Erdal Eren Kimdir?

Erdal Eren Kimdir? Erdal Eren Doğum Tarihi Nedir? Erdal eren ile ilgili hakkında merak edilenleri yazımızın içeriğinde hazırladık.

Erdal Eren Kimdir? Erdal Eren Doğum Tarihi Nedir?

Erdal Eren Kimdir
Sayfa İçeriği: Erdal Eren Kimdir, Erdal Eren Doğum Tarihi Nedir, Erdal Eren Nereli, Erdal Eren Ailesi, Erdal Eren Kaç Yaşında, Erdal Eren Neden Öldürüldü, Erdal Eren Neden İdam Edildi, Erdal Eren Solcu Mu, Erdal Eren Son Bakış, Erdal Eren Mezarı, Erdal Eren Mektubu

Erdal eren kimdir, ile ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri ayrıntılı olarak siz değerli dostlarımız için yazımızda mercek altına aldık. Erdal eren doğum tarihi nedir? Hakkında merak edilen bazı noktaları da yazımızın devamından ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. Erdal eren ailesi ve Erdal eren nereli? Soruları ile ilgili cevapları da sayfamızdan yardım alarak bulabilirsiniz. Peki erdal eren kimdir? Detayları ile yazımızdan ulaşabilirsiniz.

1964 yılında Girsun Şebinkarahiser’da hayata gözlerini açan Erdal eren, 12 Eylül darbesi öncesinde askeri inzibat erini öldürdüğü gerekçesi ile hükümlendirilen ve asılarak idam edilmiştir. Erdal eren, Yurtsever devrimci gençlik derneği üyesi vede Ankara yapı meslek lisesi öğrencisidir. Eren, 2 Şubat 1980 günü protesto da düzenlenen gösteride gözaltına alınan 24 kişinin içindeydi. Gösteride ise çıkan çatışmada Er Zekeriya Önge’yi öldürdüğü iddiası ile tutuklandı. Daha sonra yargılanarak 19 Mart 1980 yılında idama mahkum edildi. Erdal Eren Milli güvenlik konseyi tarafından onaylanan karar ile 13 aralık 1980 yılında Ankara merkez kapalı ceza vede tutuk evinde infaz edildi.

ERDAL EREN NEDEN İDAM EDİLDİ?

ERDAL EREN KAÇ YAŞINDA?

Erdal eren o yıllarda idam edilmesi için yaşı büyütüldü. Erdal’ın abisi kardeşinin tutuklu kaldığı yıllarda gördüğü ağır işkencenin izlerine tanık olduğunu belirtti. Abisi Erdal Eren’in idam edileceği tarihte yaşının 18’den küçük olduğunu söyleyerek, infazını da radyodan öğrendiğini vede Erdal eren’i kimsesizler mezarına gömülmek istendiğini belirtti.

Erdal eren 17 yaşında Er askerini öldürme iddiasıyla idam edildi. Yaşının ise 18’den küçük olduğu için yaşı büyütülerek idam edildi. 1980 darbesinin 39. yıl dönümünde sosyal ağ platformu twitter üzerinde Erdal Eren TT oldu.

Erdal Eren Kimdir, yazımız da hazırladığımız erdal eren hakkında merak edilenleri bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki erdal eren kimdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Erdal eren kimdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Zehra Erdemir Kimdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − twelve =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed