Facebook’a Reklam Verme Avantajları Neler?

Facebooka Reklam Verme Avantajları Neler? Reklam Vermenin Faydaları, Diğer reklamcılık tekniklerinin yanı sıra günümüz de seçenekler de çoğalmakta.

Facebooka Reklam Verme Avantajları Neler? Reklam Vermenin Faydaları

Facebooka Reklam Verme Avantajları Neler
Sayfa İçeriği: Facebooka Reklam Verme Avantajları Neler, Reklam Vermenin Faydaları, Facebook Platformunda Reklam Vermenin Firmalar İçin Faydaları, Facebook Üzerinden Reklam Vermenin Faydaları, Facebook Reklam Verme Hakkında, Facebook Reklam Verme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Facebooka reklam verme avantajları neler, ile ilgili merak edilenleri yazımızın devamından ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki facebook üzerinden reklam vermenin ne gibi faydaları bulunmakta. Facebooka reklam verme avantajları neler? Facebooka reklam verme avantajları varmı? gibi soruların cevaplarını sayfamızdan bulabilirsiniz. Günümüz teknolojisinin büyümesi ile artık reklamcılık tekniklerinin de internet üzerinde reklam yapma seçenekleri gelişmekte vede baya bir hız kazanmaktadır. Facebook platformu gün geçtikçe gelişti vede reklamlar da facebook için gelir kaynaklarından biri oldu. Ortalama olarak 500 milyonun üstünde kişinin facebook üzerinde oturum açmasından dolayı facebook reklam verenler için hedef haline geldi. Facebook sunmuş olduğu reklam modelleri google’in reklam modelleri ile aynı tık başına belirli miktar para ödeme ile yapılmaktadır.

İnternette verilen reklamcılık ücretleri de anahtar kelimelerin popülaritesine göre işlemektedir. Siz de işiniz vede yapmış olduğunuz alana göre anahtar kelime için teklif yapıyorsanız ‘TIKLAMA ÜCRETİ‘ ödüyorsunuz. Reklam firmaları ise reklamları kullanıcıların kişisel seçimlerine vede tercihlerine göre yerleştirmektedir. Sizde reklamlarınızın gösterilmesi için istediğiniz özellikler de belirli bir kitle seçebilirsiniz. Çeşitli oyunlar, banner yada sloganlar ile reklamlarınızı işinize destek verecek şekilde vermenize olanak sağlamaktadır. Google adword ayıran önemli farkı ise, grafik reklamlarını kullanabilir olmanızdır. Facebook üzerinde yer olan davetiyeler yollama özelliğini kullanarakta, reklamlarınızı oluşturabilirsiniz.

FACEOOK PLATFORMUNDA REKLAM VERMENİN FİRMALAR İÇİN FAYDALARI

İnternet üzerinde reklam vermenin aslında önemi oldukça büyüktür. Büyümenizdeki en önemli etken ise reklam sektörünün çok kitleye hitap etmesidir. Facebook gün geçtikce büyüdüğünden, facebook üzerinden reklam verenlerin sayısıda doğal bir artış söz konusu. Peki facebookta reklam vermenin firmalar için faydaları neler?

Kitleyi özel olarak belirleyen reklam verenler, facebook üzerinde reklamların dağılım sistemi olarak insan bazlı algılamaktadır.Facebook, adresleri, evlilik durumları, iş bilgileri, insanların yaşları, cinsiyetleri, beğenileri gibi bir çok veriyi hafızasında barındırmaktadır. Bu sebeple konu reklamları kişiye göre belirlemeye vede dağıtmaya geldiğinde facebook’a büyük güç vede kolaylık sağlamaktadır. Reklam vermek için bazen bütçe bazen belirtilemez yalnız şunu bilmeniz gerekmektedirki, büyük bütçeler ayırmanız gerekmektedir. Küçük işletmeler için facebook reklamları diğerlerine göre oranla daha ucuzdur. Reklam ücreti anahtar kelimenin popülaritesine bağlı olarak işlediğinden, adword gibi işlemektedir. Küçük işletmeler facebook reklamlarına oranla daha hesaplı olarak yaklaşmalıdır.

Facebook reklamları, reklam verene esneklik sunmaktadır. Reklam verenlerin reklam metinlerinde oluşturmakta olduğu resimlerdeki karakter yani kelime sınırı 135 olmasının yanı sırada konu içeriğine karar verme gibi çok esnekliği sağlamaktadır. Facebook üzerinde vermiş olduğunuz reklamlar sayesinde müşterilerinize daha kolay ulaşabilir vede sizinle ilgili tüm herşeyi iletebilirsiniz. Günlük bütçenizi ayarlayarak, reklamları öne çıkarabilirsiniz. Facebook sayfası oluşturarak facebook üzerinde ürününüzle ilgili en son bilgileri vede güncellemeleri müşterilerinize duyurabilirsiniz. Bu özelliğin yararı ise müşterilere daha fazla yardım da bulunabilmektir. Facebook üzerinde sunulan en önemli vede en pratik reklamcılık özellikleri arasında en yeniler, beğenme özelliği dikkat çekmektedir.. Sizin reklamınızı bir kişi beğenmiş ise, bu durum o kişinin arkadaşlarının ana sayfasında en yeniler olarak çıkmaktadır. İş sayfalarıı yada seçilmiş reklamlar sayesin de yerel işletmeler belirli coğrafik bölgelerde yaşayan insan profillerine ulaşarak daha fazla kar yapabilmektedir. Facebook platformunun sunduğu durum davetiyeleri ile anahtar kelimenizi çok büyük kitlere gösterebilirsiniz.

FACEBOOK ÜZERİNDEN REKLAM VERMENİN FAYDALARI

Facebook platformunun gün geçtikce kullanıcı sayısının artması ile reklam yapacak firmaların da fazla miktarda insana ulaşması arttı vede kolaylaştı. Facebok bildiğiniz üzere çok dilli internet sitesidir. Bu durumda vermiş olduğunuz reklamların farklı coğrafik bölgelere ulaşması için yeni yollar sunmaktadır. Facebook platformuun tüm eksileri vede artılarının yanı sıra çok geniş çaplı sosyal yardımı olması da büyük avantajlar arasındadır.

Facebooka Reklam Verme Avantajları Neler, hakkında facebook reklam verme avantajları ile ilgili merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Sizde facebooka reklam verme avantajları neler yazımız hakkında kafanıza takılan soruları bize yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Belli Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed