Kalp Spazmı Belirtileri Nelerdir?

Kalp Spazmı Belirtileri Nelerdir? Kalp Spazmı Türleri Nedir? İnsanlar tarafından kalp rahatsızlığı kalp spazmı hakkında merak edilenler yazımızda…

Kalp Spazmı Belirtileri Nelerdir? Kalp Spazmı Türleri Nedir?

Kalp Spazmı Belirtileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Kalp Spazmı Belirtileri Nelerdir, Kalp Spazmı Türleri Nedir, Kalp Spazmı, Kalp Spazmı Nasıl Anlaşılır, Kalp Spazmı Türleri, Kalp Spazmı Belirtileri, Kalp Spazmı Öldürür Mü, Kalp Spazmına Ne İyi Gelir, Kalp Spazmı Özellikleri, Kalp Spazmı Geçirdiğimizi Nasıl Anlarız

Kalp spazmı belirtileri nelerdir, yazımız da kalp ile ilgili olan kalp spazmı nedir? Kalp spazmı nasıl anlaşılır, belirtileri nedir? bulabilirsiniz. Sizde eğerki kalp spazmı ile ilgili bilmedikleriniz varsa, yazımızın devamına giderek, detaylara ulaşabilirsiniz. Kalp spazmının nedeni, kalbi beslemekte olan vede destekleyen damalar, trombo emboli sonucunda, damaları daraltmakta vede kalp kasının kanla beslenememesi sonuçunu ortaya getirmektedir. Bu sebeplede kalp spazmı ortaya çıkmaktadır. Diğer adı ile anjina pektoris, yani göğüste koroner arter rahatsılığının yol açtığı ağrı şeklinde görülmektedir.

Kalp spazmının en çok görülen semptomu göğüs ağrısıdır. Göğüs duvarlarındaki kaslarda gerginlik,reflü,gastroözofageal,perikardit,plörezi vede çeşitli rahatsızlıklar da göğüs ağrısına sebep olabilmektedir. Kalp rahatsızlığın da bunlar görülebilmektedir. Her gögüs ağrısının kalp spazmı olmadığını bilmek vede ayırmak gerekir o yüzden farklarını iyi anlamak gereklidir. Hepsinin tedavisi birbirinden farklıdır, tüm göğüs ağrılarının kalp spazmı olmasına işaret etmediğini bilmek gerekir. Göğüsünde ağrı olanların çoğu, kalp rahatsızlığından endişe etmekte yalnız bilinmesi gerekir ki her göğüs ağrıları kalp spazmı değildir. Göğüs ağrılarını çeken çoğunda kalp hastalığı yoktur. Kalp spazmı genellikle erkeklerde görülmektedir.

KALP SPAZMI NASIL ANLAŞILIR? TÜRLERİ NELERDİR?

Kalp spazmının iki türü bulunmaktadır. Stabil anjina vede anstabil anjinadır. Stabil kararlı ankina olarakta anılmakta. Stabil, göğüsteki rahatsılık birkaç dakika azalır. Merdiven inip çıkma, yüzme, koşma gibi enerji gerektiren aktivitelerin ardından sonra, soluk alışverişinin hızlanması sonucu meydana gelmektedir. Anstabil türünde ise spazm 10 dakika daha uzun sürmektedir. Sığlığı fazla, şiddeti ise yüksektir. Dinlendiğinizde bile meydana gelebilmektedir. Bazı özelliklerin en az biri görülebilmektedir.

Son 2 ay içinde olması yada ilk kez ortaya çıkması.
Çok az efor sonucu ortaya çıkması yada dinlenme sırasında 10 dakkikadan uzundur.
Sıklığının vede şiddetinin her seferinden fazla artış göstermesi.

Kalp spazmını anlayabilmek için, göğsün tam orasında hissedilebilen baskı vede yanma olarak kendini belli etmektedir. Genellikle stres vede fiziksel aktivite esnasında meydana gelmektedir. Soğuk havalar da sırtı vede göğsü üşütmek, yağlı beslenmek vede ağır yemek tüketmekte kalp spazmına yol açmaktadır.

KALP SPAZMI BELİRTİLERİ

Baş dönmesi.
Terleme.
Mide bulantısı.
Korku,endişe,huzursuzluk.
Boyna,çeneye,kollara,omuzlara,sırta doğru,sol kola yayılan ağrılar.
Derin nefes almaya çalışmanın ağrıya eşlik etmemesi vede nefes darlığı.
Damarların duvarında, kolesterol vede yağ birikmesi bu sebeple de ortaya çıkan plak oluşumu.
Spor yaparken, yoğun stres altında olma vede ağır yemekler tükettikten sonra göğüs kafesinin altında hissedilen ağrı, yanma, baskı hissi.

Kalp Spazmı Belirtileri Nelerdir, hakkında merak ettiğiniz kalp spazmı neden olur, nasıl anlaşılır, belirtileri nelerdir? ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Sizde eğerki kalp spazmı belirtileri nelerdir yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Kalp spazmı belirtileri nelerdir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Facebook Arkadaş Listemi Nasıl Gizlerim?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed