sözleri, şiirleri sayfamızda bulabilirsiniz. 18 Mart Çanakkale Zaferi Sözleri sayfamızda yer almaktadır. 18 Mart Çanakkale savaşı büyük bir kahramanlık destan olarak dünyada tüm milletin önemli zaferidir.

18 Mart Çanakkale Zaferi yaklaşmasıyla, 18 Mart Çanakale Zaferi şiirleri, 18 Mart Çanakale Zaferi Sözleri bir çok kişi tarafından araştırmaya başlandı. Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı 18 Mart 2018 kutlanıyor. Sizler için hazıryıp, derlediğimiz çanakkale zaferi için güzel sözler vede güzel mesajlar yer almakta.

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ NE ZAMAN?

18 Mart Pazar günü olarak kutlanacak olan, tarihimizin en şanlı vede unutulmaz zaferi, çanakkale zaferi‘in 103. yıl dönümü kutlamaları başladı. Şehitlik makamına ulaşan yüce askerlerimizi her yıl 18 Mart hatırlarken bir kez daha minnettarlığımızı şükranla belirttiğimiz kutlu günlerdendir. 4768 sayılı kanınla 27.06.2002 yılı tarihleri bu yüzden 18 Mart Şehitler Günü olarak kabul edilmiştir.

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ SÖZLERİ

Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır. Çanakkale şehitlerimizi minnetle anmaktayız.

– Dönmeyi hiç düşünmediler. Bu vatanı evlatlarına bırakabilmek için canlarını gözlerini bile kırpmadan verdiler. Saygı ve minnetle şehitlerimizi anıyoruz.

Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır.

– Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber. Aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

Çanakkale Zaferi; vatan topraklarını korumak için şahlanan Türk ulusunun muhteşem bir destanıdır.

– Türk milletinin Çanakkale’de elde ettiği zafer, bütün dünyaya verilmiş bir insanlık dersidir.

Bir ulus ve vatan yaratan bu kutlu günde 18 Mart şehitlerini minnetle anıyoruz.

– Bu topraklarımızı vatan yapan aziz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

Büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan bu zaferin 102. yıl dönümünü kutlarken, bu uğurda canlarını vermiş şehitlerimizin mukaddes hatıraları önünde saygıyla ve sevgiyle eğiliyoruz.

– Sevinç ve coşkuyla kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümünde, bu güzel vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun…

Büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan bu zaferin 102. yıl dönümünü kutlarken, bu uğurda canlarını vermiş şehitlerimizin mukaddes hatıraları önünde saygıyla ve sevgiyle eğiliyoruz.

ÇANAKKALE ZAFER SÖZLERİ

Çanakkale, yirminci yüzyılın başında dünya tarihinin belirgin bir şekilde akışının değiştiği yer olmuştur. Dört imparatorluğun dünya sahnesinden silinmesine vesile olmuş ve bizim bugün gururla andığımız Çanakkale Destanı ortaya çıkmıştır. Gününüz kutlu olsun…

– Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi, temel ilke ve nitelikleriyle geleceğe, dünya milletleri arasında hak ettiği konuma taşımak için mücadele verirken, bizi millet yapan yüksek değerleri canlı tutmalı, daima yüceltmeliyiz.

Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olmak bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Zaferiniz kutlu olsun…

– 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferini kutluyor aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz.

Dur yolcu bilmeden gelip bastığın bu toprak bir devrin battığı yerdir. Çanakkale zaferimiz kutlu olsun.

– Bugün, zaferlerin en büyüğü, günlerin en anlamlısı olan Çanakkale Zaferi ve Şehitler Gününü idrak etmekteyiz.

18 Mart Çanakkale Zaferi Sözleri sayfamızda 18 mart çanakkale zaferi için hazırladığımız birbirinden güzel sözler bulunmaktadır. Sizinde aklınızda 18 mart çanakkale zaferi sözleri varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. 18 Mart Çanakkale Zaferi Sözleri sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Mülakat Yerleri Açıklandı!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed