Yeni Makyaj Yapmaya Başlayanlar İçin Pratik Bilgiler

Yeni makyaj yapmaya başlayanlar için pratik bilgiler, makyaj nasıl yapılır hakkında çoğu bayanın bir fikri olmadığını günümüzde görüyoruz ve duyuyoruz.

Bu yazımızda, yeni makyaj yapmaya başlayanlar için pratik bilgiler göstereceğiz. Makyaj nasıl yapılır? Makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Kafanıza takılan tüm sorular yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yeni Makyaj Yapmaya Başlayanlar için Pratik Bilgiler – Makyaj Nasıl Yapılır?

Yeni makyaj yapmaya başlayanlar için pratik bilgiler
Yeni makyaj yapmaya başlayanlar için pratik bilgiler

Bir çok bayanın, makyajla çok uğraştığını bilmekteyiz. 1 saat belkide 2 saat tek işi makyaj yapmak olan bayanlara küçük tüyolarla hem hızlı, hemde daha çabuk makyajınızı yapabileceksiniz. Genellikle çok uğraşan kişiler, henüz yeni yeni makyaj yapmaya başlayan bayanlardır.

Makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Makyaj yaparken çok zorlanıp, yorulmadan makyaj nasıl yapılır önce onu öğrenelim. Öncelikle cilt makyajına deyinelim. Unutmadan şunuda söyleyelim, cildinize makyaj yapımı başlamadan önce, makyaja çok iyi hazırlanmış olması gerekmektedir. Cildinizin temiz olmasına özen gösterin. Daha çok kalıcı makyaj vede güzel görünümlü makyaj yapmanız için öncelikle nemlendirilmiş krem ile yüzünüzü güzelce temizlemeyi unutmayın.

Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj Nasıl Yapılır
Makyaj Nasıl Yapılır

Cilt için öncelikle, fondöten tabi yüzünüze uygun olanı seçer iseniz gönüm olarak elde etmek istediğinizi edebilirsiniz. Fondöten, çok önemlidir arkadaşlar, eğerki yüzünüz alerjiye karşı sorunları varsa, çok kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Fondöteni elinizde, kolunuzda denemeyin. Renk konusunda ise kesinlikle vücut yada boyun rengi ile aynı olmasına özen gösterin. Peki nasıl anlaşılacak aynı renk olduğu diyorsanız, çene kısmının az aşağısında fondöten uygularsak aynı renk olup olmadığını fark edebilirsiniz.

Fondöteni yüzümüze nasıl süreceğime gelince, daha kolay vede daha rahat yapabileceğiniz birşey sünger’dir. Süngeri ıslatın vede daha sonra sıkın, çok fazla ıslatmanıza gerek yok, nemli olana kadar yeterlidir. Daha sonra fondöteni üzerine sıkıyoruz. Neden sünger diye merak edenler, yeni başlayanların henüz fırça seçiminde nasıl bir fırça kullanacaklarını bilmediklerinden sünger daha uygun olarak kullanmalarına olanak sağlar.

Sıkmış olduğunuz fondöteni tampon hareketler ile yüzünüze yayın. Sakın hızlı vede yukarı doğru sürmeyin. Pürüssüz bir şekilde fondöteni yüzünüze yedirin. Nazik şekilde, dokunuşlarla. Fondöteni mutlaka çene kemiklerinizin olduğu bölümede uygulayın. Neden diyeceksiniz, çünkü aldığınız fondöten ne kadar aynı renk olursa olsun çene kemiğinizde çizgi kalma gibi olasılığı olabilir.

Diğer makyaj malzememiz olan konsiynira geçiyoruz. Cildiniz için seçmiş olduğunuz fondöten renginizden 3 ton açık olmasına özen gösterin. Yinede bunu sizin zevkinize bırakıyoruz. Yalnız, görünümün daha iyi olması, makyajınızın daha verimli canlı görünmesi için biz açık tonda olmasını tavsiye ederiz.

Yeni makyaj yapmaya başlayanlar için öneriler

Makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz
Makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz

Eğerki yüzünüzde sivilce var ise, konsiynir oraya uygulaya bilirsiniz. Sivilcelerinizin belli olmasını engelleyecektir. Daha sonra konsiynir göz kapaklarınıza biraz sürüyoruz. Daha sonra göz altlarınıza geçiyoruz yalnız dikkat etmeniz gereken birşey var, göz altınızda kırmızı vede morluk olan yerden başlamayın hemen altında üçgen olan bölgeden başlıyoruz sürmeye. Geniş şekilde sürerseniz gayet sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Vede daha sonra fondöten sürdüğümüz sünger ile konsiynirlerin üzerinden geçiyoruz. Güzelce yüzümüze yediriyoruz. Hepsini güzelce yedirdikten sonra, cildinizin oturmasını 2 – 3 dakka bekleyin daha sonra ise, transparan putra yardımıyla hepsini yerine sabitliyoruz.

Daha sonra ki diğer malzememiz olan, contour kit ile yüzümüzü ısıtma yapmaya başlayacaz. Contour kit, başlarken ilk olarak geniş açılı fırça kullanmanızı tavsiye ederiz. Hata yapma riskinizi önlemiş olursunuz. Elmacık kemiğinizin altından vede elmacık kemiğinizi kapsıyacak şekilde sürmeye başlayın. Fazlalıkları fırçanızdan atmayı unutmayın, çok bastırmadan güzel bir şekilde nazik nazik sürün. Şimdi gelelim sabitleyici olayına. Aslında ayriyetten putra almanıza hiç gerek yok. Hem putra, hemde contour kit sizin işinizi rahatlıkla görecektir. Çantanızda fazla yer kaplamayacağından size rahatlık sunacaktır. Putra için ufak fırça vede kalın olanları tercih etmeniz mantıklı olacaktır. Göz altı kapatıcınızı sabitlemek için uygulama yapın. Daha sonra gerek duyduğunuz yerleri sabitleyin. Unutmayın, pudra genellikle sabitlemede oldukça etkilidir, yüzünüze gerektikçe sürebilirsiniz. Arın, çene, burun bölgelerini güzel görünüm sunacağından sabitleyicinizi bastırarak kullanın.

Putra işimizide bitirdikten sonra, allık malzememize geçiyoruz. Allık seçimini yaparken hafif yapılı yalnız yüzünüzü canlı gösterecek allık seçmeniz daha güzel olacaktır. Fırça konusunda ise, fark etmiyor her hangi allık fırçası kullanabilirsiniz. Elmacık kemiğinizin üstüne sürüyoruz. Hafif vede yuvarlak hareketlerle sürünüz. Allık sürme işlemide bittikten sonra geçiyoruz kaşlara. Kaşlara öncelikle, taramaktan başlıyoruz. Neden taradığımıza gelince ise, her hangi bir boşluk olduğunu teşpit edip bu boşlukları doldurmak için, kaş kalemleri kullanıyoruz. Seyrek bulduğunuz yerlere kaş kalemini uyguluyoruz.

Yeni makyaj yapmaya başlayanlar için malzemeler nelerdir?

Daha sonra ise makyaj palet uygulamasına geçiyoruz. (Nude) Palet yeni başlayanlar için oldukça ideal bir makyaj paleti arkadaşlar. Nude paleten yüzünüzü sabitlediğiniz için size uygun yada hoşunuza giden birtanesini seçiniz. Karıştırma fırçası ile göz kapaklarınıza derinlik vermek için sürüyoruz. Yeni başlayanlar için tavsiyemiz ise bir karıştırıcı fırçanız vede birde far fırçanız olması yeterlidir. Karıştırma fırçası ile işimiz bittikten sonra hemen far fırçasına geçiyoruz. Nude palet fars renginden alıyoruz, daha sonra göz kapağınızın üzerine far’ı uyguluyoruz. Daha sonra yine karıştırma fırçasını alıp düzleştirme için hiç bir yere sürmeden düzleştiriyoruz kırışıklıkları.

Yeni makyaj yapmaya başlayanlar için pratik bilgiler

Yeni makyaj yapmaya başlayanlar için öneriler
Yeni makyaj yapmaya başlayanlar için öneriler

Daha sonra ki uygulamamız ise, göz kapaklarımızın daha kalkık vede daha canlı görünmesi için, kirpiklerinize kalem uygulaması yapıyoruz. Bunun için ise istediğiniz siyah yada kahverengi kalem uygulaya bilirsiniz. Mümkün olduğunca kirpiklerinize yakın tutarak uyguluyoruz. Daha sonra ise serçe parmağınız ile sürdüğünüz kalemi hafifçe dağıtma yapın. Dağıtma işleminide bitirdikten sonra, rimel olayına geçiyoruz arkadaşlar.
Rimel nasıl sürülür olayında dikkat etmeniz gereken hoşunuza giden bir tane seçmeniz, genellikle tercih edilen mor renkli olandır. Siz yinede kendiniz karar verirmeniz en doğrusudur. Ve kirpiklerinize güzel bir şekilde yukarı doğru sürüyoruz. Son makyaj malzememiz olarak ise; Ruj olayına gelirsek arkadaşlar, dudaklarınız eğer ki kuru ise kesinlikle önceden nemlendirilmiş olması gerekmektedir.

Ruj sürmeden önce mutlaka nemlendirilmiş olmasına dikkat edin, kalıcı vede pürüzsüz durması için kolaylık sağlar size. Açık tonlarda bir ruj seçmeniz ilk başlarda size daha iyi gelecektir. Genellikle pembe tonlarda seçerseniz istediğiniz görünümü elde etmiş olacaksınız. Yeni başlayanlar koyu renklerden uzak durması gerçekten biraz zaman almalı. Çünkü koyu renkli, ruj kullanımı okadar kolay olan rujlar değildir. İlerleyen zamanlarda geçerseniz sizin açınızdan daha iyi olur. Seçmiş olduğumuz ruj’u dudağımıza bastırarak uyguluyoruz vede en son olarak dudaklarımızı birleştirerek dağıtıyoruz.

Yeni Başlayanlar İçin Makyaj Malzemeleri;

– Fondöten
– Konsiynir
– Contour kit
– Pudra
– Allık
– Karıştırıcı Fırça
– Far Fırçası
– Ruj
– Nude palet
– Kirpik kalemi
– Rimel

Yeni başlayanlar için yukarda sunmuş olduğumuz malzemeler sizin için ilk makyaj deneyimizde en uygun makyaj malzeleridir. Hem yanınızda çok yer kaplamayacak, hemde daha rahat edeceksiniz. Sizin için en uygun, ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla kullanmaya başlayacak vede daha pratik hızlı işlemlerinizi gerçekleştireceksiniz.

Yeni makyaj yapmaya başlayanlar için pratik bilgiler hakkında size hem malzeleri, hemde nasıl kullanıcağınızı gösterdik. Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Arkadaşlarınızın’da yazımızdan faydalana bilmesi için paylaşmayı unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Zeki Olmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed