Kadir Gecesi Ayetli Hadisli Sözleri

Kadir Gecesi Ayetli Hadisli Sözleri Kadir Gecesinin Önemi, Mübarek ayın içinde en hayırlı gün kadir gecesi için birbirinden güzel sözleri bulabilirsiniz.

Kadir Gecesi Ayetli Hadisli Sözleri Kadir Gecesinin Önemi

Kadir Gecesi Ayetli Hadisli Sözleri
Sayfa İçeriği: Kadir Gecesi Ayetli Hadisli Sözleri, Kadir Gecesinin Önemi, Kadir Gecesi Nedir, Kadir Gecesi Sözleri, Kadir Gecesi Mesajları, Kadir Gecesi Sözleri 2018, 2018 Kadir Gecesi Mesajları, Kadir Gecesi Sözleri Ayetli, Kadir Gecesi Sözleri Hadisli, Kadir Gecesi İle İlgili Sözler

Fani dünyanın yolcusu olan insanlara sunulmuş peygamberler vasitasıyla son hitap vede nihai mesajı olan kuran-ı kerim kadir gecesi içinde indirilmiştir. Anlam olarak, doksan dokuz esma-i hüsnadan gelmekte. Kavi ve muktedir isimleriyle muhteva ortalığı gibi iradesini her durumda yürüten, manasın da cebbar yenilmeyen, yegane galip anlamında aziz ve yenilmeyen, yegane kudret ve tasarruf sahibi anlamında kahhar isimleri ile mana olarak yakınlık içinde bulunur.

Sizler içinde bu mübarek gece’de sevdiklerinize gönderebileceğiniz kadir gecesi sözlerini hazırladık. Sizde sayfamız aracılığı ile birbirinden güzel ayetli – hadisli kadir gecesi sözlerini vede kadir gecesi mesajlarını bulabilirsiniz. Kadir Gecesi, yapılacak ibadetler bin kat daha sevap olduğunu unutmayın. Kadir Gecesi ibadetlerimizi düzgün şekilde idrak edelim.

KADİR GECESİ SÖZLERİ

Arşı Ala’nın kapılarının ardına kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı bu mübarek bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle! Kadir Geceniz mübarek olsun.

– Yüreğine bin damla serpilsin ki yüreğin ferahlasın, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun ki huzur dolu bir yaşamın olsun, bu mübarek Kadir gecesinde tüm dualarınız kabul olunsun.

Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah. Kadir Geceniz mübarek olsun.

– Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kadir Geceniz Mübarek Olsun.

Hayırlı Kandiller… Yüce Rabbim bu güzel gecede bizlere onun rızasını kazanacak ameli versin, Kadir geceniz hayırlı olsun.

– Allah’ü Teâla iki cihanda cümlemizi aziz ve bahtiyar eylesin. Cennetiyle, cemaliyle müşerref eylesin. Rıdvan-ı Ekber’ine vasıl eylesin. Kadir geceniz mübarek olsun…

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandillere..

– Mübarek Kadir Gecenizi kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim. Kandiliniz mübarek olsun.

Allahım, Sen bizleri her zaman hakkı tutup kaldırma peşinde, mülk ve melekut alemiyle alakalı duyup hissettiklerini başkalarına duyurma iştiyakıyla yanıp tutuşan diğergamlardan eyle Ya Rabbi!

– Allahım, Sen bizleri dur-durak bilmeden sürekli koşan, Hak’ka yürüyenlere yürümenin âdâbını öğreten, iç dünyası itibarıyla her zaman ocaklar gibi cayır cayır yanan ve yanarken de asla gam izhar eylemeyen; eyleyip ağyârı âhına âgâh kılmayı düşünmeyen her zaman içten içe yanan ve kendine sığınanların ruhlarına hararet üfleyen kullarından eyle Ya Rabbi!

KADİR GECESİNİN ÖNEMİ

İslam dininde Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi, “sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbeerin kabul edildiği kutlu gece” olarak kabul edilmiştir. Kuran-ı Kerim’de “Kadir Suresi”nde bu gece şöyle anlatılıyor: “Şüphesiz, biz onu (Kur’an’ı) Kadir Gecesinde indirdik. Kadir Gecesi’nin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rab’lerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.

Kadir Gecesi Ayetli Hadisli Sözleri sayfamıız da hazırlamış olduğumuz kadir gecesi sözleri, kadir gecesi mesajları, kadir gecesi ile ilgili sözler vede kadir gecesinin önemi yer almakta. Eğerki sizinde kadir gecesi ayetli hadisli sözler ile ilgili görüşleriniz varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Samsun Galaxy S4 Hard Format Nasıl Atılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed