Bebeklerin Gazı Nasıl Çıkarılır?

Bebeklerin Gazı Nasıl Çıkarılır? Bebeklerde Gaz Çıkarma Yolları, Yeni doğan bebeklerde gaz çıkarma yolları ile ilgili yöntemler…

Bebeklerin Gazı Nasıl Çıkarılır? Bebeklerde Gaz Çıkarma Yolları

Bebeklerin Gazı Nasıl Çıkarılır
Sayfa İçeriği: Bebeklerin Gazı Nasıl Çıkarılır, Bebeklerde Gaz Çıkarma Yolları, Bebeğin Gazı Nasıl Çıkarılır, Bebeklerde Gaz Çıkarma, Bebek Gazı Çıkarma Yöntemleri, Bebeklerde Gaz Masajı, Bebeklerde Gaz Çıkarma Pozisyonları, Bebeğin Gazı Çıkmıyorsa Ne Yapmalı, Bebeklerde Gaz Çıkarma Hareketleri, Bebeklerde Gaz En Kolay Nasıl Çıkarılır, Yenidoğan Bebeklerde Gaz Çıkarma Yöntemleri

Bebeklerin gazı nasıl çıkarılır hakkında annelerin bilmesi gereken pratik yöntemleri hazırladık. Bebeklerde gaz çıkarma yolları ile ilgili bilinmesi gereken püf noktalar ile en kolay gaz çıkarma yöntemlerini öğrenebilirsiniz. Bebeklerde gaz çıkarmanın püf noktaları

Yeni doğan bebekler de en çok rastlaşılan, özellikle de beslenme sonrası oluşan gaz sancıları oldukça rahatsızlık vermektedir. Bebeğin henüz memeyi tam olarak kavrayamaması sonucunda, hava yutması yada annenin tüketmiş olduğu gazlı gıdaların süt yolu ile bebeğe geçmesiyle gaz sancılarının görülmesi de birinci etkenler arasındadır.

BEBEĞİN GAZI NASIL ÇIKARILIR?

Anneler bebeklerini emzirmeye başlamadan önce, burunlarının tıkalı olup, olmadığına mutlaka bakmalıdır. Eğer bebeğin burnu tıkanıksa, emerken zorlanacağından hava yutacak vede bu gaz olarak bebeğe geri dönecektir. Bilmeniz gerekir ki, bebeğinizin burnunun tıkanıklığının açık olması önemlidir. Bebeğinizi düzgün şekilde emzirdikten sonra kucağınıza alarak vede sırtı karşıya gelecek pozisyonda tutun.

Gaz yukarıda yaşanacağı için, koltuk altının üst kısmından parmak uçlarınızla yana doğru bir kaç kez açılma hareketi yapınız. İkinci hareket de, parmak uçlarını sırt bölgesinde tak tak tak şeklinde gezdirerek gazı dağtın. Üçüncü hareketiniz ise parmaklarınız bitişik şekilde aşağıdan, yukarı doğru kademe kademe yukarı vurunuz. En son hareket ise, aşağıdan, yukarı doğru hafif bastırarak vücudunu sıvazlayınız. Tüm bunlara rağmen hale gaz çıkmadı ise, bu kez de yukarıdan, aşağı doğru gaz çıkarmayı deneyiniz. Bebekler gaz sancıların da çok ağlarlar, eğerki susmak bilmeyen ağlamalar varsa bebeğiniz de gaz sancısından şüphelenebilirsiniz.

Bebeklerin Gazı Nasıl Çıkarılır, yazımız da bebeklerin gazı nasıl çıkarılır hakkında annelerin bilmesi gerekenleri hazırladık. Bebeğin gazı nasıl çıkarılır ile ilgili önerileri sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Eğerki sizin de bebeklerin gazı nasıl çıkarılır yazımız da kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bebeklerin gazı nasıl çıkarılır sayfamızda arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Günlük Hayatınızı Kolaylaştıracak Öneriler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 17 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed