Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Belli Olur?

Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Belli Olur? Kadınlar için merak edilen vede aramalar da en çok sorular sorular arasında hamilelik belirtileri…

Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Belli Olur? Gebelik Belirtileri?

Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Belli Olur
Sayfa İçeriği: Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Belli Olur, Gebelik Belirtileri, Hamilelik Belirtileri, Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar, 15 Günlük Hamilelik Belirtileri Nelerdir, 7 Günde Hamilelik Belirtileri, Gebelik Ne Zaman Başlar, Hamilik Belirtileri Kaç Gün Sonra Başlar, Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Ortaya Çıkar, Hamilelik Belirtileri Nelerdir, Hamilelik Belirtileri Kaçıncı Günde Başlar

Hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur, ile ilgili anne adayların merak ettiği konular hakkında bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Siz de eğerki hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur? Gebelik belirtileri nelerdir? gibi soruların cevaplarını arıyorsanız, yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Annelik hissi, bebeğin anne karnına geldiği o ilk an sadece beden olarak değil ruhta da kendini hissettiren süreçtir. İşte tam o andan itibaren artık anne dünyayı artık tek kişilik değil, iki kişilik yaşamaya başlamaktadır. Anneli, kadın vücudunda da bir takım değişiklikler getirmektedir. Artık hayat eskisi gibi olmayacaktır. Kadının ruhu da, bedeni de aynı oranda hassaslaşmaya başlar. Henüz göremediğiniz vede dokunamadığınız bebeğiniz ile aranız da çok güçlü vede kopamaz bağ oluşmaktadır vede heyecanlı süreç sizi, eşinizi hatta sevdiklerinizi sorgusuz şekilde sürüklemektedir.

Annelik duygusu vede çocuk sahibi olmak dünyaya yeni bir can getirmek her zaman öncelikleri değiştirmektedir. Çünkü hayatınızın her anında size muhtaç bir minicik şey, bedeninden ise büyük sorumlulukları da beraberinde getirmektedir. Anne adayı, bebeğini ilk anlarda hissetmeye başlamaktadır. Bu durumun anne bedenin de yarattığı bir takım fizyolojik belirtileri de bulunmaktadır. Peki hamilelik belirtileri nelerdir?

GEBELİK BELİRTİLERİ

Hamile kalmak için en uygun süreç bilindiği gibi adet döneminin ilk gününden itibaren 11. vede 17. günleridir. Adet kanamalarının kesilmeye başladığı 11. vede 17. güne kadar yumurtalıklar da önemli bir oranda artış gözlenmektedir. Hamilelik bazen 3. yada 4. haftaya kadar kendini belli etmez. Gebelik süreci olarak ilk belirtilerden biri de, gebelik hormonunun artmasına bağlı olarak rahim için de ortaya gelen kanamalardır. Bu kanamalar da adet döneminden sonra meydana geldiğinden çoğu zaman adet kanamaları olarak karıştırılmakta, anne adayı da bir süre gebe olduğuna ihtimal verememektedir.

Hamilelikte hormonlarının arttığı evreler ise 3. vede 4. haftalardır. 3. vede 4. haftlar da gebelik testi yaptığınız da daha net sonuçlar elde edebilirsiniz. Aşırı hassaslık, göğüslerde büyüme, ağrı, üzerine yatamama hissi vede kimi zamanda meme uçlarındaki renk değişimleri gibi bazı meme sorunlarının da belirtisi olmakla birlikte hamilelik ilk belirtileri olarak söylenebilmekte.

Unutkanlık vede yorgunluk, hamileliğin diğer belirtilerindendir. Gündelik işlerinizi yaparken zorlanma yaşıyorsanız anne adayısınız. Hamilelik özellikle ilk aylarında aşırı derece yorgunluk vede halsizlik hatta unutkanlık bile ortaya çıkarabilmektedir.

Mide bulantısı vede sık sık idrara çıkma. Gebelik sırasın da anne adaylarının bedeni normalden çok su ihtiyacı istemektedir. Buna bağlı olarakta normal zamanlardan daha fazla sıvı üretmektedir. Bu sebele de gece boyunca özellikle de sabaha karşı sık sık idrara çıkmaya, zamanla da idrar bölgesinde yanmalara neden olabilmektedir.

Kabızlık durumları vede nedensiz şişkinlikler.

Adet geçikmesi, hamileliğin ilk vede en önemli belirtileridir.

Aniden gelen baş dönmeleri, beraberin de ruhsal dengesizlikler, baygınlık vede vücut ısısındaki artış da hamileliğin diğer önemli belirtilerindendir.

Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Belli Olur, ile ilgili sayfamız da gebelik belirtileri hakkın da bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yürüyüş Yapmanın Vücuda Faydaları Neler?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed