Yürüyüş Yapmanın Vücuda Faydaları Neler?

Yürüyüş Yapmanın Vücuda Faydaları Neler? Yürüyüşün Sağlığa Faydaları, Yürümek insan sağlığına oldukça önemli vede yararlı bir kavrama sahiptir.

Yürüyüş Yapmanın Vücuda Faydaları Neler? Yürüyüşün Sağlığa Faydaları

Yürüyüş Yapmanın Vücuda Faydaları Neler
Sayfa İçeriği: Yürüyüş Yapmanın Vücuda Faydaları Neler, Yürüyüşün Sağlığa Faydaları, Yürümek İle İlgili Önemli Bilgiler, Tempolu Yürüyüşün Faydaları, Yürüyüşün Bacaklara Faydaları, Yürüyüşün Cilde Faydaları, Yürüyüşün Faydaları, Yürümenin Faydaları Erkekler İçin, Yürüyüş Yapmak Faydaları, Yürüyüşün Faydaları Nelerdir Maddeler Halinde

Yürüyüş yapmanın vücuda faydaları neler, hakkında bilmeniz gerekenler vede yürümenin insan vücuduna kazandırdığı yararları yazımızdan öğrenebilirsiniz. Sizde yürümek hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızdan bulabilirsiniz. Yürümek insan vücudunda biyokimsal üreterek değişimlere sebep olmaktadır. İnsan vücudu yürümeyi alışkanlık haline getirdiğinde vede elde ettiğinde hızlı bir enerji artışı vede kimyasallar sağlamaktadır. Kalp atış hızını gittikçe dakika da 70 ile 100 arası çarpıntı olabilecek şekilde arttırmaktadır. Yürüyerek kan akışındaki artışlar da kaslarınızı düzenli bir hale sokmaktadır. Bu saydıklarımızla da kalmayacak vücudunuz üzerinde eklemler de sıvı üreetiminide üst seviyelere taşıyarak sertlikleri azaltacaktır.

6/10 dakika yürüyüş insana kazandırdığı kalp atışların da dakika başı olarak 140 kez artarak yükseltebilir vede vücudu kalori yakmaya bu seviyeden sonra başlamaktadır. Artış gösteren bu şekildeki tansiyon kan damarların genişlemesine de yol açacaktır. Genişlemenin ise daha fazla miktar da oksijen açısından olduğu için kan damarlarınıza vede beyin yollarınıza girmesine izin vermektedir. 11/20 dakika yürüyüş insana kazandırdığı vücut sıcaklındaki artışlar vede terlemenin cildinizde yüzeyine yakın ısınmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple de dakika da yaklaşık olarak yedi kalori bir yağ yakmış olursunuz. Diyet yapan insanlar için bu dakika gayet iyi bir sayı olsada kalp atış hızındaki artış nefes verip almakta zorluklar yaratabilmektedir. Epinefrinler vede glukagonlar yükselmeye başlamakta vede kas aktivitelerinizi arttırmak için en ideal dakikalardır.

21/30 dakika yürümek insana yağ yakmanın diğer anlamıdır. Zihinsel vede fiziksel olarak rahatlamk isteyenler için ideal dakika aralığıdır. 35/40 dakika yürümek insana tüm vücudunun rahatlamasını sağlar. Fazla oksijen tüketimi vede yağ yakımı ile kalp atışları da oluşmaktadır. Hepsini bir arada toplayan bu dakika yürüyüş aralığı bağışıklık sisteminizi de arttıracaktır. Dışarıda bulunan sıcak havadan gelen güneş ışınları da yapacağınız bir saatlik yürüyüş vücudunuzun istediği d vitaminini de karşılayacaktır. Dikkat etmeniz bir konuda beyin kanaması riski için fazla yorulmamakta önemlidir.

YÜRÜMEK İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER

Normal alanlar da yapacağınız yürüyüşler, kapalı spor salonların da yapılan yürüyüşlerinden daha etkilidir.

Hareketsiz yaşam ölüm sebebidir. Her gün düzenli şekil de yürüyüş yapmak bu riski en alt seviyeye getirmektedir.

Yürümek, yürüyüş yapmak kardiyovasküller vede akciğer hastalığı için oldukça faydalıdır.

Günlük ortalama olarak 20/25 dakika yürüyüş yapan bir kişi 7 yıl sigara içen vede yürüyüş yapan biri ise 4 yıl daha fazla yaşayabilmektedir.

Yürüyüş Yapmanın Vücuda Faydaları Neler, hakkında bilmeniz gerekenleri sayfamız da hazırladık. Sizin de eğerki yürüyüş yapmanın vücuda faydaları neler, yazımız hakkında sormak istedikleriniz yada kafanıza takılan soruları bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Yürüyüş yapmanın vücuda faydaları neler sayfamızı arkadaşlarınızın da haberi olması için onlarla paylaşarak bilgilendirebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kalp Spazmı Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed