WhatsApp Güvenlik ipuçlarıyla Sohbetinizi Emin Ellere Alın!

WhatsApp Güvenlik ipuçlarıyla Sohbetinizi Emin Ellere Alın! WhatsApp, her yaşta kullanıcıya hitap etmektedir, yapacağınız bir kaç ipuçuyla sohbeti koruyun.

WhatsApp Güvenlik ipuçlarıyla Sohbetinizi Emin Ellere Alın!

WhatsApp Güvenlik ipuçları
WhatsApp Güvenlik ipuçları

WhatsApp, her yaşta kullanıcıya hitap etmektedir, yapacağınız bir kaç ipuçu ile sohbetlerinizi koruma altında olacak. Sohbetlerinizi karşı taraf dışında kimsenin görmemesi için bir kaç ayar sayesinde artık kendinizi güvende hissedebileceksiniz. WhatsApp uygulaması bildiğiniz gibi facebook bünyesinde kendini göstermektedir. Dünyaca ünlü vede en popüler mesajlaşma vede görüntülü konuşma uygulamasıdır.

Bir çok verilere göre aslında dünyada, her ay 1,5 milyar insan anlık olarak iletişimde, whatsApp kullanmaktadır. Kurumsal faaliyettede, birçok alanda tercih edilmekle birlikte aile vede arkadaşlarla mesajlaşmada’da çok sık kullanılmaktadır. Bir çok verileri barındıran whatsApp uygulaması, kritik durumlarda dikkat edilmesi gerekmektedir. Hayatımızın içine kadar yerleşen whatsApp, yaşam alanında artık insanların bir çok ihtiyaçını karşılamaktadır.

WhatsApp hesabınızı hack’lemeye çalışan yada ele geçirmiş birisi bütün bilgilerinizide ele almış olmaktadır. Dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Hayatınıza dair bir çok gizli bilgilerin güvenliği için yazımızı dikkatlice okuyunuz. Bir çok güvenlik önlemleri olduğu için, bir kaç ayarla artık kendinizi güvende tutabilirsiniz.

8 Adımda WhatsApp Güvenliği

1- 2 adımda doğrulama özelliğini etkinleştirin.
2- Güçlü bir ekran kilidi koyun.
3- Bulut yedeklemeleri devre dışı bırakın.
4- Resmi web sitesi hariç başka sitelerde whatsApp’a bağlanmayın.
5- Gizlilik ayarlarınızı gözden geçirin.
6- Güvenlik kodlarını inceleyin.
7- Güvenlik bildirimlerini etkinleştirin.
8- Dolandırıcılara dikkat edin.

Her zaman güvenliğinizi üst düzeyde tutmaya özen gösterin. Bilgilerinizi diğer üçüncü kişilerle paylaşmayın. Güvenmediğiniz insanlara telefonunuzu emanet etmeyin, yukarda belirttiğimiz güvenlik ayarlarınızı gözden geçirin kendinizi korumayı öğrenin.

WhatsApp Mesaj Koruması Nasıl Sağlanır?

WhatsApp Mesaj korumasını yapabilmeniz için, öncelikle ‘Ayarlar-Hesap-İki Aşamalı Doğrulama’ sekmesine tıklamak vede buradan ise, açılan pencereden şifre belirtebilirsiniz. Bu sayede artık mesajlarınız koruma altına alınmış olacaktır. Şifrenizi belirlediğinizde kimse ile paylaşımını yapmamanızı tavsiye ederiz. Her zaman tercihiniz zor şifreler olsun kolay tahmin edilecek şifreler kolay bulunabilmektedir.

WhatsApp Güvenlik ipuçlarıyla Sohbetinizi Emin Ellere Alın, WhatsApp uygulamanızdaki konuşmalarınızı artık, bir kaç ayarla güvende tutabilirsiniz. Kimsenin özel hayatınızda ki bilgilerinize ulaşmasına izin vermemiş vede engellemiş olursunuz. Popüler olarak kullanan WhatsApp, günümüzde her yaşta insan’a hitap etmektedir. Dünyaca kullanılan iletişim olarak en çok tercih edilen mesajlaşma vede görüntülü uygulamalar arasında zirvede. Eğerki sizinde aklınıza WhatsApp mesajlarını nasıl korumalıyım bilgisine ihtiyacınız varsa yorum bölümünden her türlü sorunlarınızı bize yazabilirsiniz. Yardımcı olmaya her türlü çalışırız. Yazımızdaki bilgilerden arkadaşınızında haberi olmasını istiyorsanız onlarlada paylaşmayı unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Boyun Ağrısı Neden Olur? Boyun Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed