İlişkiler Sağlığı Tetikler Mi

ilişkiler Sağlığı Tetikler Mi? Sağlıklı İlişki Kurabilmenin Altın Kuralı, Her ilişkide düzgün yaşam vede gelişme için yakın ilişki önemlidir.

İlişkiler Sağlığı Tetikler Mi Sağlıklı İlişki Kurabilmenin Altın Kuralı

ilişkiler Sağlığı Tetikler Mi
Sayfa İçeriği: İlişkiler Sağlığı Etkiler Mi, İlişkiniz Sağlığınızı Etkiler Mi, Sağlıklı İlişki Nasıl Olmalı, Sağlıklık İlişkinin Altın Kuralı

İlişkilerde sağlığıda etkilediğini bilmemiz gerekmektedir. Aslında en basiti ise yaşamamızı vede gelişmemizi doğrudan etkileyen ilişkiler öncelikle yakın ilişki zorunluluğundadır. Altın kural için ise, yakın ilişki zorunludur. İlişkiler sağlık açısından önemi çok yüksektir. 1988 yılında klasik araştırmanın yayınlanması ile ortaya konulan erken ölümle birlikte bağlamında güçlü öngösterge house ve ekibi tarafından sunulmuştu. O yılların çalışmalarında bir çok bulgular vede çalışmalar ilişkide sağlığın önemli olduğunu vurguladılar. Sağlıksız giden ilişkilerde her zaman hayatta kalma oranının yüzde 50 olduğu vurgulanmakta. 148 çalışma ile analiz edilen toplum arasında güçlü sosyal ilişkilere sahip kişilerin sosyal bağları zayıf kişilere göre 7.5 yıllık bir kavramla hayatlarının yaşaması ihtimallerinin yarı katından daha fazla olduğunu gösterdi.

Ölümlerin ise obezite vede hareketsizlik gibi ölüm riski taşıyan sorunlardan daha tehlikeli olduğu sonucuna varıldı. Bulgulara tepki olarak ise, politika belirleyiciler, sağlık uzmanları vede kamu üyeleri temel bir insan ihtiyacı olarak görmeye başladılar.

Basit şekilde insanların yaşamlarını sürdüre bilemeleri için ilişkilerde yakın ilişki kurmak önemli vede zorundayız. Yalnız ilişkilerin sağlığımızı henüz nasıl etkilediği konusu çözülmüş değil. Özellikle önemli olan kısımlar ise sosyal ilişkiler vücudu tam olarak nasıl etkileyebilmekte? Bir çok araştırmacı uzmanların aramış olduğu sorular arasında yer almaktadır.

SAĞLIKLI İLİŞKİNİN ALTIN KURALI

Sağlıklı ilişkilerin, sağlıklı bedenlerle yakın ilişkiler içersinde kalması sorusu ise en büyük bilmece oyunu gibi birşey. Bir çok araştırmacıların sonucu yeni çalışma vede parçaları bir araya koymaları – getirmeleri gibi girişimlerin en etkililerini temsil etmektedir. Her insan öncelikle ilişkide sadık vede samimi olması ilişkilerin güçlenmesine vede daha verimli olmasına olanak sağlamaktadır. Bir ilişkide tartışma varsa o ilişkinin çabuk yıkılmasına vede insanların yıpranmasına olanak sağlamaktadır. Onun için tartışma olan ilişjkilerde kişilerin sağlığınıda, psikolojisinide etkilemektedir.

Partnerimizle iyi geçinmek için, iyi dinlemek vede anlamak gerekmekte. Eğerki ilişkimizin sağlığımızı etkilememesini istiyorsak her zaman hoşgörü ile yaklaşmakta fayda var. Sağlıklı ilişki kurabilmek için altın kural unutmayın ki, yakın ilişki olarak nitelendirilmektedir.

İlişkiler Sağlığı Tetikler Mi sayfamızda sizin için ilişkiler sağlığı etkiler mi yada ilişkilerde altın kural nedir hakkında bilgi verdik. Eğerki sizinde İlişkiler sağlığı tetikler mi hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. İlişkiler Sağlığı Tetikler Mi sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması açısından onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Facebook Oyun Yayıncıları İçin Yeni Özellik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed