Sömestr Tatilini Çocuklar Nasıl Geçirmeli

Sömestr Tatilini Çocuklar Nasıl Geçirmeli Verimli Sömestr Tatli Planları, çocuklarınız için güzel bir yarıyıl tatili planınız varsa bu yazı tam sizlik.

Sömestr Tatilini Çocuklar Nasıl Geçirmeli Verimli Sömestr Tatli Planları

Sömestr Tatilini Çocuklar Nasıl Geçirmeli
Sayfa İçeriği: Sömestr Tatili En Verimli Şekilde Nasıl Planlanır?, Yarıyıl Tatilini Verimli Geçirmenin Yolu, Yarıyıl Tatili İçin Ailenin Görevi, Yarıyıl Tatili Nasıl Verimli Geçirilir, Verimli Yarıyıl Tatili Geçirme Planı, Yarıyıl Tatili Nasıl Değerlendirmeli?, Sömerstr Tatili Nasıl Planlanır?,

Çocuklarınıza güzel bir yarıyıl tatili yaşatmak isteyen anneler vede babalar, tatilin verimli geçmesini istiyoranız yazımızın devamını okumalısınız. Sizler için vermiş olduğumuz önerilere dikkatlice kulak verin. Eğitim ve öğretim 15 günlük mola veriliyor. Öğrencilerinde yarıyıl tatilini heyecanla beklediği günler ilk dönem heyecanını atmaları için çocuklarınıza öncelikle sakin bir şekilde değerlendirilmesi için eşşiz bir fırsat sunun.

Okul döneminde yapılan alışkanlıklar, tatil girdikten sonra rahatlamaya yerine bırakmaktadır. Anne vede babaları çalışan çocuklar, anneanne vede babaannenin yanına bırakılır. Tatil bittikten sonra tekrar eski düzeni kazanmak için erken, başlanılmasında fayda vardır. Herkes gibi çocuklarda kısa sürede rahata alışabilirler, rahata alışan çocuklar tatilin bitmesiyle yorgun düşebilirler. Tüm yaptığı şeylerde değişiklikler görülebilir mesela televizyon, bilgisayar, uykuma saatleri değişebilmektedir. Çocuklarımızın en olumsuz vede huysuz olduğu önemli dönemlerin hastalık vede tatil dönemlerinin olduğunu unutmamak gerekir. Tatil, dinlenme vede rahatlamadır. Çocuklarınızın güveni yerine gelmesi için değer verildiğini görmeleri için hissettirmeniz en önemli dönemlerde tatil vede hasta oldukları dönemdir. Çocuklarınızı asla başı boş bırakmayın sömestr tatilinde.

ÇOCUKLARINIZI YARIYIL TATİLİNDE ÇOK ŞIMARTMAYIN

Çocukların okul zamanında çok yıprandıklarını düşünen aileler, çocuklarını tatil dönemlerinde rahatlatmanın dozunu biraz abarttığında onları rahatlatayım derken şımartmaktadırlar. Sayılı günün çabuk geçtiğini bilmeniz gerikmekte ki, çocuklarınız 15 gün sonra tekrar eğitime devam edeceklerini aklınızda bulundurmanız gerekmektedir. Bilmelisiniz ki tatil bitince, okula gitmek çocuklar için büyük bir işkence gibi gelmektedir. Tüm zevklerin bitmesi vede acı verici durumlar ortaya sergilenmektedir. Okulu reddetmeler, okul fobileri bu dönemlerde göstermektedir.

DOĞRU ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLMEYEN TATİLİN ZARARLARI NELERDİR?

Yemek saatleri vede uyku düzeni kabusa dönmekte.
Tam oturmamış, temel bilgileri unutma.
Aile ile çocuk arasında gerilimler yaşanmakta.
Dersler konusunda güvensizlikler başlar.
Okula gitmeden karın ağrıları, bulantı vede baş dönmeleri yaşanmakta.
Uzun yazılar yazma, konsantrasyonunu toplama becerisi, masa başında oturabilme sorunları ortaya çıkar.

ÇOÇUKLARIN AİLESİ İLE SEVGİ DOLU BİR TATİL GEÇİRMESİ İÇİN 9 ADIM

1- Aktivitelere katılım düzenleyin.
2- Aile büyüklerine ziyaretler planlayın.
3- Dinlenmeyi asla unutmayın.
4- Tatilde doğal ortamları tercih edin.
5- Tatil asla çocuğunuz için bir check-up zamanı değildir…
6- Bilgisayara biraz mola.
7- Her şeyin başı sevgi.
8- Tatili görüşülemeyen arkadaş, akraba ve kuzenlerle görüşmek için bir fırsata çevirin.
9- İlgilendiği bir konu hakkında bir yazı hazırlamasını önerin.

SÖMERSTR TATİLİNDEN DOĞRU FAYDALANMAK İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Tatil, herşeyi vede her istediğini yapabilme serbestliği anlamı taşımamaktadır. Yatma, kalkma saatleri biraz daha esnek olmalı vede asla çocuğunuza bırakılmamalıdır. Yaş aralığına özel düzenlemeler vede programlar önceden ayarlanmalıdır. Tatil öncesi, herşeyin ayarlanması planlanması vede zamanı, mekanı kullanmak gözden geçirmek sizin için daha iyi olacaktır. Unutmamalısınız ki tatil demek illa farklı bir yerlere gitmek demek değildir. Özel zaman ayarlanırken, planlarınızı yaparken mutlaka çocuğunuzada danışılmalı vede yönlendirilmelidir.

VERİMLİ SÖMERSTR TATİLİ PLANLARI

Okulların açılmasına 3 gün kala tekrar tüm planlamalar gözden geçirilerek, uyku, yemek vede etkinlikleri düzenlemelere sokmakta fayda var. Çocuğunuzun kendi başına vede akrabaları ile ortak etkinlikler yapmalarına fırsat sunulmalıdır. Araştırma yeteneğini geliştirecek deney kitapları, değişik hobiler yada coğrafyalar gibi konular planlamak çocuğunuz için tekrar olmuş olacaktır. Çocuğunuza günlük okul hazırlıklarını yaparken yapılan yardımlara tatil dönemlerindede ara verilmeli vede kendi işlerini kendisinin yapmasına yönlendirilmelidir.

Sömestr Tatilini Çocuklar Nasıl Geçirmeli, çocukların en çok sevdikleri şey yarıyıl tatilin gelmesi vede daha sonra okulların açılmasına yakın zamanda tekrar eskisi gibi okula alışabilmelerindeki zorluklar. Bu zorluklara maruz kalmamaları için yukarda sizler için yazmış olduğumuz planlamaları dikkatlice okur vede çocuğunuza yardımcı olursanız, çocuğunuz yarıyıl sömestr tatilinde güzel bir rahatlama vede verimli tatil yapmış olacaktır. Sizinde sömestr tatilini çocuklar nasıl geçirmeli sayfamızla ilgili sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Sömestr Tatilini Çocuklar Nasıl Geçirmeli sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması açısından onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Topuklu Ayakkabı İle Rahat Yürüyemiyenler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed