Ağız Kokusundan Korunma Yöntemleri

Ağız Kokusundan Korunma Yöntemleri Ağız Kokusu Neden Olur?, Bir çok insanın başına gelmekte olan ağız kokusu sorunu, insanı olumsuz etkilemekte.

Ağız Kokusundan Korunma Yöntemleri Ağız Kokusu Neden Olur?

Ağız Kokusundan Korunma Yöntemleri
Sayfa İçeriği: Ağız Kokusundan Korunma Yöntemleri, Ağız Kokusu Neden Olur, Ağız Kokusu, Ağız Kokusu Belirtileri Nelerdir, Ağız Kokusu İçin Hangi Doktora Gidilir, Ağız Kokusu Nedenleri Nelerdir, Ağız Kokusundan Korunmanın Yolları, Ağız Kokusu Nasıl Önlenir, Ağız Kokusu Nasıl Giderilir

Ağız kokusundan korunma yöntemleri, hakkında bilmeniz gereken vede ağız kokusu neden olur ile ilgili tüm merak ettiklerinizi yazımız da bulabilirsiniz. Siz de eğerki ağız kokusu sorunu ile karşı karşıyasınız yada geçmek bilmeyen ağız kokusuna çözümler arıyorsanız yazımız da bulabileceğiniz yöntemler sayesinde ağız kokusunu yok edebilirsiniz. Ağız kokusundan korunmanın yolları hakkında sizler için yazımız da bazı yöntemleri hazırladık.

Ağız kokusu bazı durumlarda, yenip içilen besinlerden kaynaklanmasının yanı sıra bazı hastalıkların da habercisi olabileceğini uzmanlar belirtmektedir. Peki ağız kokusundan kurtulmak mümkün mü? Yada ağız kokusunu önlemek için neler yapılmalı? tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamında detaylı şekilde bulabilirsiniz. Ağız kokusu insanı yaşam kalitesini de düşürmekle birlikte, hem kendisini, hemde çevresini rahatsız etmektedir. Ağız kokusu aslında yenilen vede içilen besinlerden dolayı kaynaklandığını bir çok insan bilmektedir. Bunun yanı sıra ise, ağız kokusu aslında bazı hastalıklarında habercisi olabilmektedir.

AĞIZ KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN ÖNERİLER

Diş etlerinizi vede dişlerinizi koruyun.
Ağız da bulunan köprüleri vede protezleri kontrol ettirin.
Sakız çiğneyin.
Bol bol su tüketin.
Burnunuz tıkalı iken uyumayın.
Şeker tüketimini azaltın.
Yediklerinizi iyi çiğneyin.
Tarçın vede peynir tüketin.
Diş ipi kullanın.

Diş ipi aslında bir çok diş fırçalamaktan daha etkilidir, çünkü fırçanın çıkaramadığı yerdeki bakterileri vede yemek atıklarını sökebilir. Diş gövdeleri dar bölgelerde, biriken yemek atıkları hızlı bakteri çoğalmasına sebep olabilmektedir. Öğün araların da ağız içerisindeki asidik durumu bazik hale getirecek peynir gibi ürünleri tüketin. Hem ağız kokusunu önlemek için, hemde çürük oluşumun önlenmesinde önemlidir. Yediklerinizi iyi çiğnemek, tükürük salgısının iyice karışmasını vede ağız da yemek parçacıkları kalma olasılığını düşürmektedir. O yüzden yediklerinizi mutlaka iyi çiğneyin. Basit şekerler yani atıştırmalık tüm şekerli besinler de olduğu gibi diş çürüklerine sebep olmaktadır. O yüzden şeker tüketimini azaltmalısınız.

Sinüzit rahatsızlığı burun tıkanmasına neden olmakta vede bu durum ise geceleri kişiyi ağızdan nefes alarak uyumasına neden olmakta. Bu durum ise ağız vede boğaz kurtuarak bakterilerin üremesine ideal bir ortam oluşturmaktadır. Bu yüzden de geceleri burun tıkanık uyumamaya dikkat edilmeli, gerekirse ılık su içine bir çay kaşığı tuz atılıp burun temizlenmelidir. Suyu çok tüketmek onlarca diğer yararının yanında, dilinizin kurumasını da önleyerek ağız kokusu gibi mücadelede önemli bir etken olarak kullanılabilir.Sakız çiğnemek tükürük akış hızınızı arttırarak, ağız kokusuyla savaşamanın en etkili vede güçlü yollarından birisidir. Tükürük akışını hızlandırmanın en etkili vede en kolay yoluda uygun sakızların çiğnenmesidir.

Ağız da bulunan, diş protezleri vede köprüler zaman içinde gıda birikmesine yol açmakta vede kötü kokulara sebep olmaktadır. O yüzden diş protezlerini vede köprüleri düzenli şekilde kontrol ettireli vede yenilenmesi gerekenleri değiştirmeli. Eksik olan dişlerin yerine de gerekli tedavileri yaptırarak ağız kokusunun önüne geçebilirsiniz. Ağız kokusunun en önemli nedenlerinden biride, diş eti iltihapları vede diş çürükleridir. Ağız da enfeksiyon, bakteri üremesini arttırdığı için daima ağız kokusuna sebep olmaktadır.

AĞIZ KOKUSU NEDENLERİ

Sigara kullanmak.
Ağız hijyeninin kötülüğü.
Reflü.
Dişte çürük yada apse.
Uzun süreli açlık.

Ağız Kokusundan Korunma Yöntemleri, hakkında bilmeniz gerekenleri yazımız da hazırladık. Sizde ağız kokusu ile ilgili merak ettiklerinizi vede ağız kokusundan kurtulmak için önerileri maddeler halinde sayfamızdan bulabilirsiniz. Ağız kokusundan korunma yöntemleri yazımız hakkında sormak istediklerinizi bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Ağız kokusundan korunma yöntemleri sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Uykuya Dalmanın Pratik Yolu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed