Canan Karatay D Vitamini İçin Kışın Tüketilmesi Gereken Yiyecekler

Canan Karatay D Vitamini İçin Kışın Tüketilmesi Gereken Yiyecekler, İç hastalıkları vede kardiyoloji uzmanı Canan Karatay, D vitamini için bir kaç ipuçu vererek ihtiyacınında zor karşılandığını dile getirdi.

Canan Karatay D Vitamini İçin Kışın Tüketilmesi Gereken Yiyecekler…

Canan Karatay
Canan Karatay

Açıklamalarında ise D vitamini eksikliğine karşı bir çok önerilerde bulundu. Türk halkının bir çoğunda D vitamini eksikliği problemi olduğunu belirterek;

“Benim 20 bin hastamın yüzde 99’unda D vitamini düşüklüğü var.”

dedi. Bir çok beslenmeye örnekler veren Karatay, bilinçli beslenmenin önemli olduğunuda sözlerinde belirtti.

“Probiyotik tek başına olmaz. Probiyotikle birlikte alınması lazım. Buna örnek olarak lahana, soğan, sarımsak diyebilirim. Bunların çiğ hali probiyotiktir. Turşusu yapıldığında probiyotik olurlar. Yani probiyotiğin tek başına bir faydası yok. Ne tüketeceğimizi, nasıl tüketeceğimizi bilmemiz gerekiyor”

açıklamalarında bulundu.

Bol bol yürümenin faydalı olduğuna deyinen Karatay, dışarı çıkın vede yürüyün demesi sözleri arasında yer almaktadır. Kış mevsiminde D vitamini almak zor, d vitamini eksikliği kış aylarında yoksun kalındığını belirterek şöyle dedi;

“Kışın psikolojik olarak vücut hastalanıyor. Bunun sebebi güneşsizlik. İçeriye kapanmamak lazım… Dışarı çıkın. Kar yağsa da, kış olsa da dolu yağsa da buz tutsa da,çıkıp dışarıda yürüyün. Deniz kenarında yürüyün, ormanlarda yürüyün. O zaman depresyondan da kurtulursunuz. Güneşten uzak durmak, hava kirliliği, hayvansal yağlardan, sakatatlardan uzak durmaktan oluyor. Yıllarca bizlere ‘Hayvansal yağlar, sakatatlar hastalık sebebi, kalp krizi sebebi’ dediler. Bu yüzden de D vitamini eksikliği ülkedeki çok fazla insanda var.”

açıklamalarını yaptı.

Besinlerin doğal olanlarının tüketilmesininde altını çizen Karatay

“Besinlerin Doğal Olanları Tüketilmeli”

diyerek vurgulamada bulundu. Son sözlerinde ise;

“Kışın mesela, hangi turşuyu seviyorsanız evde yapın. İçine yapay bir madde koymayın. Kışın mutlaka tüketilmesi gereken evde yapılmış kemik suyu, paça çorbası, ev yoğurdu ve bol sirke. Çünkü bunların hepsi doğal probiyotik içerirler. Bağışıklık sistemini güçlendirirler, hastalanmazsınız”

önerilerde bulundu.

D Vitamini Eksikliği İçin Doğal Besinler Tüketin!

Canan Karatay, bir çok hastalığa iyi gelecek en iyi önerilerini basın toplantısında açıklayarak, d vitamini eksikliğini kış aylarında en iyi şekilde nasıl alınabileceğini vurgulayarak, açıklamalarda bulundu. D vitaminini kış aylarında düzenli vede etkili şekilde alabilmeniz için bir kaç belirtiler sunan karatay bilinçli vede doğal besinlerin tüketilmesininde altını çizdi. Siz değerli dostlarımızın eğerki, D vitamini eksikliği ile ilgili sorularınız varsa yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz. Yazımızdan arkadaşlarınızında bilgisi olması acısından onlarıda haberdar edip, onlarla paylaşmayı unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Facebook Yeni Anlaşmada İmzaları Attılar!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed