Mutlu Olabilmek İçin Söylemeniz Gereken 8 Söz

Mutlu Olabilmek için Söylemeniz Gereken 8 Söz, Mutluluk formülü adında bir çok güzel söz bulunmaktadır, her gün bunları kendinize söylemeniz yeterli. Günümüzde insanlar mutlu olabilmek için bir çok yol denemektedir. Bizde bu makalemizde size mutluluğunuz için söylemeniz gereken 8 söz nedir? bilmeniz gerektiğini düşündük.

Mutlu Olabilmek için Söylemeniz Gereken 8 Söz – Mutluluk Formülü

Mutlu Olabilmek için Söylemeniz Gereken 8 Söz
Mutlu Olabilmek için Söylemeniz Gereken 8 Söz

Söylemekten çekinmeden kendinizi iyi hissettirecek bir çok söz olduğunu bilmelisiniz. Sizi farklı diyarlara götürecek bu sözler, mutluluğunuza mutluluk katacak. Bir gün oturupta kendi kendinize hiç düşündünüz mü? Bunu söyleseydim yada bunu söyle yapsaydım diye? Yada bunu söylemeseydim? diye hiç kafanızı yordunuz mu? Bazen ise söylemek istediklerinizi içinizde saklıyorsunuz karşınızda ki kişilerede bunları söyleyemediğinizde cesaretsizlikten bambaşka olaylar çıkıyor karşınıza.

Sizin için bu yazımızda mutluluk formülü altında vereceğimiz 8 söz içinizde mutluluk hormonlarını tekrardan alevlendirecek.

Mutluluk formülü aşağıda ki sıralamada ki sözlerde saklıdır.

1- Hayır

Hayır! demeyi aslında bilmeniz lazım. Neden mi diyeceksiniz, her zaman birinin işi düştüğünde o kişi sizin en yakınınız olduğu için evet kelimesini dilinize doladığınız için ona kesin kesin evet deyip o işi yapmanız gerektiğini vede işinizden geri kalacağınızı hatta uykusuz, yorgun hallerin sizi beklediğini bildiğiniz halde o insanlara evet diyorsunuz. Gelin artık güzel bir hayır demeye alışalım.

2- Ben Yaptım

İş hayatınızda bu olay karşınıza çıkmaktadır. İşte tam o sıra büyük coşku ile yaptığınız tüm her başarıyı ben yaptım diyerek kendinizi ödüllendirin. Kimsenin sizin işinize, el koyup kendisi başarmış gibi göstermesine izin vermeyin. Gururla o işi sizin planlayıp, sizin devam ettirdiğinizi gösterin ve ben yaptım! sözünü kullanın.

3- İstediğim Maaş XX Lira!

Çalışma yerinizde her zaman, dik olun vede ne istediğinizi bilin. Yaptığınız işe göre ederini her zaman isteyin vede hakkınızı arayın asla kimse sizden az iş yapıpta sizin üst maaşınızı alamaz. Patronunuza sözlü olarak, yaptığınız işi vede ederini söyleyin çekinmeden vede istediğiniz maaş XX lira‘dır. gibi söylemlerle bilgilendirin hem sizin için daha iyi hemde uzun vadede en güzelidir.

4- Teşekkürler

Aslında bilmeniz gerekir ki, iki çeşit teşekkür türü vardır. Birincisi güzel birşey yaptığınızda, diğeri ise eleştirildiğinizde edilen teşekkürdür. İlk olan teşekkür her zaman sizin için kolay olanıdır. Ama eleştirildiğinizde ise herşeye açık olanız lazım vede hiç kafanıza takmadan sizi eleştiren kişiye teşekkür etmeniz içinizde ki mutluluğu yeşertecektir.

Mutluluk formülü

Mutluluk Formülü
Mutluluk Formülü

5- Kendimi Güzel Hissediyorum.

Kendinizi her zaman güzel hissetmeye özen gösterin. Her zaman kendimi güzel hissediyorum gibi itifatlar edin. Sanmayın ki en iyi insanların bile kötü günlerinin olmadığını. Yorgunda olsanız, hayat enerjinizde düşse hep iyi düşünün.

6- Mutlu Değilim…

Heranınızın mutlu olmasını beklemeniz sizide mutsuz eder, başkasınıda. Her gün mutlu olmayı beklemeyin, zamanda çabuk gider ama her zaman aynı yere gelir. Unutmamak lazım mutlu olmak kendi elimizde olan birşey, mutsuzluğunuz kronikleşmeden profesyonel hekimlerden yardım alınız.

7- Yardıma İhtiyacım Var.

Yardım istemekten çekinmeyin. Her insanın bazen yardıma ihtiyacı vardır, gelin bu inadınızı kırın vede yardım ihtiyacınız olduğunda dostlarınıza, arkadaşlarınıza danışın. İş hayatınızda yardım istemekten çekinmeyin. Yardım etmekte güzeldir, yardım almakta güzeldir. Bilgiler unutmayın ki, paylaşıldıkca çoğalır vede öğrenilir.

Mutlu Olabilmek
Mutlu Olabilmek

8- Şükürler Olsun.

İstemekten birşey olmaz. İstemekten kendinizi alı koymayın eğerki en zor anlarınızda bile şükürler olsun demelisiniz. Kötü günlerinizde şükür etmeyi bilin. Her zaman yaptıklarınızı vede yapacaklarınızı şükür ederek, şükürler olsun diyerek tamamlayın. Mutlu olabilmek için şükür etmek çok önemlidir.

Mutlu Olabilmek için Söylemeniz Gereken 8 Söz ve mutluluğun formülü makalemizde siz değerli dostlarımıza, nasıl mutlu olabileceğiniz hakkında kısa maddeler sunduk eğerki hayatınızda bu sözleri söylerseniz kendinizi biraz olsun mutlu hissedeceksiniz. Siz değerli dostlarımız eğer ki yazımızı faydalı bulduysanız arkadaşlarınızında bilgi sahibi olabilmeleri için bize destek amaçlı onlarada paylaşırsanız seviniriz, sizin desteklerinize ihtiyacımız var eğerki siz yardımcı olursanız bizler daha iyi bilgiler sunmaya devam ederiz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Duygularına Tercüman Olan Yüreğimle Seviyorum Seni

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed