Patlıcan Soğan Terletme Tekniği Nasıl Yapılır?

Patlıcan Soğan Terletme Tekniği Nasıl Yapılır? Terletme Nasıl Yapılır? Terletme tekniği ile ilgili merak ettiğiniz bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Patlıcan Soğan Terletme Tekniği Nasıl Yapılır? Terletme Nasıl Yapılır?

Patlıcan Soğan Terletme Tekniği Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Patlıcan Soğan Terletme Tekniği Nasıl Yapılır

Son zamanlar da gündemden düşmeyen yeni bir teknik olan terletme tekniği bir çok insan tarafından merak konusu oldu. Yazımızın içeriğin de sizler için hazırladığımız patlıcan terletme nasıl yapılır? ve Soğan terletme nasıl yapılır? Sorularının cevaplarını hazırladık. Patlıcan soğan terletme tekniği ile alakalı tüm bilgileri yazımızın devamında derledik. Sizde eğer terletme tekniği nedir? Merak ediyorsanız ve yapılışını öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamına giderek bulabilirsiniz. Peki patlıcan soğan terletme tekniği nasıl yapılır?

Terletme tekniği özellikle kebaplara ilave edilen sebzelere yapılmaktadır. Terletme tekniği yapılan sebzeler kebapları daha güzel ve lezzetli olmaktadır. Terletme tekniği et ile birlikte pişmesi gereken yalnız pişme süresi etten daha uzun olan sebzelere yapılan işleme denmektedir. Bazı yörelerde bu işleme demleme de denmektedir. Terletme yöntemini kavurma işleminden ayıran en önemli özellik ise terletme yöntemine suyun dahil olmasıdır. Yemeğin çok yüksek ateş yerine kısık ateşte vede kapağı kapalı şekilde pişirilmesidir. Sizde terletme tekniğini uygulamak için yazımızın devamından bilgilere ulaşabilirsiniz.

Terletme Tekniği Nasıl Yapılır?

Patlıcan Nasıl Terletilir? Soğan Nasıl Terletilir?

Terletme Tekniği
Terletme Tekniği

Sebzeler üzerinde yapılan terletme tekniği Özellikle de kebap yapımında et ürünü ile pişmesi gereken ama pişmesi daha fazla zaman alan sebzelere uygulanmaktadır. Terletme tekniği çok az ilave edilen suyun içinde sebzelerin pişirilmesine denir. Konulan sebzelere göre süresi değişmek ile birlikte yaklaşık olarak 20 dakika kadar terletme tekniği yeterli olmaktadır. Terletme tekniğini yaparken sebzeleri tatlandırmak isterseniz içine pul biber ya da karabiber ilave edebilirsiniz. Soğan kebabı hazırlarken soğan etler ile birlikte koymadna önce terletme tekniği uygulamalısınız. Patlıcan kebabı yaparken de etleri patlıcanlar ile birlikte koymadan önce patlıcanları terletme tekniği ile yapmalısınız.

Patlıcan Soğan Terletme Tekniği Nasıl Yapılır, herkesin merak ettiği bu teknik aslında bazı yörelerde hep uygulanmaktadır. Terletme tekniği, günümüz de son zamanlarda oldukça sık duyulmakta ve herkes tarafından yapımı merak edilmekteydi. Eğer sizin de patlıcan soğan terletme tekniği nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlardan sorabilirsiniz. Patlıcan soğan terletme tekniği nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da terletme tekniği yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kas Çekilmesi Belirtileri Nelerdir?

3 thoughts on “Patlıcan Soğan Terletme Tekniği Nasıl Yapılır?

  1. Bu terletme tekniğini bir tek ben bilmiyormuşum:)) Sayenizde öğrendim tşk ederim artık yemekleri yaparken patlıcan terletme tekniğini kullanacam tabi becerebilirsem yeni evliyim daha yemekleri doğru düzgün yapamıyorum:(

  2. tşkler bu yazı sayesinde patlıcan soğan terletme tekniğini evde denedim ve yapabildim. Aslında sanıldığı kadarda zor değilmiş yardımınız oldu sağolun.

  3. terletme tekniğini yaparken tava fark ediyor mu? tencerede kullansak olur mu? patlıcan ile soğan terletme kaç dakika yapılmalı minimum yeni evlendim yardım edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed