İyi Kalçalar İçin En Güzel Egzersizler

iyi Kalçalar için En Güzel Egzersizler Güzel Kalçalara Sahip Olma, her kadının hayali güzel kalçalara sahip olma, bir kaç egzersizle güzel kalçalar…

İyi Kalçalar İçin En Güzel Egzersizler Güzel Kalçalara Sahip Olma

iyi Kalçalar için En Güzel Egzersizler
Sayfa İçeriği: İyi Kalçalar İçin En Güzel Egzersizler, Güzel Kalçalara Sahip Olma, Güzel Kalçalar İçin Egzersizler, Güzel Kalçalar İçin Egzersiz Yöntemleri, Yuvarlak Kalça Egzersizleri, Kalça Dikleştirme Ve Biçimlendirme Hareketleri, Kalça Büyütme, Kalça Sıkılaştırma Hareketleri, Squat Hareketleri, Squat Kalça Şekillendirme, Kalça Egzersizleri

Kalçalarınızı şekillendirmek için öncelikle dengeli beslenmenin önemli olduğunu bilmelisiniz. En iyi sonuçlara ulaşmak için beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Bir çok kadının hayali olan doğal vede güzel kalçalara ulaşmak hayal gibi olsada yapacağınız egzersizler sayesin de artık güzel kalçalara kavuşabileceksiniz. Bedeninizi korumak vede güzel kalçalara ulaşmak için çaba göstermelisiniz. Bu sebeple, güzel kalçalar elde etmeniz için bir kaç egzersizleri evde kolayca yapabilirsiniz. Kendinizi forma sokmak için, çaba göstererek fazla çalışmanız gerekebilir. Pes etmeden yapacağınız egzersizler sayesinde güzel kalçalara kavuşacaksınız.

Güzel kalçalarınız olsun istiyorsanız, yazımızdaki egzersizleri evde uygulama ile başlayabilirsiniz. Sizinde kolaylıkla yapabileceğiniz egzersizler, sizi oldukça forma sokacaktır. Hareketleri yaparken, pes etmeyin vede sıkılmayın. Çaba gösterdiğiniz de sizde göreceksinizki hayalinizdeki kalçalara kavuştuğunuzu.

GÜZEL KALÇALAR İÇİN EGZERSİZ YÖNTEMLERİ

Yan bacak.
Squat.
Squat çeşitleri.
Vücut esnetme.
Zıplayarak squat.

Yukarda vermiş olduğumuz hareketler ile hem bedeninizi hemde kalçalarınızı koruyabilirsiniz. Forma sokmak için yukarda ki hareketleri gün içinde uygulamanız gerekmektedir.

Yan bacak: Yan bacak egzersizini yapabilmek için sırtınızı tamamen dik tutacak şekilde ayakta durmalısınız. Ayaklarınız ise omuz genişliğinde olmalı vede kollarınızı göğsünüzün üzerine doğru tutmalısınız. Sağ bacağınızı ise olabildiğince yukarı doğru kaldırırken aynı zamanda kollarınızı da dengeli bir şekilde kalmak için açmanızı gerektirmektedir. Bir kaç saniye bu konumda kaldıktan sonra ardından orjinal pozisyonunuza geri dönebilirsiniz. Bu hareketi her iki bacağınız ile yapın. Her bacağınız için sekiz tekrardan oluşan üç set yapın.

Yan Bacak Egzersizi

Squat: squat egzersizi yapmak için yardıma ihtiyacınız olduğunda duvarın yanında durabilirsiniz. Hazırlandığınız da sırtınızı düz olabilecek şekilde ayakta durun. Ayaklarınızı ise omuz genişliğine g0ra doğru salın. Egzersizlik sayesinde karın kaslarınız kasılırken sırtınız da düz tutmaktan ibarettir. Kalçalanız ile birlikte dizleriniz de aynı konuma gelene kadar vücudunuzu hafif indirirken kollarınızı öne doğru uzatın, bu hareketi birkaç saniye tutun vede ardından orjinal konumuna geri geçin. 15 tekrardan oluşarak üç set yapın.

Squat Egzersizi
Squat Egzersizi

Squat Çeşitleri: Squatin çeşitlerinde sol ayağınızla bir adım öne gelerek, 90 derecelik bir açı ile bükmekten oluşmaktadır. Sağ dizinizi de aynı anda bükün vede yere değmediğinden emin olunuz. Bir kaç saniye bu pozisyonda durduktan sonra başlanguıç konumuna geri dönünüz. Şimdi bunu diğer ayağınızla tekrarlayınız. Bu hareket için her bacakta 8 tekrardan oluşacak 3 set yapınız.

Squat Çeşitleri Egzersizi

Vücut Esnetme: Vücut esnetme egzersizi, ayaklarınızı aynı pozisyonda tutabilmek için aşağı eğilmekten oluşmaktadır. Arkada hafif bir eğrilik hissetmeli vede başınızı dik tutmalısınız. Eğildikten sonraki durum vücudunuz yere paralel olmalıdır. Bacaklarınız ise hafifçe bükülmeli daha sonra orjinal pozisyona geri dönülmeli vede 15 defa tekrarlandıktan sonra 4 set yapılmalı.

GÜZEL KALÇALAR İÇİN EGZERSİZLER

Zıplayarak Squat: Zıplayarak squat yaparken, ayaklarınızı omuz genişiğin de vede sırtınızı dik duracak şekilde ayakta durun. Derin bir nefes alarak squat yapınız. Kendinizi aşağı doğru indirin vede böylelikle kalçanız yere paralel olacak. Eğer yeterince zorlanmıyorsanız biraz daha aşağı doğru inebilirsiniz. Aşağı indiğiniz de nefes verirken iki ayağınızla yukarı doğru iterek, güç şekil de zıplayınız. Yüksek vede güçlü bir atlama yapmanız daha olumlu olacaktır. Kalçanız ise yay gibi davranacaktır. Yere döndüğünüz de ise ayaklarınız yere değdiğinde nefes alın vede tekrar başlayınız. Her biri 12 tekrardan oluşmakta vede 4 set yapınız.

Zıplayarak Squat Egzersizi

İyi Kalçalar İçin En Güzel Egzersizler, hakkında kadınlar için bilgiler bulunmaktadır. Sizde eğerki güzel kalçalar için egzersizler arıyorsanız yukarda hazırladığımız hareketlere bakarak evde uygulayarak güzel kalçalara ulaşabilirsiniz. İyi kalçalar için en güzel egzersizler yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilir vede sayfamızı arkadaşlarınızın da haberi olması için onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; En Çok Arızalanan Telefon Modelleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed