Zeka Arttıran Yiyecekler Nelerdir?

Zeka Arttıran Yiyecekler Nelerdir?

Günümüzde yaşam elverişlerinden dolayı bir çoğumuz kendimizi yorgun hissedebiliriz. Bu yorgunluğumuz beynin yorulmasına bile etki etmektedir, zekamızın artması için bir çok besin vede yiyeceklerin bulunduğunu unutmamak lazım. Peki nedir zeka arttıran yiyecekler?

Her insanın, farklı farklı düzeni olduğundan kimisi çok zeki olmakla birlikte bir nevide okadar çok çalışkandır. İşlerine daha odaklı ve bir okadarda daha çok verimlidirler. Zeka yapısı gelişmiş insanlar, sosyalleşmede ön sırada olarak yer almaktadır.

Araştırmalara göre aslında zeki insanlar zeka olarak en önemli olanlarda gün içinde uyuduğu, kestirdiği vede çikolata yiyenlerdir.

Zeka Arttıran Yiyecekler;

Zeka-Arttiran-Yiyecekler-Nelerdir

1. Ceviz : Sağlığımız, kilomuz vede kalp hastalığı için her gün yenmesi çok yararlıdır.

2. Pancar : Pancar, B vitami içermektedir. Beyin vede sinir sistemleri için gerekli yiyecektir.

3. Kahve : Kahve aslında içindeki kafein bulunması ile beyin fonksiyonlarını geliştirmektedir. Bir fincan kahvede (80 miligram) bulunmaktadır.

4. Çilek : Çilek çok yararlı meyveler arasında olan bir besindir. Beyin hücrelerini yeniler vede beyini geliştirmekte yardımcı olur.

5. Fesleğen : Aslında esas yiyeceklerden biri olan fesleğen Beyni güçlendirmek konusunda ön sıralarda gelmektedir. Tıpta fesleğen yıllarca kullanılmaktadır vede çok sağlıklıdır.

Beyin fonksiyonlarını bir bardak fesleğen ile güçlendirebilirsiniz…

6. Keten tohumu : Her insan belli zamanlarda depresyona girmektedir, bu yiyecekte depresyona çok iyi gelmektedir. Keten tohumu, hem sağlıklı bir diyet için hemde depresyon için önde gelen yiyeceklerdendir…

7. Brüksel lahanası : Yine sağlığınız için önde gelenler arasında Brüksel lahanası beyin hücrelerinizi korur, vücudunuzun bağışıklık sistemi içinde çok yararlı besindir.

8. Kıvırcık lahana : Beyin yaşlanmasını araştırmacılar tarafından belirtilerek kanıtlanmış birşey. Kıvırcık lahana gıdası aslında her yerde kolaylıkla yetişebilir.

9. Acı biber : Capsaicin maddesi içerdiğinden beyinde, endorfin salgılanmasını sağlamaktadır… Endorfin aslında tıpta kullanılan morfin etkisi veren ağrı kesici etkisi vardır.

10. Hindistan cevizi yağı : Beyin sağlığımız için en önemlisi olan Hindistan cevizi yağı araştırmalara göre Alzheimer Hastalığınada faydalı geldiği gözlenmiştir.

Her yiyecekte sağlığımız için binbir şifa bulunmaktadır. Kimimiz beğenmediğimiz yiyeceklerden bile bi miktar tüketmek bedenimizi daha verimli, kullanışlı hale sokmamıza yaramaktadır, unutmayalım ki hiç bir yiyecek sağlıksız değildir.

Her yiyeceğin kendine özgün vitaminin yararı vardır. Yeter ki fazla değil, az tüketilmesi yeteri kadar tüketim yapılmasıdır.

One thought on “Zeka Arttıran Yiyecekler Nelerdir?

  1. bu verdiğiniz yiyecekler zekaya iyi geliyor mu? kahve uyku açar diyorlar ders çalışırken 2 fincan yapıyorum inş sağlığa yan etki yapmaz.:)))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed