Bir Çok Kişinin Bilmediği 5 WhatsApp Özelliği

Bir Çok Kişinin Bilmediği 5 WhatsApp Özelliği WhatsApp bilmeniz gerekenler bir çok kullanıcı için pratik olarak yöntem açısından kolaylıktır.

Bir Çok Kişinin Bilmediği 5 WhatsApp Özelliği! WhatsApp Bilmeniz Gerekenler?

Bir Çok Kişinin Bilmediği 5 WhatsApp Özelliği
Bir Çok Kişinin Bilmediği 5 WhatsApp Özelliği

Günümüzde nerde ise her insan whatsapp haberleşme uygulamasını her dakka kullanmaktadır. Peki hangi birimiz bu özellikleri biliyoruz? Bu tür özellikler, siz değerli dostların daha kolay vede daha pratik kısayoldan işlerinizi halletmenize olanak sağlamaktadır.

Akıllı telefon kullanan her bireyin nerde ise %95’i whatsapp kullanıcısı olduğunu bilmekteyiz. Aslında çoğumuz whatsaap’ı sadece bilinen özellikleri ile biliyoruz. Oysaki WhatsApp’ın 5 özelliğini öğrendiğinizde şaşıracaksınız.

Gelin şimdi sizin için WhatsApp’ın bilinmeyen 5 özelliğine birlikte göz atalım. Belkide aralarında sizinde işinize fayda sağlayacak, özellikler vardır.

WhatsApp’ın Bilinmeyen 5 Özelliği Nelerdir?

1- WhatsApp Bilgilerinizi Gizleyin Özelliği.
2- Mesajları Vurgulayın Özelliği.
3- Sesli Mesajları, Sessizce Dinleme Özelliği.
4- WhatsApp Konuşma Balonu Özelliği.
5- Grup Oluşturmadan Toplu Mesaj Gönderme Özelliği.

WhatsApp Bilmeniz Gerekenler
WhatsApp Bilmeniz Gerekenler

Yukarda belirttiğimiz WhatsApp’ın çok az bilinen özelliklerini gelin şimdi ayrıntılı olarak inceleyelim.

– WhatsApp Bilgilerinizi Gizleyin

WhatsApp Bilgilerinizi Gizleyin Özelliği
WhatsApp Bilgilerinizi Gizleyin Özelliği

WhatsApp, gizliliğinize önem veren uygulamalardan biridir. Dilediğiniz zaman bilgilerinizi gizleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız aslında çok basit, ayarlar menüsünden gizliliğe girip, profil resminizi, çevrimiçi olup olmadığınızı, durumunuzu gizleyebilirsiniz. Bunlar için sağ üst köşede bulunan menü sembolüne tıklayarak ‘AYARLAR – HESAP – GİZLİLİK’ menülerine girmektir.

– Mesajları Vurgulama

Mesajları Vurgulama Özelliği
Mesajları Vurgulama Özelliği

Yazılarınızda dilediğiniz kelimeyi, istediğiniz gibi şekillendire bilirsiniz. Diyelim ki bir şeyi kalın yazmak mı istiyorsunuz işte aradığınız özellik burda. Bu özellikten yararlana bilmeniz için yapmanız gereken komutlar;

İtalik yazı için: _metin_
Kalın yazı için: *metin*
Üstü çizili yazı için: ~metin~

– Sesli Mesajları, Sessizce Dinleme

Sesli mesajlarınızı, telefonunuzun ahizesinden dinlemek isteyenler için tek yapmaları gereken kulağınıza telefonu yaklaştırmak. Kulağınızı algılayacak olan sensörler, sesi hoparlörden alıp sizin telefonunuzun ahizesine verecektir.

WhatsApp Bilmeniz Gereken 5 Özellik!

– WhatsApp Konuşma Balonları

WhatsApp Konuşma Balonları Özelliği
WhatsApp Konuşma Balonları Özelliği

Bu özelliği kullanabilmeniz için ‘WhatsBubbles‘ uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. İndirdiğiniz uygulamayı ise WhatsApp‘ın erişebilmesi için yetkilendirmeniz gerekmektedir. Daha sonra WhatsApp Konuşma Balonları Özelliğini artık Messenger’ın konuşma balonları gibi kullanabileceksiniz.

– Grup Oluşturmadan Toplu Mesaj Göndermek

Grup Oluşturmadan Toplu Mesaj Gönderme Özelliği
Grup Oluşturmadan Toplu Mesaj Gönderme Özelliği

Bu özelliği herkes, grup oluşturarak yapıldığını bilmektedir. Tabikide aslında bu özelliği kullanmak için grup oluşturmanıza artık gerek yok. Grup oluşturmadanda toplu mesaj göndermek kolay. Bu özelliği kullanmanız için yapmanız gereken tek şey, sohbetler sekmesinde sağ üstte bulunan üç noktaya tıklamak, açılan menüden ise ‘yeni toplu mesaj’ seçeneğine tıklamanızdır. Daha sonrada toplu mesajı yollayacağınız kişileri seçmek vede mesajı göndermektir.

Bir Çok Kişinin Bilmediği 5 WhatsApp Özelliği hakkında sizinde öğrenmenizi sağlayacak 5 whatsapp özelliğini inceledik. Yazımızda belirttiğimiz gibi bir çok kişinin haberdar olmadığı bu özellikler sayesinde artık işlerinizi whatsapp uygulamasında daha kolaylıkla halledeceksiniz. Sizde bu yazımız hakkında bize yorum bölümünden soru sorabilirsiniz. Takıldığınız yerde yada öğrenmek istediğiniz konu hakkında çekinmeden bize yazabilirsiniz. Eğerki sizde yazımızın faydalı olduğunu düşünüyorsanız, arkadaşlarınızında bu bilgileri öğrenmesi için onlarlada paylaşmayı unutmayın. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır unutmayalım.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sivilce vede Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin İpuçları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed