Sivilce vede Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin İpuçları

Sivilce vede Siyah Noktalardan Kurtulmak için ipuçları, Her insan sivilcelerden şikayetcidir kimisi hemen geçsin ister, kimisi ise hiç çıkmasın.

Sivilce vede Siyah Noktalardan Kurtulmak için ipuçları…..

Sivilce vede Siyah Noktalardan Kurtulmak için ipuçları
Sivilce vede Siyah Noktalardan Kurtulmak için ipuçları

Sivilceler aslında yüzdeki, bir çok yağlardan oluşmaktadır. Beze şeklinde bazen ufak, bazende büyük olmaktadır. Siyah noktalar ise insanın yüzünde belli yerlerinde vardır, yalnız bazı siyah noktalar aslında hastalığın belirtiside olmaktadır.

Sivilce vede siyah noktalardan kurtulmak aslındam mümkün. Bir kaç ipuçu sayesinde bu tür şikayetlerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Siz değerli dostlarımız için bu yazımızda sivilce vede siyah noktalardan nasıl kurtulacağınızı gelin birlikte inceleyelim.

Her insan aslında kendi bakımında özen göstermelidir. Bakımlı insanın, hayatlarındaki olumsuzluklarda mutluluk formülüne bölünmektedir. Bakımlı insanda çok miktarda sivilce vede siyah nokta yoktur.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin İpuçları
Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin İpuçları

Bayanlar yüzlerindeki istenmeyen türdeki şeyleri makyajla kapatsalarda, erkeklerin bu gibi yapacak bir makyajı olmadığından istemedikleri şeyleri kapatmaları mümkün değildir. Bu esnada ise size yazımızda belirteceğimiz ipuçları sayesinde artık sivilcelerden, siyah noktalardan kurtulmanızda mümkün.

Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulabilirim?

– Pamuk
– Tarçın
– Bal

Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulabilirim
Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulabilirim

Yukarda belirttiğimiz malzemeleri edinin vede tarçın ile balı karıştırıp, siyah noktalarınızın üzerine güzelce sürün. Daha sonra ise uyguladığınız bu karışımı pamuk ile kapatın. Biraz bekleyin vede pamuğu kaldırın. Pamuğu kaldırdığınızda, göreceksiniz ki siyah lekelerin yüzünüzden gittiğini. En son olarakta yüzünüzü güzelce su ile temizleyin. İsteğinize görede nemlendirici kremler kullanın.

Bu yöntem sayesinde bir nefze olsa siyah noktalardan kurtulmuş olursunuz. Bir sonraki yöntem ise evde uygulayabileceğiniz sivilcelerden kurtulmak için.

Sivilce vede Siyah Noktalar İçin Doğal Maske Yöntemi
Sivilce vede Siyah Noktalar İçin Doğal Maske Yöntemi

Siyah Noktalardan vede Sivilcelerden Kurtulma Yöntemleri

1- Bal vede Süt

Bal vede Süt aslında bakım açısından en iyi vitamin barındıran ürünler arasında yer almaktadır. İkisinin karışımını yüzünüzde ki sivilce vede siyah noktaların bulunduğu bölgeye uygulayıp daha sonrada 5 dakka bekledikten sonra güzelce yıkayın.

2- Tarcın vede Bal

Tarcın vede bal karışımı tüm sivilcelerinizin üzerine sürüp, daha sonrada yıkayınız. Göreceksiniz ki sivilceleriniz çok çabuk geçecektir. Siyah noktalarında yüzünüzden kaybolduğunu göreceksiniz.

3- Suyla Bakım

Ciltleri hassas olan kişilerin, daha çabuk yıpranmaya maruz kalmaması için. Su bakımı yapmaları daha mantıklıdır. Aslında, günde en az 2 kere yüzünüzü yıkamakta yüzde oluşan siyah noktalardan kurtulmanız için birebirdir.

Sivilce vede Siyah Noktalar İçin Neler Yapabilirim?

Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirim?

Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirim
Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirim

– Limon Suyu

Limon suyu aslında yüzünüze ışıltı vede canlılık kazandırır. Limon suyunu siyah lekelerinizin üzerine sürün.

– Buz

Buzu yüzünüzdeki sivilceye doğru tutun, 20 – 25 dakka bekledikten sonra sivilcedeki şişkinliği alır. Vede belirginliği azaldıkça iltihap vede şişkinliğinden kurtulursunuz.

– Çay Ağaçı Yağı

Çay ağaçının etkisi siyah noktalarda çok etkilidir. Siyah noktalarınızın olduğu bölgeye bir damla kadar damlatın vede bekleyin. Sivilcelerinizin olduğu bölgeyede bir damla damlattıktan sonra bekleyin. 15 dakka sonra ise yüzünüzü yıkayın.

– Elma Sirkesi

Elma sirkesi aslında çok faydalı olduğunu herkes bilir. Elma sirkesi sayesinde sivilcelerden kurtulmanız mümkündür, sivilce olan bölgeye uyguladığınızda farkı göreceksiniz.

– Diş Macunu

Sivilceler için birebir olan diş macunu, iltihaplı sivilceyi pasif hale getirir. Gece uyumadan sivilcenizin üzerine diş macunu sıktığınızda, sivilce sabah yıkadınızda yok olmuş olacaktır. Bazı durumlarda yarıya kadar azalmış olabilmektedir.

Yüz Bakımı Nasıl Yapılmalı
Yüz Bakımı Nasıl Yapılmalı

Sivilcelerden en iyi şekilde vede en çabuk kurtulmanız için sıvı ağız temizleyicisi ile temiz bir beze biraz dökülüp daha sonrada ıslak bezle sivilce üzerine uygulanır. 15 dakka bekledikten sonra ise yüz yıkanır. Bu yöntem ilede sivilcelerinizden daha çabuk kurtulacaksınız.

Sivilce vede Siyah Noktalardan Kurtulmak için ipuçları hakkında siz değerli dostlarımıza siyah noktalardan, siyah lekelerin yüzünüzden nasıl gideceğiyle ilgili bilgiler sunduk. Sizin için faydalı bilgileri hergün, sunmaktayız eğerki yazımızı sizde faydalı bulduysanız arkadaşlarınızında haberdar olması için paylaşıp onlarında bilgilenmesini sağlayabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hasret Kaldım Senin Kokuna Senin Yanımda Olmana

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed