Hamile Kadınlara Güzellik Önerileri

Hamile Kadınlara Güzellik Önerileri, Hamile İken Güzelliğinizi Koruyun! Hamilelik döneminde güzelliğinize nasıl dikkat edeceğinizi yazımızda okuyun…

Hamile Kadınlara Güzellik Önerileri – Hamile İken Güzelliğinizi Koruyun!

Hamile Kadınlara Güzellik Önerileri
Hamile Kadınlara Güzellik Önerileri

Hamile kadınlar için vücut güzelliği çok önemlidir. Hamilelik döneminde bir çok ipuçları sizi güzellik ebatlarına götürecek vede formunuzu korumanıza yardımcı olacak bir çok tüyolar bulunmaktadır. Sizde diğer insanlar gibi sağlıklı bir hamilelik vede güzelliğinizin bozulmamasını istemezmisiniz? O halde sizde bu yazımızı dikkatli bir şekilde okuyunuz.

İçinizde ki ışığı artık dışarı yansıtmaya hazırmısınız? Hamilelik sizi çirkinleştirmesin, siz hamilelikte güzelliğinizi koruyun vede güzel kalmayı kendi kendinize hobi edinin.

Hamilelik Döneminde Bakım vede Güzellik İpuçları

Hamilelik Döneminde Bakım vede Güzellik İpuçları
Hamilelik Döneminde Bakım vede Güzellik İpuçları

– C Vitamini

Hamilelikte en iyi güzelliğinizi c vitamini almanız vede arttırmanızdır. C vitamini unutmayın ki damar sağlığınızı korumaya yardımcı olmaktadır.

– Tüylerden Nasıl Kurtulursunuz?

Hamilelikte tüylerden nasıl kurtulacağınızı bilmiyorsanız, kimsayallar yerine jilet tercih edilmeli olduğunu unutmamanız lazım. Eğer ki ağda alışkanlığınız varsa, hamilelik döneminde ağda yaptırmanızda hiçbir sakınca yoktur. Hamilelik döneminde sadece kimyasallar kullanmayın.

– Melazma

Melazma hamilelik döneminde meydana çıkmatadır, hamilelik maskesi olarak bilinen melazma vücutta renk değişikliği ve güneşe maruz kalmış bölgelerde görünmektedir. Bunun için ise güneş kremi kullanmanızı öneriyoruz. Renk değişimini engellemek için ise kapatıcılar kullanabilirsiniz, melazma genellikle doğumdan sonra kendiliğinden kaybolmaktadır.

Akne Tedavisi

Hamilelik döneminde kullanacağınız cilt bakım ürünleri, yağsız vede nemlendiriciler olmalıdır. Hamilelikte cildinize zarar verebilecek, saliklik asit veya benzoil peroksitin yerine ise çay ağaçı yağı yahut hamamelis içeren ürünleri tercih etmelisiniz.

– Saç Bakımı

Hamilelik döneminde uzak durmanız gerekenlerin başında ise saç boyası gelmektedir. Unutmayın ki, saç boyasının içinde ki, P-feniledediyamin maddesi hamileyken zararlıdır. Bu maddeler aynı zamanda sprey, saç şampuanı vede kremlerdede bulunmaktadır. Saç ürünlerini almadan önce etiketini mutlaka okuyun.

– Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

Bu hamile kadınlar için eski bir yöntemdir. Makyaj çıkarıcı olarak yüzünüzde kullanabilir, duştan sonra ise nemlendirici vede şekil verici olarakda saç uçlarınızı kullanabilirsiniz.

– Bronzlaşma

Hamilelik döneminde, bronzlaşmayı gözden çıkarın. Bronz bir ten düşünüyorsanız doğumdan sonra düşünmelisiniz. Sprey bronzlaştırıcılar, vücut ısısını arttırdığı için bebeğinize zarar verebilmektedir.

Hassas Cilt

Hamilelik döneminde unutmayın ki ağır makyajdan kesinlikle uzak durmalısınız. Cildiniz daha hassaslaşır vede daha çok özen ister. Hamileliğinizin güzelliğini siz makyaj yerine kullanarak çevrenizdekilerinize hamileliğinizin ışığını verin.

Hamilelik Döneminde Güzellik İpuçları

Ruj Kullanımı

Ruj konusu hamilelik döneminde önemlidir. Bilmeniz gerekir ki, rujlarda yer alan kurşun vücut içinde zamanla birikmektedir. Onun için organik içerikli markaların rujlarından almaya özen gösterin.

Hamile İken Güzelliğinizi Koruyun
Hamile İken Güzelliğinizi Koruyun

Hamilelik Döneminde Uzak Durulması Gerekli Kozmetik Maddeler

– Paraben

Koruyucu madde olarak kullanılan paraben, kanser türleri üzerinde etkisi bulunmaktadır. Hormon sisteminize zarar verebilir. Nemlendiriciler, makyaj ürünleri, güneş kremleri, yaşlanma karşıtı ürünlerde genellikle bulunur.

– Retinoid

Düşük vede doğum kusurlarıyla bağlantısı olan retinoid, akne tedavisinde kullanılan ürünlerde bulunmaktadır.

– Oksibenzon

Güneş kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken diğer kozmetik ürünlerinden biride oksibenzon.
Oksibenzon genellikle, güneş kremlerinde bulunmaktadır. Güvenli şekilde korunma için zink oksit, titanyum diyoksit içeren ürünlerden kullanınız.

– Formaldehit

Bebeğinizin sağlığını düşünüyorsanız eğer ki, saç boyası yada oje seçerken içinde formaldehit barındırmayan ürünler seçilmelidir. Bu ürünler kanser, reprodüktif vede gelişimsel zehirlenmelerle görünmektedir.

– Ftalat

Ftalat ürünü aslında oje vede parfüm gibi birçok kozmetik ürünlerinde bulunmaktadır. Bu ürün daha uzun süre dayanmasını sağlayan, plastikleştirici maddedir, kimyasala uzun süre maruz kalmak vücutta toksite birikimine neden olmaktadır.

– Metilbenzen

Oje süren kadınlar dikkat etmesi gereken ürünler arasında metilbenzen yer almaktadır. Tırnak üzerinde bulunmaktadır. Oje süreceksinizde dikkat etmeniz gereken, metilbenzen bulundurmamasıdır.

– Diş beyazlatıcılar

Hamilelik döneminde diş beyazlatıcılar bebeğiniz açısından zararlıdır. Peroksit içermeyen diş macunlarını tercih etmelisiniz.

Hamilelik
Hamilelik

Hamile Kadınlara Güzellik Önerileri, Hamile iken güzelliğinizi siz değerli kadınlar en iyi şekilde koruma yöntemlerini vede hangi tür kozmetik ürünlerinden uzak durmanız gerektiğini yazımızda anlatmaya çalıştık. Sizin güzelliğiniz için elimizden gelen her türlü bilgiyi sunduk. Hamilelik döneminde, güzelliğinizi bozmadan nasıl makyaj yapacağınızı vede hangi ürünleri kullanınız gerektiğini belirttik.

Siz değerli dostlarımızı için hamile kadınlara güzellik ipuçlarını verdik. Eğerki yazımızın yararlı olduğunu düşünüyorsanız, bize destek olmak adına arkadaşlarınızında bilgilenmesi acısından paylaşmayı unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Seviyorum Diyordun Hani Yalanın Batsın İnsafsız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed