Facebook Yeni Anlaşmada İmzaları Attılar!

Facebook Yeni Anlaşmada İmzaları Attılar! Artık Facebookta, Universal music groupla anlaşma imzalayan facebook lisans imzaları atıldı.

Facebook Yeni Anlaşmada İmzaları Attılar! Artık Facebookta

facebook
facebook

Sosyal medya devi artık, kullanıcılar yüklenen videolarda Universal Music Group bünyesinde altınd olan sanatçılara ait müzikleri yükleyebilecekler. Bu lisans anlaşması, instagram ile oculus’u da kapsamaktadır. Daha önceki yasağa göre, sosyal medya devine yüklenen müzikler eğerki bu şarkılarda universal music grouplarına aitlik olduğunda telif nedeni ile kaldırıyordu. Bu servisi kullanan kişiler artık videolardaki telif hakkı olan sanatçıların müziklerini kullanabilecekler.

Sosyal medya devi bu anlaşma ile en büyük sorunların başı olan telif hakkının başına geçmiş olmaktadır. Facebookun yönetiminden ilk açıklama ise bu anlaşmanın ilk adımları olduğunu vurguladılar. Universal music group, ile platformlarında müzik temelli ürünleriyle çalışmalarını devam ettireceklerini belirttiler.

Sosyal Medya devi diğer müzik şirketleri ilede görüşme aşamasında.

2015 yılından bu yana sosyal medya devi tüm plak şirketleriyle görüşme aşamasında, telif hakları ihlali sorununa çözmek için bir çok çalışmalarla uğraşmaktadır. Sosyal medya devi diğer müzik şirketleriylede görüşmelerini tüm hızıyla sürdürmektedir. Söylentilerde ise, Warner Music Group vede Sony Music görüşmelerinin olduğu söylenmektedir.

Facebook ve Universal Music Group Lisans Anlaşması İmzalandı!

Uzun süreli lisans anlaşması sosyal medya devi tarafından artık imzalandı vede universal music group artık sosyal medya devinde. Anlaşma detayları şuanda açıklanmış bulunmuyor. Yalnız ilk kez bir müzik firması sosyal platformlarda lisanslarının kullanılmasına müsade etmektedir.

Tamara Hrivnak açıklaması;

Müzik ve topluluk inşa etme arasında manyetik bir ilişki var. UMG ile yaptığımız ortaklıkla bunu Facebook, Instagram, Oculus ve Messenger’da hayata geçirmekten heyecan duyuyoruz. Yaratıcılık, bağlanma ve yeniliği müzik ve video üzerinden geliştirdiğimizde müzikseverler, sanatçılar ve yazarlar ana sayfada olacaklar. dedi.

Facebook Universal music, bir kaç şirket ile bir takım anlaşmalar yapmıştır. Teknoloji ilerledikçe artık dijitalleşen müzik deneyimi söz konusu iken UMG’in yeni bir sosyal platform ile anlaşma yapmasıda şaşılacak gibi değil. Sosyal medya devinin bir sonraki kararı ise bulunan seçenekleri lisanslı müziklerle çoğaltmak olabilir. Konuyu dikkatlice takip edeceğiz. Sizde eğerki Universal Music Group lisans anlaşması ile ilgili sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Bu yazımızıda arkadaşlarınızın bilgi sahibi olması için paylaşın vede bize destekte bulunmak isterseniz sosyal ağlarda yazımızı paylaşmayı unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yuvamdaki Düşman Oyunları Kim? Yuvamdaki Düşman Ne Zaman Başlıyor?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed