Sonbahar Ekinoksu Ne Anlama Geliyor Google’den Doodle Sonbahar Ekinoksu 2017

Sonbahar Ekinoksu Ne Anlama Geliyor Google’den Doodle Sonbahar Ekinoksu 2017 hakkında tüm merak ettiklerinizi siz değerli dostlarımıza sunduk.

Sonbahar Ekinoksu Ne Anlama Geliyor Google’den Doodle Sonbahar Ekinoksu 2017

Sonbahar Ekinoksu Ne Anlama Geliyor
Sonbahar Ekinoksu Ne Anlama Geliyor

Sonbahar ekinoksu hakkında merak edilenler google’in doodle olarak yaptığı vede anasayfasına kadar taşıması ile gözler önüne geldi. Herkes merakla Sonbahar Ekinoksu Nedir? sorusunu sormaktadır.

Sonbahar Ekinoksu Ne Anlama Gelmektedir? Merak ettiğiniz herşeyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Kapsamlı dev arama motoru olan google tarafından sunulup hazırlanan doodle. Her önemli olayları anasayfasına taşıyan Google arama motoru bu sefer’de 23 eylül sonbahar ekinoksu‘na yer verdi.

Doodle’ın google arama moturu sayesinde sonbahar ekinoksu‘u anasayfa yaptı.

Yeni bir özel gün olarak belirlenen bu gün artık googlenin gözünde yeni Doodle olarak belirlendi. Bu doodle’de ise, yaprakların dökülmüş halde olduğunu vede sincapın soğuk havadan sonra evine girip sıcak çayını içtiği video paylaşıldı.

Google arama motoru bu video sayesinde arama rekorlarını kırıyor. Google’in hazırlamış olduğu yeni doodle Sonbahar Ekinoksu 2017 aşağıda resimde gördüğünüz gibi anasayfada yerini aldı.

Sonbahar Ekinoksu
Sonbahar Ekinoksu

Sonbahar Ekinoksu Nedir?

Sonbahar’ın ilk günü olan 23 Eylül ekinoks olarak adlandırılmıştır. Kuzey vede güney karım küre güneş ışınları öğlen vaktinde ekvator’a 90’lık açı ile düşmektedir. Gölge ise ekvatorda sıfırdır. Bu tarihler ise kuzey yarım kürede sonbahar, güney yarım küre’de ise ilkbahar başlangıçını simgelemektedir.

Ekinoks Nedir? Ekinoks Ne Anlama Gelmektedir?

21 Mart ile 23 Eylül tarihleri arasında güneşten gelen ışınlar ekvatora dik olarak düşmektedir. Her yerde gece vede gündüz eşittir, bu duruma ise ekinoks denir.

Dünyanın güneş etrafında dönmesi vede eksen eğikliğine bağlı olarak ise, dört önemli günler ortaya çıkmaktadır. Çıkan bu günler ise aynı zamanda mevsimlerinde başlangıçı olarak belirlenmiştir.

Ekinoks tarihlerinde dünyanın iki yarım küresi ilkbahar vede sonbahar mevsimlerinin başlangıç tarihleri olup, tarihlerde ki olaylar birbirleriyle çeşitli benzerlikle göstermektedir. Tarihlerde güneş ışınları, ekvatora dik açıyla düşerler, yarım küreler için artık mevsim başlangıcını ortaya koymuş olur.

Sonbahar Ekinoksu Ne Anlama Geliyor yazımızda siz değerli dostlarımıza google arama motorunun anasayfasına koymuş olduğu doodle sonbahar ekinoksu 2017 hakkında bilgi sunduk. Sonbahar Ekinoksu hakkında bilgisi olmayan dostlarımız yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirler, sizde bu yazımızda ki bilgilerin arkadaşlarınızında öğrenmesine vesile olmak isterseniz onlarla paylaşmayı unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sana Aşık Yüreğimi Bırakıp Gitme Tek Başına Sevgili! Derin Duygular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed