Topuk Çatlakları Neden Olur, Nasıl Geçer?

Topuk Çatlakları Neden Olur Nasıl Geçer? Topuk Çatlağı Nasıl Giderilir? Bildiğiniz üzere bir çok insanın derdi olan topuk çatlağıdır. Siz değerli dostlarımız için bu yazımızda topuk çatlağına iyi gelecek yöntemleri anlatacaz.

Topuk Çatlakları Neden Olur, Nasıl Geçer? Topuk Çatlağı Nasıl Giderilir?

Topuk Çatlakları Neden Olur
Topuk Çatlakları Neden Olur

Topuk çatlakları genellikle kadın vede erkeklerde, 30 yaş üzerinde görülmektedir. Bu sorun genellikle yaşlanmaya vede fazla kurumasında ortaya çıkmaktadır. Bu gibi sorunlar, insanların bir çok işinide altüst etmektedir. Topukta oluşan çatlaklıklar, insanın yaşamınıda zora sokmaktadır.

Topuk çatlaklıkları eğer ki, tedavi edilmezse ilerde sertleşmeler görülebilir vede bu sizleri daha çok rahatsızlık olarak bulunabilmektedir vede bununla birlikte ise, ağı ile kanama görülebilmektedir. Topuğunuzda ki çatlağı evde tedavi etmeniz mümkündür, sizde kendiniz topuğunuzda çatlak oluşumları görüyorsanız kendiniz tedavi edebilirsiniz.

Topuk çatlaklıklarını evde sıcak su vede sünger taşı ile giderebilirsiniz. Bitkisel yöntemlerde topuk çatlaklığına iyi gelmektedir.

Topuk Çatlaklarının Nedenleri Nelerdir?

Topuk Çatlaklarının Nedenleri Nelerdir
Topuk Çatlaklarının Nedenleri Nelerdir

– Cilt Kuruluğu
– Aşırı Kilolar
– Uzun Süre Ayakta Durmak
– Yüksek Topuklu Giyme, Kapalı Uygun Olmayan Ayakkabılar Giyme.
– Deri Hastalıkları , Gibi bir çok nedenlere bağlı olarak topuk çatlakları nedenleri bulunmaktadır. Çok sebebe bağlı olarak oluşan çatlaklıklar, sizin yaşamınızada müdahale etmektedir.

Topuk Çatlağı Nasıl Giderilir?

Topuk Çatlağı Nasıl Giderilir
Topuk Çatlağı Nasıl Giderilir

Topuk çatlağından kurtulmak için, öncelikle bu bölgede bulunan ölü derinin temizlenmesi gerekmektedir. Bunun için ise ayağınızı sıcak su içinde bekletmelisiniz. Yumuşayan topuk derisine sünger taşı ile yavaş şekilde temizlenmelidir. Bu sünger taşını kullanırken, dikkat edilmesi gereken şey derinin fazla inceltilmemesidir. Daha sonra ise ayağınızı ılık su yardımı ile yıkadıktan sonra nemlendirici kremler ile beslenmelidir. Yatmadan önce nemlendirici kremleri kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Topuk Çatlakları Giderme Kür Tarifleri

Güzellik Uzmanı; Suna Dumankaya‘ın topuk çatlaklığını geçirmesi için vermiş olduğu kür tarifide topuğunuza iyi geleceğini düşünüyoruz.

Vazelin Topuk Çatlaklığını Giderme Kür Tarifi

– 3-4 Yemek kaşığı vazelin
– 4 Adet aspirin tozu
– 1 Yemek kaşığı limon suyu

Yukarda belirtmiş olduğumuz malzemeleri iyice karıştırıyorsunuz, topuğunuzu güzelce yıkadıktan sonra ise kurutuyorsunuz daha sonra ise bu bölgeye sürün. Akşamları yatmadan önce uygularsanız 2-3 günde topuk çatlaklarından kurtulursunuz.

Topuk Çatlakları Neden Olur, Nasıl Geçer
Topuk Çatlakları Neden Olur, Nasıl Geçer

Bitkisel Tedavi Uzmanı; Pervin Bulgak zeytinyağı sayesinde topuğunuzda ki çatlaklıklardan kurtulabileceğiniz kür tarifini sizin için sunmuş. Bu tarif sayesinde ise, topuğunuzda ki çatlaklıklar yok olacak.

Zeytinyağı Topuk Çatlaklığını Giderme Kür Tarifi

– 2 Yemek kaşığı zeytinyağı
– Rendelenmiş limon kabukları
– 1 Çay kaşığı tuz

Yukarda vermiş olduğumuz malzemeleri karıştırıp daha sonra temizlenmiş vede kurulanmış topuğunuza uygulayınız. Etrafını streç film ile sardıktan sonra 30 dakika bekleyiniz. Bekledikten sonra ayağınızı ılık su ile yıkayıp, nemlendirici krem sürünüz.

Topuk Çatlakları Neden Olur bir çok insanın kafasında soru işareti gibi duran topuk çatlaklığı insanları zor durumda bırakmaktadır. Bizlerde siz değerli dostlarımız için, nedenlerini vede nasıl tedavi edileceği hakkında size bilgiler sunduk. Umarız ki, bu yazımızda size yararlı birşeyler sunabilmişizdir. Sizlerde bu yazımızı arkadaşlarınızın faydalanması için paylaşırsanız seviniriz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Dokuna Bilirmisin Ellerinle Ellerime Gözlerinle Gözlerime

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed