Yaratıcılığınıza Zarar Verecek Kötü Alışkanlıklar

Yaratıcılığınıza Zarar Verecek Kötü Alışkanlıklar Sahip Olduğunuz Yetenek, bir çok insan doğuştan yeteneklere sahip olmaktadır…

Yaratıcılığınıza Zarar Verecek Kötü Alışkanlıklar Sahip Olduğunuz Yetenek

Yaratıcılığınıza Zarar Verecek Kötü Alışkanlıklar
Sayfa İçeriği: Yaratıcılığınıza Zarar Verecek Kötü Alışkanlıklar, Yaratıcılığınıza Zarar Verecek 8 Kötü Alışkanlıklar, Özgüvenli Olmak, Özgüven Eksikliği, Erken Yargılama, Cesaret Eksikliği, Hata Yapmaktan Kaçmak, Kendini Başkalarıyla Kıyaslamak, Yeteneğinize Zarar Veren Kötü Alışkanlıklar

Bir çok insan doğuştan yeteneklere sahip olmaktadır… Bu gibi yetenekleri doğru şekilde kullanmadığında ise, insanlar yaratıcılığına zarar veren kötü alışkanlıklar edinmektedir. Bizlerde bu sayfamızda siz değerli dostlarımız için yaratıcılığınıza zarar verecek kötü alışkanlıkları sıraladık. Peki nedir bu yaratıcılığınıza zarar verecek kötü alışkanlıklar.

Bir insanın diğer, insandan daha yaratıcı olmasında ki neden yaratıcılıklarını akıllı şekilde kullanmasıdır. Uzmanların görüşüne göre, yaratıcılığık temelde ağırlıklı olarak öğrenilen bir yetenek olduğunu vurgulamaktadırlar. Bir insan nasıl yaratıcı olur? Yetenekli olmak için nelere dikkat etmelyiz? gibi soruları bir çok kişi internet üzerinde araştırmakta. Peki yaratıcılığınıza zarar verecek kötü alışkanlıkları hiç merak ettiniz mi? İnsanlar sadece yaratıcı olmayı istemekle olunmadığını öncelikle anlaması lazım. Her insan öncelikle, günlük hayatında heran özgün düşünceler vede etkileyici fikirler bulması için uğraş sarf etmesi gerekmektedir. Bazı durumlar ise insanlara, bu alışkanlıklarında engel olabilmektedir.

YARATICILIĞINIZA ZARAR VERECEK KÖTÜ 8 ALIŞKANLIK

Erken yargılama
Cesaret eksikliği
Hata yapmaktan kaçmak
Kendini başkalarıyla kıyaslamak
Belirsizlikten rahatsız olmak
Eleştirileri kişisel almak
Özgüven eksikliği
Fazla düşünmek

Yukarda saydığımız maddelere, az açıklık getirmek gerekirse yetenek sahibi olabilmek için öncelikle kendinize fikir üretmede vede yeniliklere açık olmanız gerekmekte olduğunu bilmelisiniz. Bu gibi durumlarda ise kendinizi yargılamamayı öğrenmeli vede işlerinizde zaman akışını iyi değerlendirmelisiniz. Eğerki fikirlerinizi süreç devamında çok erken yargılarsanız, işiniz bittiği zaman daha az yaratmış vede yetenekli olursunuz. Cesaretinizi hiç bir zaman kaybetmemeye özen gösterin, unutmayın ki korku yaratıcılığın en büyük kabusudur. Yetenekli olabilmek, öncelikle şansını denemeyi vede cesur olmayı hedeflemektir.

Hatalarınızla yüzleşmesini bilmeniz gerekmektedir, asla hatalarınızdan kaçmayın. Her zaman cesur vede yaratıcı olabilmeniz için hatalarınızı sorgulayın hata yapmaktan çekinmeyin. Başka kişiler ile kendinizi kıyaslamaktan vazgeçin, eğerki başka insanlar ile kendinizi bir tutarsanız yenilikçi ruhunuz vede hayal gücünüzden uzak kalırsınız. Kendi gücünüzü kendiniz belirleyin vede başka hiç kimseyle kendinizi bir tutmayın.

Belirsizlikten korkmayın. Yaratıcı vede yetenekli olmak koyverecek cesaret işidir. Yaratıcılığınız ancak bu şekilde ileri dereceye gelecektr. Eleştiri yapanlardan sıkılmayın, eleştiri her zaman iyidir. Her zaman birilerinin, fikirlerini almak huzur vede yaratıcılık konusunda tecrübe edinmenizi sağlar. Özgüven eksikliğine asla kapılmayın. Şüphe etmek kendinizden bir noktaya kadar sağlıklı olarak size yarar. Yalnız özgüven eksikliği boyutundaysa eğerki size artık bir yük gibi geliyorsa, yaratıcılığınıza mal olabilir.

Yaratıcılığınıza Zarar Verecek Kötü Alışkanlıklar Fazla düşünmek aslında yaratıcılık için düşman olarak görülmektedir. Fazla bilgi topluluğu, yoğunluğu insana bazen karar vermesinde zorluklar çıkarabilmektedir. Eğerki yetenekli vede yaratıcı olmak istiyorsanız, yeteneğinizi ne kadar beslerseniz o kadar iyi dereceye gelirsiniz. Eğerki yaratıcılığınıza zarar veren kötü alışkanlıklarınız varsa onlardan vazgeçmelisiniz. Yaratıcılığınıza Zarar Verecek Kötü Alışkanlıklar yazımız hakkında eğerki sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Yaratıcılığınıza Zarar Verecek Kötü Alışkanlıklar sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilir vede en güncel ilginç bilgilerden haberdar olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Dersleri Kötü Olanların Anlayacağı Şeyler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed