Telefonla Tuvalete Sakın Girmeyin! Nedeni ise…

Telefonla Tuvalete Sakın Girmeyin, Nedeni ise şaşırtıcı ama gerçekten tuvaletin mikrop yuvası olduğunu unutmamak lazım. Tüm mikropların, tuvalette daha çok bulunduğunu bilmeniz lazım.

Telefonla Tuvalete Sakın Girmeyin! Nedeni ise şaşırtıcı!!!

Tuvaletler, nekadar temizlensede aslında hijyen bakımından görünmeyen mikropların en çok orda bulunduğunu biliyoruz yada duyduğumuz olmuştur. Telefonla tuvalete sakın girmeyin, girdiğinizde ise telefonunuza bulaşan mikroplar sizinde elinize bulaşmaktadır.

Telefonla Tuvalete Sakın Girmeyin
Telefonla Tuvalete Sakın Girmeyin

Guelph üniversitesi araştırmasına göre, denenmiş birşey açıkladı vede telefonla tuvalete girmenin tehlikeli olduğunu bildirdi. Telefonumuz bizden bir parça olarak saydığımızdan, yanımızdan ayıramıyoruz ama adeta dışkısal madde içermesine yol açmaktadır.

Jason Tetro açıklamasına göre aslında, klozetten daha fazla mikrop taşıyan telefonumuz bilim insanlarından Tetro göre; “Telefonunu kendinizin bir eklentisi gibi düşünmelisiniz. Telefonunuza değen her şey sizin de elinize değer.” gibi açıklamada bulundu…

Kanadalı bilim insanları, telefonun hijyeni için her zaman ıslak bezlerle ile temizlenmesini tavsiye etmektedir.

Sizin için hazırlamış olduğumuz en kirli olabilecek yerleri maddeler halinde sıralayım…

Telefonla Tuvalete Sakın Girmeyin Tehlikeli!
Telefonla Tuvalete Sakın Girmeyin Tehlikeli!

Hijyen Konseyi Nedir?

Hijyen konseyi, gıda mühendisleri, veteriner hekimler, hukukçular, akademisler, sağlıkçılar vede tüketici dernek üyelerinden oluşmaktadır. Aslında hiç bir yere vede makama bağlı değildir, hijyen konseyi. Sadece hijyen vede temizlik konularında çalışmalar yapmaktadır.

Hijyen konseyi, temizlik vede hijyen konusunda tüketicileri vede kamuoyunu bazı düzenlemelerde ve bazı noktalarda dikkati çekmeyi planlıyor.

Sağlığımız için bizlere tehlike arz eden bir çok eşya bulunmaktadır çevremizde, hijyen konseyi ise bu eşyaları birbir çoğunluğunu vede en çok tehlike saçanları açıkladı. Tespit yapan hijyen avcıları 2014 yılında uygulamayı aktif hale getirdi vede gerekli düzenlemeler ile hijyen sağlığına önem vermeye devam etmeye özen göstermektedir.

Telefonla Tuvalete Sakın Girmeyin Sağlığınız İçin Tehlikeli
Telefonla Tuvalete Sakın Girmeyin Sağlığınız İçin Tehlikeli

En Kirli Hijyen Olmayan vede Hasta Etmeye Yakın Olan Eşyalar.

– El kurutma makineleri

– Hastane vede kamu binaları tırabzanları

– Fast food vede çiğ köfteçilerde verilen uzun süre bekletilen yeşil sebzeler

– Restoruant menü kitapçıkları

– Kullanılmayan spor salonunda ki aletler

– Ortak kullanım alanındaki lamba düğmeleri

– Kağıt vede madeni paralar

– Kuaför vede güzellik salonundaki havlu ile aletler

– Otobüs içinde ki tutacaklar

– Havlular

Yukarıda saydığımız çoğu maddeler, toplum içinde olan yerlerdir. Aslında kalabalık ortamlarda dokunduğunuz her yere dikkat etmeniz gerekmektedir, gerekirse elinizi bol sabunla yıkamayı ihmal etmeyiniz. Çünkü mikrop nerden, nasıl geleceği bilinmez. Gözle görünür birşey değildir herzaman hijyen’de öncelik tanıyıp sağlığımızı korumaya özen vermeliyiz. Hasta olduğumuz’da başımıza geldi diyeceğimize önceden tedbirimizi alırsak daha iyi olur.

Telefonla Tuvalete Sakın Girmeyin yazımızda, sizlere hijyenlik konusunda azda olsa bilgi vermeye çalıştık sizlerde yazımızı sonuna kadar okuduysanız vede yararlı olduğunu düşünüyorsanız lütfen arkadaşlarınızında faydalanması için paylaşmayı bize destek olmayı unutmayın. Soru vede şikayetleriniz için yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Takıldığınız soruları bizimle paylaşın, sizlerin bilmek istediğiniz, öğrenmek istediğiniz yerlerde yardımcı olalım.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Zeka Arttıran Yiyecekler Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed